
Oekraïense muziek op het stadhuiscarillon in Veere
VEERE - Zaterdagavond 23 juli zal Gerda Peters het stadhuiscarillon in Veere laten klinken. Dit 2e zomeravondconcert is live te volgen in een prachtige luistertuin. Het concert begint om 19:00 en is gratis toegankelijk.
Gerda Peters is stadsbeiaardier van Almere, Beverwijk en Voorburg. Zij geeft door heel Nederland en in het buitenland concerten.Het programma begint met muziek uit Oekraïne en vervolgt met originele beiaardcomposities en eindigt met een nummer van Michael Jackson. Dit concert is het best te beluisteren vanuit de speciale luistertuin te bereiken via de Stadhuisstraat. In deze gratis voor iedereen toegankelijke luistertuin staan stoelen klaar en zal het programma uitgedeeld worden. Omstreeks 18:45 geeft de beiaardier in de tuin een toelichting bij het programma.
Het volgende zomeravondconcert is op 13 augustus met een luistertuin en wordt verzorgd door David van der Vlies, stadsbeiaardier van Veere.
De programma’s beginnen allemaal om 19:00 uur en zijn te vinden op de website van Museum Veere.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Op zondag 6 juli vond in de Engelse Kerk Middelburg de feestelijke opening plaats van de tweede tentoonstellingsmaand van Zicht op Zeeland. De bezoekers genoten zichtbaar van de kunst, de sfeer en de ontmoetingen. De expositie is iedere dag, behalve maandag, geopend van 11.00-17.00 uur. Toegang is gratis.
4 uur geledenMIDDELBURG - Een man (20) uit het Belgische Sint-Niklaas is in de nacht van zondag op maandag opgepakt, omdat hij een bivakmuts droeg en een wapen bij zich had.
23 uur geledenMIDDELBURG - Temidden van alle kinderen namen juf Magda en juf Ineke afscheid van basisschool Cypressenhof in Middelburg-Zuid.
1 dag geledenVEERE - Diverse leden en vrijwilligers van muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere organiseren gedurende de zomervakantie elke dinsdag een rommel- en curiosamarkt in clubgebouw 'Het Akkoord' van de muziekvereniging in Veere.
1 dag geledenVEERE - Voor kunstenaars is Veere een bron van inspiratie. Hedendaagse kunstenaars zien Veere als een geliefde woon- en werkplek. Ook buiten het stadje, in de Gemeente Veere, wonen en werken kunstenaars die zich graag door sfeer van hun leefomgeving laten inspireren. Maar wie zijn die kunstenaars? Hanny Mallekote stelt ze aan u voor in een reeks gesprekken speciaal voor De Bode. Deze keer is ze in gesprek met Addy Nieuwenhuize, galeriehouder van 'De Osseberg' in Grijpskerke.
1 dag geledenWESTKAPELLE- De brandweer van Westkapelle en de politie van Walcheren zijn in de nacht van zaterdag op zondag in actie gekomen na de melding van mogelijke brandstichting aan de Rijkesweg. Ter plaatse bleek dat er een buitenbrandje gewoed had. Deze hoefde enkel nog nageblust te worden. Rondom de plaats van het incident rook de brandweer een brandstof-olielucht, vermoedelijk afkomstig uit een voertuig. De politie heeft samen met de brandweer in de omgeving onderzoek verricht maar niets aangetroffen.
2 dagen geledenVEERE- Op de Polredijk heeft zaterdagavond een ongeval plaatsgevonden. Door onbekende oorzaak reed een personenauto daar in een flauwe bocht aan de andere kant van de weg de dijk af. De auto kwam, via het fietspad, achterstevoren in de dichtbegroeide bosschage terecht. Aanwezigen bij een feest aan de jachthaven hoorden de klap en alarmeerden de hulpdiensten. Zij kwamen snel ter plaatse. Eén jongedame werd met spoed naar het ziekenhuis gebracht. De auto werd getakeld door een bergingsbedrijf. Hierbij raakten meerdere boompjes beschadigd.
2 dagen geleden