Oekraïne meldt creatie van bufferzone in Russische regio Koersk
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne maakt een bufferzone in de Russische regio Koersk, zegt de Oekraïense minister van Binnenlandse Zaken Ihor Klymenko op Telegram. Hiermee wil Oekraïne "grensgemeenschappen beschermen tegen dagelijkse vijandige beschietingen" vanuit Rusland.
Oekraïense militairen trokken Koersk vorige week dinsdag onverwachts binnen en veroverden tientallen plaatsen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beweerde woensdag op sociale media dat ze "verder trekken". De krijgsmacht zou "sinds het begin van de dag" in verschillende gebieden een opmars van 1 tot 2 kilometer hebben gemaakt.
Rusland zei dat het op vijf plekken in Koersk Oekraïense pogingen om verder het land in te trekken had afgeslagen. Volgens Russische informatie zijn meer dan 120.000 burgers in de regio Koersk op de vlucht geslagen. Oekraïne zei dat het zogeheten humanitaire corridors wil openen voor burgers die bezette gebieden willen verlaten en dat het niet van plan is Russisch grondgebied te behouden.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
4 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
4 uur geleden