Obs Die Heenetrecht zet De Watersnoodramp centraal
OUD-VOSSEMEER - Dit jaar is de ramp 70 jaar geleden. OBS Die Heenetrecht heeft extra aandacht aan deze gebeurtenis besteed om de nagedachtenis aan deze ramp levend te houden. Samen terugkijken, herdenken en vooruitkijken.
Op dinsdag 31 januari 2023 heeft groep 5/6 uitgebreid stilgestaan bij wat er gebeurd is, de storm en de oplossingen na de ramp, met als afsluiting een interactieve quiz. ’s Middags zijn we buiten aan de slag gegaan. De leerlingen hebben een brug gebouwd, een dam gemaakt, water gepompt zonder pomp en meegedaan aan een zandzakkenrace. Dit alles met op de achtergrond een hevige storm om ons beter te kunnen inleven. Aan het einde van de dag kregen de leerlingen een mooi certificaat om mee naar huis te nemen.
Natuurlijk hebben we ook op 1 februari 2023 in alle groepen aandacht besteed aan De Watersnoodramp. Op ons leerplein is een speciaal plekje ingericht met informatie, foto’s, boeken en kranten over de ramp. De leerlingen zijn leergierig, actief en vooral respectvol naar de gebeurtenis toe!
Groep 7/8 is op donderdag 2 februari 2023 naar de Vossenkuil gegaan voor de voorstelling ‘Het Water is over de Dijk’. In deze voorstelling werd het verhaal van de nacht van De Watersnoodramp verteld en konden de leerlingen zich helemaal inleven.
Uiteraard kon een bezoek aan het Watersnoodmuseum niet uitblijven. Hier zijn we dan ook met de bus naartoe gegaan met groep 5/6/7/8. Dit was indrukwekkend voor ons allemaal. Een tweetal vrijwilligers heeft ons rondgeleid en verhalen verteld. De leerlingen vonden het leerzaam en keken hun ogen uit. Belangrijke geschiedenis blijft leven zolang je er aandacht aan blijft besteden met elkaar.
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND/THOLEN - Vrijdagavond rijdt de landbouw lichtjestour door de gemeente Tholen. PJZ Tholen Sint-Philipsland heeft opnieuw een route uitgezet. De stoet bestaat uit zo'n zestig verlichte trekkers. Bekijk hieronder de volledige route zodat je precies weet waar je moet zijn.
8 uur geledenTHOLEN - Woensdagavond 17 december vond de jaarlijkse kerstlichtjestocht plaats in Tholen. De gezamenlijke kerken hadden samen met CNS De Regenboog een route uitgezet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van de herdertjestocht gemaakt door Rien Burgers.
12 uur geledenTHOLEN - Carbid Stichting Tholen is weer klaar voor een nieuwe editie. Carbidschieten is vooral een traditie die in het oosten van het land zijn oorsprong heeft. Toch is het ook al geruime tijd een evenement dat op Tholen wordt georganiseerd.
1 dag geledenTHOLEN - Arjan Deurloo heeft vragen gesteld over de nieuwe onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug. Voor inwoners komen de nieuwe afsluitingen hard aan, want wanneer houdt het op? Ook in de gemeenteraad is dit niet onopgemerkt gebleven.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Aan het einde van dit seizoen neemt Wim Nieuwland afscheid als hoofdtrainer van voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland. Beide partijen hebben gekeken of ze nog een seizoen met elkaar door konden gaan, maar die gesprekken hebben niet tot een akkoord geleid.
1 dag geledenTHOLEN - Rijkswaterstaat voert in januari en februari onderhoud uit aan de Tholensebrug. Daarom is de brug zes avonden en nachten afgesloten voor weggebruikers. Het verkeer wordt omgeleid via de Oesterdam en moet daardoor rekening houden met extra reistijd.
2 dagen geledenTHOLEN - De Top 2000 gaat traditiegetrouw op Eerste Kerstdag weer van start. De landelijke top 10 is dit jaar grotendeels hetzelfde gebleven, maar in elke regio ziet het stemgedrag er net even anders uit. Ook Tholenaren kozen hun eigen favorieten en dit is hoe zij hebben gestemd.
2 dagen geleden