
Oekraïne beperkt Telegram-gebruik ambtenaren en militairen
KYIV (ANP) - Oekraïne beperkt vanaf vrijdag het gebruik van Telegram door onder meer overheidspersoneel, militairen en veiligheidsfunctionarissen. Zij mogen de app nu alleen nog op hun werktelefoons hebben als het gebruik ervan deel uitmaakt van hun takenpakket. Als reden werden "bedreigingen" voor de nationale veiligheid genoemd.
"De Nationale Veiligheids- en Defensieraad heeft besloten het gebruik van Telegram te beperken bij overheidsinstanties, militaire eenheden en cruciale infrastructuurvoorzieningen," aldus de raad. De populariteit van Telegram, opgericht door twee in Rusland geboren broers, in Oekraïne is volgens Oekraïense media sterk toegenomen sinds de Russische invasie.
De raad meldt dat het hoofd van de militaire inlichtingendienst bewijzen heeft geleverd dat Russische geheime diensten toegang hebben tot persoonlijke gesprekken van gebruikers, ook verwijderde berichten, en persoonlijke gegevens. De app wordt volgens Oekraïense informatie door Rusland ook gebruikt bij cyberaanvallen, de verspreiding van phishing en malware, het vaststellen van de locaties van gebruikers en het bijsturen van raketaanvallen.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/AFP) - In Turkije is vrijdag een recordtemperatuur van 50,5 graden gemeten in het zuidoosten van het land. Dat meldt het ministerie van Milieu zaterdag. Het vorige nationale warmterecord van 49,5 graden dateerde van augustus 2023.
13 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische troepen zijn aan boord gegaan van de Handala, een boot die wordt beheerd door de pro-Palestijnse actiegroep Freedom Flotilla en onderweg is naar Gaza. Dat was te zien op een livestream van de groep.
1 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP) - De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) van Soedan hebben zaterdag een voormalig lid van de opgeheven Soevereine Raad van het land benoemd tot premier. Vijf maanden terug kondigde de RSF al aan een parallelregering te vormen in de gebieden die onder hun controle staan.
1 uur geledenTEL AVIV (RTR) - Israël hervat zaterdagavond droppings van voedselhulp aan Gaza, meldt het Israëlische leger. "De droppings omvatten zeven pallets met hulpgoederen, waaronder meel, suiker en ingeblikt voedsel, die door internationale organisaties worden geleverd", aldus het leger.
2 uur geledenPALERMO (ANP) - Het Zuid-Italiaanse eiland Sicilië wordt geteisterd door honderden bosbranden. Uit voorzorg zijn in de stad Trapani ongeveer vijftig huizen geëvacueerd.
5 uur geledenLONDON (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk wil samen met Frankrijk en Duitsland zieke en gewonde kinderen uit Gaza evacueren. Bovendien wil het VK gecoördineerde voedseldroppings boven het getroffen Palestijnse gebied gaan uitvoeren.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Gaza hebben zaterdagmorgen tot elf nieuwe doden geleid. Dat melden de Palestijnse autoriteiten.
10 uur geleden