NZa roept fout rekenende orthodontisten en tandartsen tot de orde
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft de afgelopen twee jaar vier verschillende mondzorgpraktijken aangesproken wegens foute rekeningen voor bepaalde beugels. Ze gingen de fout in bij de rekeningen voor onzichtbare beugels, zogenoemde categorie 7-beugels. De nota 's zijn inmiddels gecorrigeerd. De orthodontisten en tandartsen zullen de patiënten die te veel betaalden, dat bedrag teruggeven.
Mondzorgaanbieders brengen soms de eerste zogenoemde retentiebeugel na de behandeling nog een keer los in rekening, zag de autoriteit, terwijl deze kosten al in het tarief voor het verwijderen van deze beugel zijn meegenomen.
Ook brengen orthodontisten tandheelkundige werkzaamheden in rekening terwijl dat bij het plaatsen van deze beugels niet mag. Tevens zag de NZa dat materiaal- en techniekkosten nog niet altijd juist werden verrekend. Verder gaat het soms mis met het hanteren van een bepaalde code. Die wordt dan ten onrechte gebruikt wordt voor het vastzetten van onzichtbare beugels met 'attachments'.
De NZa blijft op de rekeningen voor de beugels letten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.
8 uur geleden