Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NYT: team van Musk heeft toegang tot betalingssysteem overheid VS

NYT: team van Musk heeft toegang tot betalingssysteem overheid VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Elon Musk en zijn regeringsefficiëntieteam DOGE hebben toegang gekregen tot het betalingssysteem van het Amerikaanse ministerie van Financiën, meldt de Amerikaanse krant The New York Times. Dat systeem verstuurt meer dan 6000 miljard dollar per jaar aan betalingen namens federale overheidsinstanties.

Ook bevat het systeem waartoe Musk nu toegang heeft persoonlijke informatie van miljoenen Amerikanen die sociale uitkeringen en belastingteruggaven van de Amerikaanse overheid ontvangen.

Multimiljardair Musk en zijn recent opgerichte efficiëntieteam hebben van president Donald Trump de opdracht gekregen om fraude en verspilling bij de Amerikaanse overheid op te sporen. In dat kader wilde Musk toegang tot het systeem dat het ministerie van Financiën gebruikt om federale betalingen te doen.

Alsnog toegang

Zijn pogingen werden tegengewerkt door een topambtenaar op het ministerie van Financiën. Die werd afgelopen week echter met verlof gestuurd en ging vervolgens met pensioen. Op vrijdag gaf de nieuwe Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, Musk toegang, aldus The New York Times.

De Democratische senator Ron Wyden lijkt zaterdag in een bericht op het sociale netwerk Bluesky te bevestigen dat het team van Musk inderdaad toegang heeft gekregen. "Bronnen vertellen mijn kantoor dat minister Bessent van Financiën DOGE volledige toegang heeft verleend tot dit systeem", schrijft hij. "Sociale zekerheid en Medicare-uitkeringen, subsidies, betalingen aan overheidsaannemers, inclusief degenen die direct concurreren met Musks eigen bedrijven. Alles."

Bezorgdheid

Wyden uitte vrijdag in een brief aan Bessent zijn bezorgdheid dat elke "politiek gemotiveerde inmenging" in het betalingssysteem van de Amerikaanse overheid "ernstige schade kan toebrengen aan ons land en de economie".

Meer uit Buitenland

Buitenlandministers: oplossing in Libanon zou hele regio helpen

LONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.

19 minuten geleden
Spaanse rechtbank doet geen onderzoek naar bekende deepfakezaak

PALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.

1 uur geleden
Italië schort defensieovereenkomst met Israël op

ROME (ANP/RTR/DPA/AFP) - Italië schort een meer dan twintig jaar oude defensiedeal met Israël op. Dat maakte premier Giorgia Meloni bekend tijdens een bezoek aan Verona. Israël zegt in een reactie dat dat besluit weinig gevolgen zal hebben.

1 uur geleden
Trump 'geschokt' door opstelling Meloni in oorlog Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "geschokt" te zijn door de Italiaanse premier Giorgia Meloni, omdat ze zou weigeren de Amerikanen te helpen bij de oorlog in Iran. De twee hadden de afgelopen jaren een goede relatie, maar nu uit Trump zijn teleurstelling.

1 uur geleden
Cel voor Turkse oud-oppositieleider om belediging Erdogan

MERSIN (ANP/DPA) - De Turkse oud-oppositieleider Kemal Kiliçdaroğlu heeft bijna een jaar gevangenisstraf opgelegd gekregen voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan, aldus zijn advocaat. Hij leidde dertien jaar de grootste oppositiepartij CHP en deed mee aan de presidentsverkiezingen in 2023.

2 uur geleden
Defensieakkoord innovatief Oekraïne en herbewapenend Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Oekraïne gaan nauwer samenwerken bij het produceren en aankopen van wapens. Duitsland gaat betalen voor honderden Amerikaanse Patriot-raketten en Duitse luchtafweer voor Oekraïne. En Oekraïne gaat zijn kennis en kunde over drone-oorlogvoering meer met Duitsland delen, hebben de Oekraïense president en de Duitse bondskanselier afgesproken.

2 uur geleden
Hulpverleners Rode Kruis bevoorraden Iran via land

TEHERAN (ANP/RTR) - Internationale hulpverleners van het Rode Kruis en de Rode Halve Maan zien zich gedwongen om via land naar Iran te reizen voor leveringen van humanitaire hulp. Normaal gesproken doen ze dat via de zee of de lucht, maar dat is door de oorlog met Israël en de Verenigde Staten nu geen optie.

2 uur geleden