NYT: team van Musk heeft toegang tot betalingssysteem overheid VS
NEW YORK (ANP/RTR) - Elon Musk en zijn regeringsefficiëntieteam DOGE hebben toegang gekregen tot het betalingssysteem van het Amerikaanse ministerie van Financiën, meldt de Amerikaanse krant The New York Times. Dat systeem verstuurt meer dan 6000 miljard dollar per jaar aan betalingen namens federale overheidsinstanties.
Ook bevat het systeem waartoe Musk nu toegang heeft persoonlijke informatie van miljoenen Amerikanen die sociale uitkeringen en belastingteruggaven van de Amerikaanse overheid ontvangen.
Multimiljardair Musk en zijn recent opgerichte efficiëntieteam hebben van president Donald Trump de opdracht gekregen om fraude en verspilling bij de Amerikaanse overheid op te sporen. In dat kader wilde Musk toegang tot het systeem dat het ministerie van Financiën gebruikt om federale betalingen te doen.
Alsnog toegang
Zijn pogingen werden tegengewerkt door een topambtenaar op het ministerie van Financiën. Die werd afgelopen week echter met verlof gestuurd en ging vervolgens met pensioen. Op vrijdag gaf de nieuwe Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, Musk toegang, aldus The New York Times.
De Democratische senator Ron Wyden lijkt zaterdag in een bericht op het sociale netwerk Bluesky te bevestigen dat het team van Musk inderdaad toegang heeft gekregen. "Bronnen vertellen mijn kantoor dat minister Bessent van Financiën DOGE volledige toegang heeft verleend tot dit systeem", schrijft hij. "Sociale zekerheid en Medicare-uitkeringen, subsidies, betalingen aan overheidsaannemers, inclusief degenen die direct concurreren met Musks eigen bedrijven. Alles."
Bezorgdheid
Wyden uitte vrijdag in een brief aan Bessent zijn bezorgdheid dat elke "politiek gemotiveerde inmenging" in het betalingssysteem van de Amerikaanse overheid "ernstige schade kan toebrengen aan ons land en de economie".
Meer uit Buitenland
ADSHIT AL-QUSAYR (ANP) - Bij een aanval op Zuid-Libanon zijn meerdere vredeshandhavers van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) gewond geraakt. Dat meldt de woordvoerder van UNIFIL aan het door de staat gerunde Nationale Nieuwsagentschap van Libanon.
16 minuten geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan is bereid in de komende dagen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran te organiseren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ishaq Dar, verklaard. De oorlog van Israël en de VS tegen Iran gaat zijn tweede maand in.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Een Russische olietanker arriveert naar verwachting maandag in Cuba, ondanks de door de Verenigde Staten opgelegde olieblokkade van het eiland. Dat blijkt uit gegevens van het maritieme monitorbedrijf Kpler.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben sinds 2 maart 1238 mensen het leven gekost, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Israël zegt de aanvallen uit te voeren om Hezbollah uit te schakelen.
4 uur geledenCAMPO VERDE (ANP/AFP) - Het VN-Verdrag inzake de bescherming van rondtrekkende wilde diersoorten (CMS) heeft zondag de opname goedgekeurd van veertig soorten die internationale bescherming krijgen, waaronder de sneeuwuil die bekend is uit de Harry Potter-boeken en -films. Het besluit werd genomen aan het einde van de COP15-top over trekkende diersoorten in het Braziliaanse Campo Verde.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger opdracht gegeven de bestaande veiligheidszone in het zuiden van Libanon uit te breiden. "Dit is bedoeld om de dreiging van een invasie door Hezbollah-militanten definitief te neutraliseren en om beschietingen met antitankraketten bij de grens weg te houden", zei hij in een videoverklaring.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft kritiek van de hand gewezen op het beletten van een kardinaal in Jeruzalem om een mis op te dragen in de Heilig Grafkerk. De kardinaal die als Latijns patriarch hoofd van de rooms-katholieke kerk in de regio is, mocht niet naar binnen.
6 uur geleden