NVVE: meer instemming voor zelfgekozen dood na 'voltooid leven'
DEN HAAG (ANP) - Zeven van de tien Nederlanders, 71 procent, vinden dat er een wet moet komen die stervenshulp mogelijk maakt voor senioren die vinden dat hun leven voltooid is. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor een Vrijwillig Levenseinde (NVVE) op basis van een onderzoek door Motivaction. Het onderzoeksbureau ondervroeg afgelopen zomer bijna 1400 mensen van 18 tot 90 jaar.
In 2017 werd een vergelijkbaar onderzoek gedaan. Toen was 64 procent voor. "Tegenstanders zijn bang 'dat zo'n beslissing te makkelijk genomen wordt', vinden 'dat het leven van ouderen moet worden verbeterd' of wijzen het af om godsdienstige redenen", weet de vereniging.
Ze ziet ook groei in draagvlak voor stervenshulp door een levenseindebegeleider die geen arts is. In 2017 vond 28 procent dat dat moest kunnen, nu is dat 38 procent.
Iets meer dan de helft van de ondervraagden, 54 procent, vindt dat wel eerst moet worden onderzocht of de doodswens echt is.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De 25-jarige Justin B., verdacht van lidmaatschap van de radicale, extreem geweld verheerlijkende onlinegroepering No Lives Matter (NLM), heeft na zijn arrestatie verklaard dat hij geen actieve bemoeienis meer heeft met die groep. Hij heeft zich naar eigen zeggen bekeerd tot het christendom en had "zijn leven net op orde" toen eind juli een arrestatieteam zijn woning in Eindhoven binnenviel.
13 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Twee zieke kinderen uit Gaza worden deze week in het Prinses Máxima Centrum ontvangen om behandeld te worden tegen kanker. Dat meldt een woordvoerder.
21 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft zich naar eigen zeggen uitgebreid laten onderzoeken door een forensisch psycholoog, om uit te sluiten dat hij een seksuele afwijking heeft. "Dat onderzoek was behoorlijk heftig", vertelde hij dinsdag op de eerste zittingsdag in zijn strafzaak.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht sluit het onderzoek in de zaak-Borsato op 4 december. Dit kondigde de rechtbankvoorzitter dinsdag aan bij aanvang van de inhoudelijke behandeling van de zedenzaak.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft aan het begin van de ontuchtzaak tegen de zanger "met klem" benadrukt dat de feiten waarvan hij wordt verdacht niet kloppen. "Dit heeft niet plaatsgevonden", zei de zanger.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - In de rechtbank in Utrecht heeft het Openbaar Ministerie de strafzaak tegen Marco Borsato geopend met het voordragen van de tenlastelegging. Het OM beschuldigt de zanger van ontucht met een 15-jarig meisje. Dat zou van september 2014 tot en met januari 2015 in Nederland zijn gebeurd, aldus de officier van justitie in een volle zittingszaal.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De advocaten van Marco Borsato gaan voor vrijspraak in de zaak tegen de zanger. Dat zei Carry Knoops tegen de aanwezige pers. "Wij gaan zeker voor de vrijspraak. Met goede argumenten", zei Carry Knoops.
2 uur geleden