NYT: team van Musk heeft toegang tot betalingssysteem overheid VS
NEW YORK (ANP/RTR) - Elon Musk en zijn regeringsefficiëntieteam DOGE hebben toegang gekregen tot het betalingssysteem van het Amerikaanse ministerie van Financiën, meldt de Amerikaanse krant The New York Times. Dat systeem verstuurt meer dan 6000 miljard dollar per jaar aan betalingen namens federale overheidsinstanties.
Ook bevat het systeem waartoe Musk nu toegang heeft persoonlijke informatie van miljoenen Amerikanen die sociale uitkeringen en belastingteruggaven van de Amerikaanse overheid ontvangen.
Multimiljardair Musk en zijn recent opgerichte efficiëntieteam hebben van president Donald Trump de opdracht gekregen om fraude en verspilling bij de Amerikaanse overheid op te sporen. In dat kader wilde Musk toegang tot het systeem dat het ministerie van Financiën gebruikt om federale betalingen te doen.
Alsnog toegang
Zijn pogingen werden tegengewerkt door een topambtenaar op het ministerie van Financiën. Die werd afgelopen week echter met verlof gestuurd en ging vervolgens met pensioen. Op vrijdag gaf de nieuwe Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, Musk toegang, aldus The New York Times.
De Democratische senator Ron Wyden lijkt zaterdag in een bericht op het sociale netwerk Bluesky te bevestigen dat het team van Musk inderdaad toegang heeft gekregen. "Bronnen vertellen mijn kantoor dat minister Bessent van Financiën DOGE volledige toegang heeft verleend tot dit systeem", schrijft hij. "Sociale zekerheid en Medicare-uitkeringen, subsidies, betalingen aan overheidsaannemers, inclusief degenen die direct concurreren met Musks eigen bedrijven. Alles."
Bezorgdheid
Wyden uitte vrijdag in een brief aan Bessent zijn bezorgdheid dat elke "politiek gemotiveerde inmenging" in het betalingssysteem van de Amerikaanse overheid "ernstige schade kan toebrengen aan ons land en de economie".
Meer uit Buitenland
HUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
6 uur geledenVENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
8 uur geleden