Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OBS de Rieburch in actie voor Oekraïense kinderen

OBS de Rieburch in actie voor Oekraïense kinderen

SINT MAARTENSDIJK - Vrijdag 18 maart hebben leerlingen van o.b.s. de Rieburch een lunch verzorgd voor gevluchte Oekraïense kinderen in Sint Maartensdijk.

De leerlingen bakten in de ochtend samen met de ouderraad van de school pannenkoeken om ze ‘s middags te kunnen serveren aan meer dan 30 kinderen en hun moeders. De tafels werden gedekt in de kleuren van de Oekraïense vlag en de ruimte vrolijk versierd met eigengemaakte knutsels voor een warm welkom.
De Oekraïense kinderen werden bij voormalig hotel ‘het Raedthuys’ door de leerlingen opgehaald en liepen hand in hand naar hun school. Daar werden ze van harte welkom geheten door Maarten Hogewoning, de directeur van de school. Deze is, samen met Marian Borgerdijn, leerkracht van de Thoolse Taalklas en coördinator van het nieuwkomersonderwijs op Tholen, druk met het voorbereiden van passend onderwijs voor deze grote groep gevluchte kinderen. De plannen zijn rond, het onderwijsconcept in orde en de uitvoering in volle gang om binnen zeer korte tijd van start te gaan met deze bijzondere groep leerlingen.
Na de pannenkoeken was er nog tijd voor samen spelen; tevreden en blije gezichtjes in het zonnetje op het plein.

Meer uit Tholen

Ambulancepost Poortvliet krijgt driemaal daags een extra ambulance

POORTVLIET- Vanaf 6 maart rijdt er driemaal per dag een extra ambulance naar de ambulancepost in Poortvliet. Dit is besloten na overleg tussen de gemeente Tholen en het Witte Kruis. De extra ambulance wordt ingezet tijdens de wisselmomenten van het ambulancepersoneel.

7 uur geleden
Vrijwilligers gaan weer zwerfafval ruimen langs de Oosterschelde bij Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Honderden vrijwilligers gaan op zaterdag 14 maart weer de handen uit de mouwen steken om zwerfafval op te ruimen langs de dijken en strandjes van de Ooster- en Westerschelde. In de gemeente Tholen is er die dag een actie langs de Oosterschelde bij Sint-Maartensdijk. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden om mee te helpen.

9 uur geleden
Twee personenauto’s met elkaar in botsing op de Nieuwe Postweg

THOLEN- Op de Nieuwe Postweg zijn vrijdagavond twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Medisch personeel van de ambulancedienst controleerde de betrokkenen op verwondingen maar vervoer naar het ziekenhuis bleek niet nodig. Het ongeval ontstond vermoedelijk door een keeractie van één van de bestuurders.

12 uur geleden
Krapte op de arbeidsmarkt houdt aan, werkgevers leiden vaker zelf personeel op

ZEELAND - Gemiddeld is 45 procent van de vacatures moeilijk vervulbaar, blijkt uit een recent onderzoek van UWV onder 3.550 werkgevers. Volgens werkgevers komt dit vooral doordat sollicitanten niet altijd beschikken over de juiste vaardigheden, kennis of werkervaring. Ruim de helft van de werkgevers (52 procent) neemt daarom vaker mensen aan die nog opgeleid moeten worden.

13 uur geleden
Onderzoek naar Thoolse senioren: ‘Fit, tevreden én soms een beetje eenzaam’

THOLEN - Veel ouderen op Tholen zijn actief bezig met hun gezondheid, maar er is nog ruimte voor verbetering. Dat blijkt uit onderzoek van de gemeente Tholen in samenwerking met SportZeeland, waaraan ruim 600 senioren deelnamen.

1 dag geleden
Beperkte toegankelijkheid bij stembureau Poortvliet vraagt om extra aandacht

THOLEN - Het enige stembureau in de gemeente waar de toegankelijkheid extra aandacht verdient, is in 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van Aron Beurkens (SGP) in aanloop naar de verkiezingen op 18 maart. Andere stembureaus zijn wel goed toegankelijk.

1 dag geleden
Carbid Stichting Tholen reikt cheques uit aan De Zonnebloem en Tholen Sterk

THOLEN - Op 2 maart heeft Carbid Stichting Tholen twee cheques uitgereikt aan De Zonnebloem en Tholen Sterk. Met de donaties ondersteunt de stichting opnieuw twee lokale initiatieven met een sociaal-maatschappelijk karakter.

2 dagen geleden