Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne na waarschuwing Trump: werken nog aan economische deal

Oekraïne na waarschuwing Trump: werken nog aan economische deal

KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Oekraïne heeft na een waarschuwing van de Amerikaanse president Donald Trump gezegd dat nog wordt gewerkt aan een economische deal met de Verenigde Staten. "Het proces gaat door", zei minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. "We zullen samenwerken met onze Amerikaanse collega's om tot een tekst te komen die voor beide partijen aanvaardbaar is."

Trump stuurt aan op een vredesovereenkomst tussen Oekraïne en Rusland, maar wil ook een eigen deal met Oekraïne over de winning van grondstoffen. Hij waarschuwde afgelopen weekend dat het niet zonder gevolgen blijft als de Oekraïense president Volodymyr Zelensky terugkrabbelt. "Ik zie dat hij probeert onder de zeldzame aardmetalen-deal uit te komen. En als hij dat doet, krijgt hij problemen. Grote, grote problemen."

Persbureau Bloomberg berichtte vorige week dat Oekraïne veranderingen wil in een conceptvoorstel voor de deal. Het land zou onder meer vrezen dat het alle ontvangen Amerikaanse militaire en economische steun moet terugbetalen.

Meer uit Buitenland

Dalai Lama hoopt 130 jaar oud te worden

DHARAMSHALA (ANP/RTR) - De dalai lama hoopt naar eigen zeggen nog zeker veertig jaar te leven. Deze week zette de spiritueel leider van de Tibetaanse boeddhisten uiteen wat er gebeurt als hij overlijdt, in aanloop naar zijn 90ste verjaardag, zondag. Dat was niet omdat hij snel denkt te overlijden, verzekerde hij honderden toehoorders.

2 uur geleden
Zwemmen in Seine mag opnieuw na verbod van meer dan een eeuw

PARIJS (ANP/DPA) - Voor het eerst in ruim honderd jaar kunnen Parijzenaars en toeristen weer zwemmen in de Seine. Zwemmen in de rivier was sinds 1923 verboden vanwege vervuiling, maar dankzij een investering van meer dan een miljard euro in schoner water is het nu weer toegestaan.

3 uur geleden
Arrestatiebevel tegen Bosnisch-Servische leider Dodik ingetrokken

SARAJEVO (ANP/AFP/DPA) - Een rechtbank in Bosnië en Herzegovina heeft vrijdag het arrestatiebevel tegen de Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik ingetrokken. Dodik, president van de deelstaat Republika Srpska, meldde zich vrijwillig bij het openbaar ministerie voor verhoor.

3 uur geleden
Dodental na stortvloed in Texas loopt op

AUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Na de plotselinge overstroming van de Guadalupe-rivier in de Amerikaanse staat Texas zijn al 24 doden geteld. Dat hebben de lokale autoriteiten vrijdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Trump tekent grote uitgavenwet

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdagavond tijdens een viering van Onafhankelijkheidsdag zijn omvangrijke uitgavenwet bekrachtigd, heeft het Witte Huis bekendgemaakt. De wet, bekend als One Big Beautiful Bill, was eerder al door de Senaat en het Huis van Afgevaardigden aangenomen.

9 uur geleden
Doden en vermisten bij overstromingen in Texas

AUSTIN (ANP/RTR) - Bij overstromingen in de Amerikaanse staat Texas zijn zeker dertien mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. Er zijn ook mensen vermist, onder wie kinderen die op kamp waren.

12 uur geleden
Hamas zegt 'onmiddellijk' te willen onderhandelen over bestand

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP/DPA) - Hamas zegt klaar te zijn om "onmiddellijk" onderhandelingen te starten over een voorstel voor een staakt-het-vuren met Israël in Gaza. Eerder vrijdag had de beweging overleg gevoerd met andere Palestijnse facties over het door Qatarese en Egyptische bemiddelaars opgestelde voorstel.

12 uur geleden