OBS de Rieburch in actie voor Oekraïense kinderen
SINT MAARTENSDIJK - Vrijdag 18 maart hebben leerlingen van o.b.s. de Rieburch een lunch verzorgd voor gevluchte Oekraïense kinderen in Sint Maartensdijk.
De leerlingen bakten in de ochtend samen met de ouderraad van de school pannenkoeken om ze ‘s middags te kunnen serveren aan meer dan 30 kinderen en hun moeders. De tafels werden gedekt in de kleuren van de Oekraïense vlag en de ruimte vrolijk versierd met eigengemaakte knutsels voor een warm welkom.
De Oekraïense kinderen werden bij voormalig hotel ‘het Raedthuys’ door de leerlingen opgehaald en liepen hand in hand naar hun school. Daar werden ze van harte welkom geheten door Maarten Hogewoning, de directeur van de school. Deze is, samen met Marian Borgerdijn, leerkracht van de Thoolse Taalklas en coördinator van het nieuwkomersonderwijs op Tholen, druk met het voorbereiden van passend onderwijs voor deze grote groep gevluchte kinderen. De plannen zijn rond, het onderwijsconcept in orde en de uitvoering in volle gang om binnen zeer korte tijd van start te gaan met deze bijzondere groep leerlingen.
Na de pannenkoeken was er nog tijd voor samen spelen; tevreden en blije gezichtjes in het zonnetje op het plein.
Meer uit Tholen
THOLEN - Wie op woensdagavond 12 augustus de hemel in de gaten houdt, maakt een bijzonder schouwspel mee. Boven Nederland vindt dan de grootste gedeeltelijke zonsverduistering in decennia plaats: de maan bedekt op het hoogtepunt zo'n 88 tot 90 procent van de zon. Een dergelijk groot deel van de zon verdween voor het laatst tijdens de bekende zonsverduistering van 11 augustus 1999.
17 minuten geledenPOORTVLIET - Wie zaterdag een koopje scoort op de jaarlijkse rommelmarkt in Poortvliet, draagt daarmee ook bij aan een bijzonder doel. Een deel van de opbrengst gaat naar Hans Slager en zijn oom Kees van der Maas, die fietsen voor KWF Kankerbestrijding. Hans heeft daar een bijzondere reden voor: zijn zus Ruth is ongeneeslijk ziek door kanker.
4 uur geledenTHOLEN - In het begin van de week is het zomers met temperaturen rond de 25 graden. Maar vanaf woensdag volgt opnieuw een reeks zeer warme dagen en is de kans op een regionale hittegolf groot. "Donderdag en vrijdag loopt de temperatuur op tot 30 à lokaal 35 graden, terwijl deze week geen regen wordt verwacht en het neerslagtekort richting 300 millimeter gaat", laat meteoroloog Floris Lafeber weten.
6 uur geledenBERGEN OP ZOOM/POORTVLIET - Een bruiloft bracht presentatrice Geraldine Kemper naar Bergen op Zoom, maar tijdens haar bezoek belandde ze ook op Tholen. Nabij Poortvliet ging ze met haar familie de dijk op, waar het gezelschap tot hun verrassing bruinvissen spotte. "Zo cool", schrijft Kemper op sociale media.
23 uur geledenSINT-ANNALAND - De kermis, braderie en het Havenplein Festival zorgden afgelopen weekend voor volop reuring in Sint-Annaland. Het dorp stond meerdere dagen in het teken van gezelligheid, attracties en kraampjes.
1 dag geledenTHOLEN - Op 15 en 16 augustus vindt in katholieke kerken door heel Nederland de jaarlijkse MIVA-collecte plaats. Dit jaar zamelen ze geld in voor een ambulanceboot voor arts Athuman in Tanzania. Op de afgelegen eilanden waar hij werkt, overlijden nog altijd mensen doordat medische hulp te laat komt. Met een ambulanceboot kunnen patiënten sneller een zorgpost of ziekenhuis bereiken. Ook op Tholen wordt geld ingezameld.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het is weer zover. De 56e Kleine Tour staat voor de deur en rijdt binnenkort, om precies te zijn van 10 tot en met 15 augustus, weer door West-Brabant, Tholen en een stukje door België. Alle 18 ploegen, 216 renners en ruim 100 medewerkers en ploegleiders staan te trappelen om te beginnen en er een fantastische week van te maken.
2 dagen geleden