Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NYT: team van Musk heeft toegang tot betalingssysteem overheid VS

NYT: team van Musk heeft toegang tot betalingssysteem overheid VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Elon Musk en zijn regeringsefficiëntieteam DOGE hebben toegang gekregen tot het betalingssysteem van het Amerikaanse ministerie van Financiën, meldt de Amerikaanse krant The New York Times. Dat systeem verstuurt meer dan 6000 miljard dollar per jaar aan betalingen namens federale overheidsinstanties.

Ook bevat het systeem waartoe Musk nu toegang heeft persoonlijke informatie van miljoenen Amerikanen die sociale uitkeringen en belastingteruggaven van de Amerikaanse overheid ontvangen.

Multimiljardair Musk en zijn recent opgerichte efficiëntieteam hebben van president Donald Trump de opdracht gekregen om fraude en verspilling bij de Amerikaanse overheid op te sporen. In dat kader wilde Musk toegang tot het systeem dat het ministerie van Financiën gebruikt om federale betalingen te doen.

Alsnog toegang

Zijn pogingen werden tegengewerkt door een topambtenaar op het ministerie van Financiën. Die werd afgelopen week echter met verlof gestuurd en ging vervolgens met pensioen. Op vrijdag gaf de nieuwe Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, Musk toegang, aldus The New York Times.

De Democratische senator Ron Wyden lijkt zaterdag in een bericht op het sociale netwerk Bluesky te bevestigen dat het team van Musk inderdaad toegang heeft gekregen. "Bronnen vertellen mijn kantoor dat minister Bessent van Financiën DOGE volledige toegang heeft verleend tot dit systeem", schrijft hij. "Sociale zekerheid en Medicare-uitkeringen, subsidies, betalingen aan overheidsaannemers, inclusief degenen die direct concurreren met Musks eigen bedrijven. Alles."

Bezorgdheid

Wyden uitte vrijdag in een brief aan Bessent zijn bezorgdheid dat elke "politiek gemotiveerde inmenging" in het betalingssysteem van de Amerikaanse overheid "ernstige schade kan toebrengen aan ons land en de economie".

Meer uit Buitenland

Zelensky: Hongarije heeft inhoud waardetransporten teruggegeven

KYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.

8 minuten geleden
Frans vliegdekschip sorteert voor op hulp Straat van Hormuz

PARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsbodems maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het ministerie van Defensie weten.

48 minuten geleden
Trump: als Iran niet akkoord gaat, beginnen de bombardementen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.

1 uur geleden
Geen enkelband voor Høiby, risico op herhaling strafbare feiten

OSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.

3 uur geleden
Belgische minister wijst Amerikaanse ambassadeur opnieuw terecht

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.

3 uur geleden
Axios: VS denken nabij conceptakkoord einde oorlog Iran te zijn

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.

4 uur geleden
VN roepen op tot onmiddellijke vrijlating flotilla-arrestanten

NEW YORK (ANP) - Israël moet de gearresteerde opvarenden van de hulpvloot voor Gaza, de Global Sumud Flotilla, "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" vrijlaten, vindt het VN-mensenrechtenkantoor. Een woordvoerder noemt het geen misdaad om je solidair te verklaren met het lot van de Palestijnen. Ook moeten signalen dat de twee in gevangenschap zouden zijn mishandeld, worden onderzocht.

5 uur geleden