NZa roept fout rekenende orthodontisten en tandartsen tot de orde
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft de afgelopen twee jaar vier verschillende mondzorgpraktijken aangesproken wegens foute rekeningen voor bepaalde beugels. Ze gingen de fout in bij de rekeningen voor onzichtbare beugels, zogenoemde categorie 7-beugels. De nota 's zijn inmiddels gecorrigeerd. De orthodontisten en tandartsen zullen de patiënten die te veel betaalden, dat bedrag teruggeven.
Mondzorgaanbieders brengen soms de eerste zogenoemde retentiebeugel na de behandeling nog een keer los in rekening, zag de autoriteit, terwijl deze kosten al in het tarief voor het verwijderen van deze beugel zijn meegenomen.
Ook brengen orthodontisten tandheelkundige werkzaamheden in rekening terwijl dat bij het plaatsen van deze beugels niet mag. Tevens zag de NZa dat materiaal- en techniekkosten nog niet altijd juist werden verrekend. Verder gaat het soms mis met het hanteren van een bepaalde code. Die wordt dan ten onrechte gebruikt wordt voor het vastzetten van onzichtbare beugels met 'attachments'.
De NZa blijft op de rekeningen voor de beugels letten.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Justitie en politie hebben tot dusver twee slachtoffers geïdentificeerd in het strafrechtelijk onderzoek naar de 23-jarige Mert A., die lid zou zijn geweest van een gewelddadige onlinegroepering. A. zou zijn slachtoffers ertoe hebben aangezet zichzelf te snijden en daarvan beelden te maken. A. zou hebben gedreigd naaktbeelden van de slachtoffers te verspreiden.
28 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk ontkent dat hij in september vorig jaar tegen het hoofd en het lichaam van een 17-jarige Haarlemmer heeft geschopt. Beelden van het geweld werden online gedeeld, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio een dag de deuren sloten. Het Openbaar Ministerie denkt dat een conflict tussen twee jeugdgroepen uit Haarlem en Beverwijk de oorzaak van de incidenten was.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie moeten snel weer kalmeren, zei demissionair financiënminister Eelco Heinen voorafgaand aan overleg in Brussel. Die spanningen zijn opgelopen door de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij wil de landen die de Deense soevereiniteit over Groenland steunen, treffen met importheffingen van 10 procent.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een voormalige leraar moet vier jaar de gevangenis in omdat hij ontucht heeft gepleegd met leerlingen op middelbare scholen waar hij heeft gewerkt. Ook mag hij negen jaar lang niet als leraar werken. De rechtbank in Utrecht heeft hem maandag veroordeeld.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verlengt de beveiliging van de Visschersteeg, het afgezette gebied waar vorige week de explosie in Utrecht plaatsvond. Dat meldt de gemeente in het liveblog. De beveiliging blijft in ieder geval in stand tot en met vrijdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht traint volgende week dinsdag en woensdag met vier F-35-gevechtsvliegtuigen en een transport- en tankvliegtuig vanaf Schiphol, meldt de luchthaven. "De training is zorgvuldig gepland en geïntegreerd in de dagelijkse operatie van de luchthaven, zodat het reguliere vliegverkeer gewoon door kan gaan", verzekert Schiphol.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige advocaat van Ridouan Taghi, Vito Shukrula, mag onder voorwaarden weer aan de slag als advocaat. Dat meldt zijn verdediging na een beslissing van de Raad van Discipline maandag. Shukrula werd afgelopen april aangehouden. Hij wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van Taghi. Volgens justitie heeft Shukrula berichten doorgespeeld van zijn voormalige cliënt.
2 uur geleden