Oatly hard omhoog bij beursdebuut in New York
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Producent van zuivelvervangers Oatly is bij zijn beursdebuut op de Amerikaanse Nasdaq ruim een kwart meer waard geworden. De openingskoers van het Zweedse bedrijf, dat haver gebruikt als basis voor zijn 'melk', lag zelfs 30 procent hoger dan de prijs waarvoor het aandelen naar de beurs bracht.
Oatly haalde ruim 1,4 miljard dollar op bij de beursgang, waarbij het zijn aandelen voor 17 dollar per stuk verkocht. Bij die prijs was Oatly als geheel meer dan 10 miljard dollar waard. Door de koersstijging na introductie kwam daar dus nog een paar miljard dollar bij.
Oatly maakte verder bekend te werken aan een kaasvervanger. Volgens topman Toni Petersson maakt zijn bedrijf "goede voortgang" bij de ontwikkeling van een veganistisch kaasalternatief. Op termijn zou Oatly zelfs een heel assortiment van verschillende soorten nepkazen op de markt willen brengen, waarbij rekening kan worden gehouden met de voorkeuren in verschillende landen en regio's.
Behalve havermelk verkoopt Oatly nu al een yoghurtvervanger en een product dat op roomkaas lijkt.
Meer uit Financieel
ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
6 uur geleden