Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne en Rusland ruilen meer dan 200 krijgsgevangenen

Oekraïne en Rusland ruilen meer dan 200 krijgsgevangenen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en Rusland hebben meer dan tweehonderd krijgsgevangenen uitgewisseld. Dat gebeurde na bemiddeling door de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), meldt staatspersbureau WAM uit die Golfstaat.

Rusland bevestigt dat het 103 militairen terugkreeg die gevangen waren genomen nadat Oekraïne de grensregio Koersk was binnengevallen. Zij bevinden zich nu in het Oost-Europese Belarus, meldt het Russische ministerie van Defensie. "Daar krijgen ze psychische en medische hulp en kunnen ze contact opnemen met hun families."

Oekraïne kreeg ook 103 krijgsgevangenen terug, zegt president Volodymyr Zelensky. Het gaat onder meer om militairen, politiemensen en grenswachten. "Onze mensen zijn thuis", schrijft de president op X, waar hij ook foto's deelde.

Ondanks de slechte relatie tussen Rusland en Oekraïne hebben de landen tijdens de oorlog herhaaldelijk krijgsgevangenen geruild. Landen als de VAE en Turkije hebben opgetreden als bemiddelaars.

Meer uit Buitenland

Trump bespot Macron tijdens besloten lunch

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft woensdag tijdens een besloten lunch grappen gemaakt over de Franse president Emmanuel Macron en diens vrouw. Een video van de bijeenkomst stond korte tijd op het YouTube-kanaal van het Witte Huis, maar werd later afgeschermd.

2 uur geleden
Iran: geen gesprekken over gevechtspauze, eisen VS 'irrationeel'

TEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.

3 uur geleden
Trump: VS treffen Iran nog twee tot drie weken 'extreem hard'

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn dicht bij het bereiken van hun doelstellingen in de oorlog tegen Iran en het land vormt "niet langer een bedreiging". Dat zei president Donald Trump woensdag in zijn eerste televisietoespraak sinds het uitbreken van het conflict eind februari.

3 uur geleden
NAVO-chef Rutte bezoekt Trump volgende week

BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.

6 uur geleden
Astronauten begonnen aan eerste reis naar maan sinds 1972

CAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.

6 uur geleden
VS halen Venezolaanse interim-president van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.

9 uur geleden
Republikeinen kondigen plan aan voor einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.

9 uur geleden