Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne meldt creatie van bufferzone in Russische regio Koersk

Oekraïne meldt creatie van bufferzone in Russische regio Koersk

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne maakt een bufferzone in de Russische regio Koersk, zegt de Oekraïense minister van Binnenlandse Zaken Ihor Klymenko op Telegram. Hiermee wil Oekraïne "grensgemeenschappen beschermen tegen dagelijkse vijandige beschietingen" vanuit Rusland.

Oekraïense militairen trokken Koersk vorige week dinsdag onverwachts binnen en veroverden tientallen plaatsen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beweerde woensdag op sociale media dat ze "verder trekken". De krijgsmacht zou "sinds het begin van de dag" in verschillende gebieden een opmars van 1 tot 2 kilometer hebben gemaakt.

Rusland zei dat het op vijf plekken in Koersk Oekraïense pogingen om verder het land in te trekken had afgeslagen. Volgens Russische informatie zijn meer dan 120.000 burgers in de regio Koersk op de vlucht geslagen. Oekraïne zei dat het zogeheten humanitaire corridors wil openen voor burgers die bezette gebieden willen verlaten en dat het niet van plan is Russisch grondgebied te behouden.

Meer uit Buitenland

VN beginnen onderzoek naar dodelijke aanval op meisjesschool Iran

GENÈVE (ANP/RTR) - De Verenigde Naties hebben een onderzoek ingesteld naar een dodelijke aanval op een meisjesschool in Iran. Die vond plaats op de eerste dag van de Amerikaans-Israëlische bombardementen.

13 minuten geleden
Iran zet strijd tegen Israël en VS voort en wijst bemiddeling af

TEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft weer melding gemaakt van Iraanse raketaanvallen op het land. De melding volgt op de claim van minister van Defensie Israel Katz dat onder anderen Ali Larijani bij een Israëlische aanval is gedood. De strijd gaat volgens Iran onverminderd door.

26 minuten geleden
EU-buitenlandchef: we begrijpen acties van de VS niet echt

BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.

1 uur geleden
VK gaat Oekraïense dronekennis nog meer aanspreken

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat meer gebruikmaken van de Oekraïense kennis en kunde in de verdediging tegen drones. Dat is volgens hen nodig nu tegenstanders in Europa, het Midden-Oosten en wereldwijd goedkope onbemande vliegtuigjes inzetten tegen kwetsbare samenlevingen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Britse premier Keir Starmer willen dinsdag in Londen een samenwerkingsovereenkomst tekenen.

1 uur geleden
Israël claimt dood kopstuk Iraans regime, Ali Larijani

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël claimt opnieuw een kopstuk te hebben gedood van het Iraanse regime. Het gaat volgens minister van Defensie Katz om Ali Larijani, de secretaris van de Iraanse veiligheidsraad. Iran heeft de dood van Larijani nog niet bevestigd.

1 uur geleden
Ongekend hoog aantal ontheemden op bezette Westoever volgens VN

GENÈVE (ANP/AFP) - Op de door Israël bezette Palestijnse Westelijke Jordaanoever zijn in een jaar tijd 36.000 Palestijnen ontheemd geraakt, meldt het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties. Dit is volgens het bureau een massale verdrijving van mensen zoals die in het gebied nog niet eerder is gezien. Het mensenrechtenbureau ziet hier mogelijke etnische zuiveringen in.

1 uur geleden
Media: Israël voert aanval uit op Iraans kopstuk Larijani

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft een nachtelijke aanval uitgevoerd die was gericht tegen Ali Larijani, een hoge veiligheidsfunctionaris en een van de kopstukken van het Iraanse regime. Dat zeggen Israëlische functionarissen tegen nieuwssite Times of Israel.

2 uur geleden