NVM-baas Hoes: laten we proberen te versoepelen
AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Onno Hoes van makelaarsvereniging NVM wil dat Nederland gaat proberen om de maatschappij weer wat meer te openen. Hij vindt versoepelingen in de zomer "een beetje laat", zo zei hij bij televisieprogramma WNL Op Zondag. "Laten we wel gaan proberen om alles weer een beetje ruimte te geven."
Hoes verwijst naar een oproep van werkgeversverenigingen MKB-Nederland en VNO-NCW om bedrijven weer meer open te laten gaan. "Die zeggen: dit kan gewoon niet meer. Iedereen voelt hoe ernstig dit is." Ook meent Hoes dat de stabiliserende besmettingscijfers aanleiding geven wat te gaan proberen. "Wij weten nu hoe we ons moeten gedragen."
Daarom moet er bij bijvoorbeeld de horeca en de sportscholen ruimte komen. "Daar kan je best wel wat gaan differentiëren", aldus Hoes.
De NVM-voorman meent dat iedereen inmiddels wel klaar is met de coronapandemie en de langdurige beperkingen die de strijd tegen het virus met zich meebrengt. "Dat wil je een land niet aandoen. Maar niet alleen Nederland worstelt hiermee, maar de hele wereld. En niemand heeft het gouden ei al uitgevonden."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
3 uur geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
5 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.
16 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.
18 uur geleden