Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NVVE: meer instemming voor zelfgekozen dood na 'voltooid leven'

NVVE: meer instemming voor zelfgekozen dood na 'voltooid leven'

DEN HAAG (ANP) - Zeven van de tien Nederlanders, 71 procent, vinden dat er een wet moet komen die stervenshulp mogelijk maakt voor senioren die vinden dat hun leven voltooid is. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor een Vrijwillig Levenseinde (NVVE) op basis van een onderzoek door Motivaction. Het onderzoeksbureau ondervroeg afgelopen zomer bijna 1400 mensen van 18 tot 90 jaar.

In 2017 werd een vergelijkbaar onderzoek gedaan. Toen was 64 procent voor. "Tegenstanders zijn bang 'dat zo'n beslissing te makkelijk genomen wordt', vinden 'dat het leven van ouderen moet worden verbeterd' of wijzen het af om godsdienstige redenen", weet de vereniging.

Ze ziet ook groei in draagvlak voor stervenshulp door een levenseindebegeleider die geen arts is. In 2017 vond 28 procent dat dat moest kunnen, nu is dat 38 procent.

Iets meer dan de helft van de ondervraagden, 54 procent, vindt dat wel eerst moet worden onderzocht of de doodswens echt is.

Meer uit Binnenland

Van Weel: uitspraak Trump over NAVO-troepen Afghanistan niet waar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump sprak niet de waarheid en was "niet respectvol" toen hij beweerde dat troepen uit andere NAVO-landen in Afghanistan wegbleven van de frontlinie. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gezegd na afloop van de ministerraad.

32 minuten geleden
Prinses Amalia bevorderd tot korporaal

DEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia heeft donderdag de Algemene Militaire Opleiding (AMO) afgerond. Zij is nu bevorderd tot korporaal, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. Daarom draagt zij in de toekomst een militair uniform wanneer ze aan het werk is voor Defensie.

2 uur geleden
Utrechtse driehoek: geweld tegen uitsupporters KRC Genk was nodig

UTRECHT (ANP) - ME'ers kregen donderdagavond te maken met fors geweld van KRC Genk-supporters voorafgaand aan de voetbalwedstrijd tegen FC Utrecht. Dit is te lezen in een reactie van de Utrechtse driehoek (politie, justitie en burgemeester). KRC Genk sprak vrijdagochtend in een verklaring van buitensporig politioneel geweld. De driehoek stelt dat geweld nodig was om het forse geweld van de uitsupporters te beteugelen.

3 uur geleden
Oud-medewerker OM vervolgd voor kinderporno en drugs

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt een oud-medewerker voor het bezit van kinderporno en harddrugs. Bij de 51-jarige man uit Doetinchem zijn 46.000 afbeeldingen en 450 video's met kinderporno aangetroffen. Ook had de man 150 milliliter GHB in bezit.

3 uur geleden
Jongen van 16 gedood in Den Hoorn, 18-jarige opgepakt

DEN HOORN (ANP) - Een 16-jarige jongen uit Delft is donderdagavond om het leven gebracht in het nabijgelegen Den Hoorn. In de nacht van donderdag op vrijdag werd een 18-jarige man uit het Zuid-Hollandse Rijswijk aangehouden.

4 uur geleden
Prins Bernhard en prinses Annette scheiden na 25 jaar huwelijk

DEN HAAG (ANP) - Prins Bernhard en prinses Annette gaan scheiden na 25 jaar huwelijk. Dat doen ze "in goed overleg en met wederzijds respect", meldt het paar via de Rijksvoorlichtingsdienst. "We blijven samen de zorg dragen voor onze drie kinderen. Desondanks blijft het een moeilijke stap. We doen daarom een beroep op ieders begrip en respect voor onze privacy." Ze ondertekenen met Bernhard van Oranje en Annette Sekrève.

4 uur geleden
Delfland is wachten zat en gaat schadelijke rivierkreeften vangen

DEN HAAG (ANP) - Na een paar proeven gaat het Hoogheemraadschap van Delfland nu op grote schaal Amerikaanse rivierkreeften in het water vangen. Op 170 locaties, verspreid over het werkgebied van Delfland in de provincie Zuid-Holland, wil het waterschap de explosief gegroeide populatie rivierkreeften fors terugdringen. Het wegvangen van de diertjes in 59 kilometer aan water kost zeker 20 miljoen euro.

6 uur geleden