
Oekraïne en Rusland claimen nieuwe successen voor top in Alaska
KYIV (ANP/DPA/AFP) - Oekraïne heeft na berichten over een Russische opmars verklaard dat de situatie bij de stad Dobropillia aan het stabiliseren is. Rusland claimde ondertussen twee plaatsen te hebben veroverd elders in de oostelijke regio Donetsk. Het gaat onder meer om Sjtsjerbynivka, dat in de buurt ligt van de eerder dit jaar ingenomen mijnstad Toretsk.
De Oekraïense strijdkrachten zeggen volgens Interfax-Ukraine dat versterkingen naar het gebied bij Dobropillia en Pokrovsk zijn gestuurd. Rusland zou daar nu aanzienlijke verliezen lijden. "De situatie is aan het stabiliseren."
De strijdende partijen claimden daarmee elk successen aan de vooravond van een top in Alaska. De Amerikaanse president Donald Trump spreekt daar vrijdag met de Russische leider Vladimir Poetin. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky mag niet aanschuiven en zei Trump te hebben gewaarschuwd dat Poetin aan het "bluffen" is. "Hij probeert voor de bijeenkomst in Alaska druk uit te oefenen langs de hele Oekraïense frontlinie."
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw krijgsgevangenen uitgewisseld. De landen hebben elk 84 personen laten gaan na bemiddeling van de Verenigde Arabische Emiraten, bericht het Russische ministerie van Defensie.
53 minuten geledenOSLO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Noorse minister van Financiën vorige maand gevraagd naar de Nobelprijs voor de Vrede. Dat schrijft de Noorse zakenkrant Dagens Naeringsliv, die zich baseert op anonieme bronnen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Franse politie heeft in een voorstad van Parijs vier lichamen gevonden in de rivier de Seine. Momenteel is er nog geen bewijs gevonden dat de doden iets met elkaar te maken hebben.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft voor het gesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gesuggereerd dat hun landen ook een deal zouden kunnen sluiten over nucleaire wapenbeheersing. Volgens Poetin zou zo'n overeenkomst de vrede kunnen versterken.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens een bezoek aan de Britse premier Keir Starmer gesproken over toekomstige veiligheidsgaranties voor Oekraïne. Die moeten zorgen voor duurzame vrede als de Verenigde Staten erin slagen om Rusland zover te krijgen "dat het stopt met mensen doden en overgaat tot oprechte en inhoudelijke diplomatie", schreef Zelensky op X.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Tijdens de uitbraak van het sektarische geweld in Syrië eerder dit jaar zijn waarschijnlijk oorlogsmisdaden gepleegd, zeggen onderzoekers van de Verenigde Naties. Ze wijzen zowel naar de alawitische strijders die loyaal zijn aan de gevluchte dictator Bashar al-Assad als de troepen van de nieuwe machthebbers.
2 uur geledenANCHORAGE (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin geven na hun ontmoeting in Alaska vrijdag een persconferentie, meldt het Kremlin. Beide partijen zouden inmiddels akkoord zijn gegaan met de planning van de dag en volgens de Russen begint het gesprek om 11.30 uur lokale tijd (21.30 uur Nederlandse tijd).
3 uur geleden