Oekraïne bevestigt terugtrekking in Tsjasiv Jar
KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense strijdkrachten bevestigen dat ze zich hebben teruggetrokken uit een district in het strategisch belangrijke Tsjasiv Jar in het oosten van het land. Rusland had een dag eerder aangegeven daar terreinwinst te boeken.
Een Oekraïense legerwoordvoerder zei op televisie dat het "onpraktisch werd om vast te houden aan het Kanaaldistrict". Oekraïense militairen zouden zich daarom hebben teruggetrokken naar posities die beter verdedigd kunnen worden.
Het hooggelegen Tsjasiv Jar heeft een strategische ligging en geldt daarom als een militair belangrijk doelwit. Het ligt op 20 kilometer van Bachmoet, dat vorig jaar is veroverd door de Russische strijdkrachten. Een Russische overwinning in Tsjasiv Jar zou de weg vrijmaken voor een verdere opmars.
In de plaats wordt al maanden zwaar gevochten. De Amerikaanse denktank Institute for the Study of War (ISW) voorspelt dat de Russische troepen vanuit hun huidige posities waarschijnlijk snel het centrum van Tsjasiv Jar zullen aanvallen. "Als ze daar niet al aan zijn begonnen."
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - Een Chinese oud-minister van Justitie is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor het aannemen van steekpenningen tussen 2006 en 2022. Een rechtbank acht bewezen dat Tang Yijun jarenlang verschillende topfuncties hiervoor misbruikte, melden Chinese staatsmedia als CCTV en China Daily.
17 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft bevestigd dat het diplomatieke overleg met Oekraïne en de VS woensdag en donderdag wordt hervat in Abu Dhabi. Het geplande overleg van afgelopen weekend ging niet door om planningsredenen, aldus het Kremlin.
39 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Vijf mannen die het wapenembargo tegen Rusland zouden hebben omzeild zijn opgepakt in Duitsland. De vijf leverden voor minstens 30 miljoen euro aan tientallen Russische bedrijven, stelt het Duitse Openbaar Ministerie. Ze zouden zijn aangestuurd door Russische diensten.
56 minuten geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit moet uitleg geven over haar contact met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, volgens premier Jonas Gahr Støre. Dat zei hij maandag tegen het Noorse dagblad VG.
59 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
3 uur geledenRAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.
3 uur geleden