Oatly hard omhoog bij beursdebuut in New York
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Producent van zuivelvervangers Oatly is bij zijn beursdebuut op de Amerikaanse Nasdaq ruim een kwart meer waard geworden. De openingskoers van het Zweedse bedrijf, dat haver gebruikt als basis voor zijn 'melk', lag zelfs 30 procent hoger dan de prijs waarvoor het aandelen naar de beurs bracht.
Oatly haalde ruim 1,4 miljard dollar op bij de beursgang, waarbij het zijn aandelen voor 17 dollar per stuk verkocht. Bij die prijs was Oatly als geheel meer dan 10 miljard dollar waard. Door de koersstijging na introductie kwam daar dus nog een paar miljard dollar bij.
Oatly maakte verder bekend te werken aan een kaasvervanger. Volgens topman Toni Petersson maakt zijn bedrijf "goede voortgang" bij de ontwikkeling van een veganistisch kaasalternatief. Op termijn zou Oatly zelfs een heel assortiment van verschillende soorten nepkazen op de markt willen brengen, waarbij rekening kan worden gehouden met de voorkeuren in verschillende landen en regio's.
Behalve havermelk verkoopt Oatly nu al een yoghurtvervanger en een product dat op roomkaas lijkt.
Meer uit Financieel
WOLFSBURG (ANP/DPA/AFP) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft vorig jaar flink minder winst geboekt, mede door hoge kosten voor de Amerikaanse importheffingen. De winst na belastingen kelderde met 44 procent tot 6,9 miljard euro. Dat is het laagste niveau sinds 2016, toen het bedrijf miljardenvoorzieningen trof vanwege het dieselschandaal. Volkswagen maakte ook bekend de komende jaren nog meer banen in Duitsland te schrappen.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs laat dinsdagochtend net als de olieprijzen een stevige daling zien. Daarmee reageert de handel op de gasmarkt eveneens op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Die heeft gezegd dat de oorlog met Iran mogelijk snel voorbij kan zijn.
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf Dura Vermeer heeft vorig jaar flink meer omzet behaald dankzij een sterke vraag naar nieuwe woningen en infrastructuurprojecten. Volgens het familiebedrijf uit Rotterdam, dat vorig jaar zijn 170-jarig bestaan vierde, steeg de jaaromzet met 24 procent tot 2,6 miljard euro. Daarbij ging de nettowinst met bijna 50 procent omhoog tot ruim 90 miljoen euro.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in februari verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten waren volgens het CBS in de maand voorafgaand aan de oorlog in het Midden-Oosten vooral minder positief over de verwachte bedrijvigheid. Ook het oordeel over de orderpositie verslechterde, terwijl het oordeel over de voorraden gereed product verbeterde.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen voor diesel in Nederland is dinsdagochtend voor het eerst tot boven de 2,50 euro per liter gestegen. Door de oorlog in het Midden-Oosten lopen de prijzen aan de pomp al ongeveer een week hard op. Ook benzine is weer een stuk duurder geworden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in januari evenveel goederen en diensten aangeschaft als een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In december groeide de totale consumptie nog met 0,8 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in februari gemiddeld 2,4 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie bleef daarmee onveranderd ten opzichte van een maand eerder.
2 uur geleden