Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne nodigt VN en Rode Kruis uit in Koersk

Oekraïne nodigt VN en Rode Kruis uit in Koersk

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne nodigt de Verenigde Naties en het Internationaal Comité van het Rode Kruis uit in de Russische regio Koersk, waar het een militaire operatie uitvoert. Minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha zegt dat zijn land bereid is om "hun werk te faciliteren om aan te tonen dat het zich houdt aan internationale humanitaire wetgeving".

Oekraïense troepen zijn al weken actief in de grensregio. Het voerde daar begin augustus een verrassingsaanval uit. Dat leidde tot een massale evacuatie van Russische burgers. Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken zegt in een verklaring dat de eigen troepen zich daar steeds aan internationale standaarden hebben gehouden. De krijgsmacht wordt omschreven als een "beschaafd Europees leger" dat zich uiterst professioneel heeft getoond.

Rusland heeft nog niet gereageerd op de Oekraïense uitnodiging voor de internationale organisaties. Die hebben ook nog niet laten weten of ze naar Koersk komen. Rusland probeert daar de Oekraïense troepen te verdrijven. Het Russische ministerie van Defensie stelde maandag dat twee dorpen zijn heroverd in de grensregio.

Meer uit Buitenland

Media: politiebusje arriveert bij woning Haakon en Mette-Marit

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby lijkt dinsdag na vijf maanden gevangenis weer thuis te zijn aangekomen. Rond 13.30 uur arriveerde een politiebusje op de kroonprinselijke residentie Skaugum, is te zien op beelden van Noorse media.

13 minuten geleden
Doden door Israëlische aanval op politiebureau in Gaza

GAZA (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op een bureau van de politie in de noordelijke Gazastrook zijn volgens de Palestijnse autoriteiten acht doden gevallen. De Palestijnse beweging Hamas, die de politie controleert, heeft de aanval veroordeeld en zegt dat de chef van het bureau onder de doden is.

17 minuten geleden
WHO heeft meer geld nodig voor aanpak ebola

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zegt veel te weinig geld te hebben ontvangen voor de aanpak van ebola in de Democratische Republiek Congo. Een topbestuurder van de WHO roept geldschieters in de internationale gemeenschap op het Afrikaanse land niet in de steek te laten in een kritieke fase van de uitbraak.

23 minuten geleden
Onderhandelingen tussen Israël en Libanon hervat in Rome

ROME (ANP/AFP) - In Rome is een nieuwe onderhandelingsronde tussen Libanon en Israël begonnen. De twee landen spreken elkaar in de ambassade van de Verenigde Staten, die optreden als bemiddelaar.

1 uur geleden
Man uit Berlijn aangeklaagd voor 22 verkrachtingen

BERLIJN (ANP/AFP) - Een 68-jarige man uit Berlijn wordt vervolgd voor het verdoven en verkrachten van veertien vrouwen, die hij in totaal 22 keer zou hebben verkracht. Ook zou hij hen gevaarlijk hebben verwond. Dat meldt het Duitse OM. Geen van de vermeende slachtoffers herinnert zich de daden. Ook wordt nog onderzoek gedaan naar mogelijke andere gevallen.

1 uur geleden
Media: meerdere doden en vermisten bij brand in Brussels centrum

BRUSSEL (ANP) - Door een brand in een gebouw in het Brusselse centrum zijn meerdere doden gevallen, melden Belgische media De Morgen en Het Laatste Nieuws op basis van de lokale autoriteiten. Ook zijn er nog zes mensen vermist.

1 uur geleden
Kallas wijst beschuldiging van Israël opnieuw van de hand

BRUSSEL (ANP) - De beschuldiging van de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar dat EU-buitenlandchef Kaja Kallas haar "obsessieve campagne tegen Israël" voortzet, is nergens op gebaseerd. Dat zegt een van haar woordvoerders dinsdag. Saar uitte zijn beschuldiging maandagavond op X.

2 uur geleden