Oekraïne laat veroordeelde criminelen toe tot leger
KYIV (ANP/RTR/AFP) - Door een tekort aan manschappen laat Oekraïne veroordeelde criminelen toe tot het leger. Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met de vrijwillige mobilisatie van bepaalde gevangenen.
Misdadigers die zijn veroordeeld voor moord, verkrachting, ander seksueel geweld en misdaden tegen de nationale veiligheid zullen niet mogen vechten, benadrukte een van de parlementsleden op het sociale medium Telegram. Maar als andere gevangenen de wens uiten hun land te verdedigen, kunnen ze zich aansluiten bij de strijdkrachten.
Ook bij de Russen, die Oekraïne ruim twee jaar geleden binnenvielen, zijn gevangenen ingezet om te vechten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Joost Eerdmans (JA21) wil andere partijen via de verkenner vragen om de PVV niet langer uit te sluiten als mogelijke coalitiepartner. Dat zei Eerdmans voorafgaand aan zijn afspraak met verkenner Wouter Koolmees (D66). JA21 wil graag samenwerken met "partijen uit de groep PVV, D66, VVD, CDA, BBB of SGP" in een 'centrumrechtse' coalitie.
20 minuten geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft dinsdag twee mannen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij een schietincident in Tilburg, meldt de politie woensdag. Het gaat om een 22-jarige Tilburger en een 30-jarige man uit die stad.
21 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Reizigersvereniging Rover is niet te spreken over de prijsverhoging van 6,5 procent die de NS doorvoert op kaartjes en abonnementen vanaf 1 januari. Volgens Rover betaalt de reiziger de rekening voor politiek beleid. Treinkaartjes en de meeste abonnementen van de NS worden vanaf 1 januari gemiddeld 6,5 procent duurder.
40 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het gerechtshof in Leeuwarden heeft woensdag beperkt nader onderzoek toegestaan in de strafzaak rond de dubbele moord in het Drentse Weiteveen. Verdachte Richard K. (52) en zijn advocaten hadden om een reeks onderzoeken en getuigenverhoren verzocht, maar het gros daarvan wees het hof af, omdat het dit niet noodzakelijk of relevant vindt. Onder meer een nader onderzoek naar de vraag of K. lijdt aan frontotemporale dementie wees het hof wel toe.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het saneren van alle grote uitstoters in de landbouw en industrie totdat het stikstofdoel in 2030 is bereikt, kan zorgen voor 'economische ontwrichting' in die sectoren. Dat staat in een onderzoek van Wageningen University & Research in opdracht van het ministerie van Landbouw. Het saneren van de zogenoemde 'piekbelasters' kost de overheid eenmalig bijna 11 miljard euro.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag zestien jaar cel geëist tegen de 51-jarige José van der W. voor het doden van zijn vriendin in mei vorig jaar. Het lichaam van de 56-jarige Bulgaarse werd door de politie gevonden in haar woning aan de Nieuwendijk in de Amsterdamse binnenstad, na een tip van een buurman.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geert Wilders heeft als lijsttrekker van de PVV meer stemmen gekregen dan D66-voorman Rob Jetten, ook al werd D66 de grootste partij. Wilders kreeg bij de verkiezingen vorige week ruim 1,66 miljoen stemmen, Jetten iets meer dan 1,2 miljoen stemmen. Ook Henri Bontenbal (CDA) kreeg de steun van meer dan 1 miljoen kiezers.
1 uur geleden