Oekraïne bevestigt terugtrekking in Tsjasiv Jar
KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense strijdkrachten bevestigen dat ze zich hebben teruggetrokken uit een district in het strategisch belangrijke Tsjasiv Jar in het oosten van het land. Rusland had een dag eerder aangegeven daar terreinwinst te boeken.
Een Oekraïense legerwoordvoerder zei op televisie dat het "onpraktisch werd om vast te houden aan het Kanaaldistrict". Oekraïense militairen zouden zich daarom hebben teruggetrokken naar posities die beter verdedigd kunnen worden.
Het hooggelegen Tsjasiv Jar heeft een strategische ligging en geldt daarom als een militair belangrijk doelwit. Het ligt op 20 kilometer van Bachmoet, dat vorig jaar is veroverd door de Russische strijdkrachten. Een Russische overwinning in Tsjasiv Jar zou de weg vrijmaken voor een verdere opmars.
In de plaats wordt al maanden zwaar gevochten. De Amerikaanse denktank Institute for the Study of War (ISW) voorspelt dat de Russische troepen vanuit hun huidige posities waarschijnlijk snel het centrum van Tsjasiv Jar zullen aanvallen. "Als ze daar niet al aan zijn begonnen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
9 uur geleden