Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NYT: Harris zoekt naar 'chemie' bij drie potentiële running mates

NYT: Harris zoekt naar 'chemie' bij drie potentiële running mates

WASHINGTON (ANP) - De presidentskandidaat van de Democraten, Kamala Harris, heeft zondag gesprekken gepland met zeker drie potentiële running mates, meldt The New York Times. Daarin wil ze volgens de Amerikaanse krant kijken of er "chemie" is tussen haar en de kandidaat-vicepresident.

Het zou gaan om Mark Kelly, een senator van Arizona, Tim Walz, de gouverneur van Minnesota, en Josh Shapiro, de gouverneur van Pennsylvania. Volgens de NYT hecht Harris veel belang aan zo'n persoonlijke klik, en zal die overweging meespelen in haar beslissing.

Het is niet duidelijk of andere prominente kandidaten, zoals Andy Beshear, de gouverneur van Kentucky, en transportminister Pete Buttigieg, ook nog een gesprek hebben met Harris of al zo'n gesprek hebben gehad.

Het campagneteam van Harris heeft gezegd dat het voor dinsdag zal aankondigen wie de running mate wordt van de presidentskandidaat. Volgende week staat een campagnetournee op het programma langs verschillende staten waar de running mate aan zal deelnemen, met dinsdag een bijeenkomst in Philadelphia.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

11 minuten geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

54 minuten geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

1 uur geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

1 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

4 uur geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

5 uur geleden