NYT: Harris zoekt naar 'chemie' bij drie potentiële running mates
WASHINGTON (ANP) - De presidentskandidaat van de Democraten, Kamala Harris, heeft zondag gesprekken gepland met zeker drie potentiële running mates, meldt The New York Times. Daarin wil ze volgens de Amerikaanse krant kijken of er "chemie" is tussen haar en de kandidaat-vicepresident.
Het zou gaan om Mark Kelly, een senator van Arizona, Tim Walz, de gouverneur van Minnesota, en Josh Shapiro, de gouverneur van Pennsylvania. Volgens de NYT hecht Harris veel belang aan zo'n persoonlijke klik, en zal die overweging meespelen in haar beslissing.
Het is niet duidelijk of andere prominente kandidaten, zoals Andy Beshear, de gouverneur van Kentucky, en transportminister Pete Buttigieg, ook nog een gesprek hebben met Harris of al zo'n gesprek hebben gehad.
Het campagneteam van Harris heeft gezegd dat het voor dinsdag zal aankondigen wie de running mate wordt van de presidentskandidaat. Volgende week staat een campagnetournee op het programma langs verschillende staten waar de running mate aan zal deelnemen, met dinsdag een bijeenkomst in Philadelphia.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Kennedy Center heeft medewerkers opdracht gegeven de naam van president Donald Trump te verwijderen. Teksten in e-mails en andere documenten moeten meteen worden aangepast. Voor het weghalen van de naam van Trump op borden, de website en in brochures geldt een deadline van 12 juni. Dat schrijven Amerikaanse media als PBS en NBC News, die zich baseren op een interne memo.
29 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan wil in de komende decennia tot veertien verouderde kernreactoren vervangen. Het ministerie van Economie, Handel en Industrie deed vrijdag een voorstel daartoe, om zo aan de stijgende vraag naar elektriciteit te kunnen blijven voldoen.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.
7 uur geleden