Oekraïne meldt creatie van bufferzone in Russische regio Koersk
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne maakt een bufferzone in de Russische regio Koersk, zegt de Oekraïense minister van Binnenlandse Zaken Ihor Klymenko op Telegram. Hiermee wil Oekraïne "grensgemeenschappen beschermen tegen dagelijkse vijandige beschietingen" vanuit Rusland.
Oekraïense militairen trokken Koersk vorige week dinsdag onverwachts binnen en veroverden tientallen plaatsen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beweerde woensdag op sociale media dat ze "verder trekken". De krijgsmacht zou "sinds het begin van de dag" in verschillende gebieden een opmars van 1 tot 2 kilometer hebben gemaakt.
Rusland zei dat het op vijf plekken in Koersk Oekraïense pogingen om verder het land in te trekken had afgeslagen. Volgens Russische informatie zijn meer dan 120.000 burgers in de regio Koersk op de vlucht geslagen. Oekraïne zei dat het zogeheten humanitaire corridors wil openen voor burgers die bezette gebieden willen verlaten en dat het niet van plan is Russisch grondgebied te behouden.
Meer uit Buitenland
SAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.
4 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.
12 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.
12 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
15 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.
18 uur geleden