NVM maakt duidelijk of gekte op woningmarkt al dan niet afneemt
UTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM maakt later op donderdag nieuwe cijfers over de huizenprijzen bekend. Uit de cijfers over het derde kwartaal wordt dan ook duidelijk wat de impact is van de hoge inflatie, de gestegen hypotheekrente en een groeiend aanbod aan woningen.
Eerder dit jaar merkte de makelaarsvereniging al dat er sprake is van een kentering op de markt. Zo nam het aantal huizen dat te koop stond toe en zwakte de prijsstijging af. Die ontwikkelingen maken het volgens makelaars wat makkelijker voor woningzoekers om een huis te bemachtigen. Daartegenover zorgt de stijgende hypotheekrente ervoor dat er minder kan worden geleend.
Ondanks dat het huizenaanbod toeneemt is de situatie op de woningmarkt nog altijd krap. De NVM riep het kabinet voorafgaand aan Prinsjesdag nog op om met vooruitstrevende woonplannen en creatieve oplossingen te komen om het woningtekort zo snel mogelijk op te lossen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
8 uur geleden