Oekraïense president Zelenski roept veiligheidsraad bijeen
KIEV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski heeft maandagavond de nationale veiligheidsraad bijeengeroepen vanwege de Russische erkenning van twee afvallige regio's in Oost-Oekraïne. De verwachting is dat hij na het overleg het volk zal toespreken.
Voorafgaand aan het beraad sprak Zelenski met de Amerikaanse president Joe Biden. Het telefoongesprek duurde volgens het Witte Huis 35 minuten. Er zijn geen details bekendgemaakt over de inhoud.
Het gesprek begon en eindigde tijdens een lange televisietoespraak van de Russische president Vladimir Poetin, waarin hij uitleg gaf over de erkenning van de regio's. Ook zette hij op televisie zijn handtekening onder het besluit. Het Kremlin had voor de uitzending al gemeld dat de erkenning snel zou plaatsvinden.
De stap van Poetin zal voor nog meer spanningen in de regio zorgen. Het conflict in Oost-Oekraïne is afgelopen week opgelaaid en daarnaast wordt gevreesd voor een Russische inval in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
8 uur geleden