Oekraïense president Zelenski roept veiligheidsraad bijeen
KIEV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft maandagavond de nationale veiligheidsraad bijeengeroepen vanwege de Russische erkenning van twee afvallige regio's in Oost-Oekraïne. De verwachting is dat hij na het overleg het volk zal toespreken.
Voorafgaand aan het beraad sprak Zelenski met de Amerikaanse president Joe Biden. Het telefoongesprek duurde volgens het Witte Huis 35 minuten. Er zijn geen details bekendgemaakt over de inhoud.
Het gesprek begon en eindigde tijdens een lange televisietoespraak van de Russische president Vladimir Poetin, waarin hij uitleg gaf over de erkenning van de regio's. Ook zette hij op televisie zijn handtekening onder het besluit. Het Kremlin had voor de uitzending al gemeld dat de erkenning snel zou plaatsvinden.
De stap van Poetin zal voor nog meer spanningen in de regio zorgen. Het conflict in Oost-Oekraïne is afgelopen week opgelaaid en daarnaast wordt gevreesd voor een Russische inval in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz maakt zich naar eigen zeggen zorgen dat de Verenigde Staten en Israël geen gezamenlijk plan hebben om een duidelijk einde te maken aan de oorlog in Iran. De situatie wordt volgens hem zelfs steeds onduidelijker.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth stelt dat zijn land de aanvallen op Iran verder opvoert, terwijl de Iraanse oorlogsinspanningen juist verzwakken. Hij zei op een persconferentie dat de VS dinsdag de meest intensieve aanvallen op Iran uitvoeren sinds het begin van de oorlog.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen Fox News gezegd dat hij mogelijk bereid is met Iran te praten, maar dat het afhangt van de voorwaarden. De VS en Iran onderhandelden over het nucleaire programma van het land totdat de VS en Israël vorige week zaterdag begonnen met hun aanvallen op Iran.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen zijn volgens de VN-vluchtelingenorganisatie in iets meer dan een week zeker 667.000 mensen in Libanon op de vlucht geslagen. De voorbije dag kwamen er weer 100.000 bij, aldus Karolina Lindholm Billing van UNHCR.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De renovatie van het Justitiepaleis in Brussel dreigt meer dan 600 miljoen euro te gaan kosten. Dat blijkt uit cijfers van minister Vanessa Matz, die over modernisering van de overheid gaat. Het Justitiepaleis is ruim 140 jaar oud en staat al meer dan 40 jaar in de steigers.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Verenigde Naties zien steeds meer ernstige mensenrechtenschendingen tijdens het aanhoudende conflict in Zuid-Soedan, meldt VN-mensenrechtenchef Volker Türk in een verklaring. De afgelopen weken zijn meer dan 160 burgers gedood door gewapende groepen en regeringsstrijders.
2 uur geledenBAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan heeft na een periode van oplopende spanningen hulp aangeboden aan Iran. Er gaan tonnen voedsel en medicijnen naar het buurland, heeft het ministerie van Noodsituaties aangekondigd. Dat besluit volgt op een telefoongesprek tussen de presidenten van de landen.
3 uur geleden