NVJ waarschuwt Nederlandse media na journalistenincident in Qatar
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse journalisten die voor het omstreden WK voetbal naar Qatar gaan, moeten zich realiseren dat "dit land persvrijheid niet hoog in het vaandel heeft staan". Dat meldt algemeen secretaris Thomas Bruning van de journalistenvakbond NVJ in reactie op het bericht dat twee Noorse journalisten zijn aangehouden in de Golfstaat. Zij werden na dertig uur weer vrijgelaten.
"Het is natuurlijk goed dat journalisten die naar het WK gaan daar ook berichten over de misstanden in het land", stelt Bruning. "Maar wees je bewust hoe dit land om kan gaan met media." De NVJ denkt erover om, samen met de Nederlandse Sport Pers, een advies op te stellen voor Nederlanders die naar Qatar afreizen om het toernooi te verslaan.
Noorwegen heeft woensdag verontwaardigd gereageerd op de aanhouding van twee journalisten van de Noorse omroep NRK, die verslag deden van de voorbereidingen voor het WK voetbal in 2022. De autoriteiten in de Golfstaat zeggen dat de journalisten waren opgepakt omdat ze zich op privéterrein zouden hebben begeven. Ze moesten hun apparatuur achterlaten en het land verlaten.
Dat de Golfstaat het WK mag organiseren is al langer omstreden. Het ligt onder meer gevoelig dat arbeidsmigranten uit Zuidoost-Azië er onder slechte omstandigheden moesten werken aan futuristische stadions. De Britse krant The Guardian meldde begin dit jaar dat er zeker 6500 arbeidsmigranten zouden zijn omgekomen bij de bouw van de nieuwe voetbalstadions.
Meer uit Binnenland
ENKHUIZEN (ANP) - Drie minderjarige verdachten uit Enkhuizen zijn woensdagochtend aangehouden voor een mishandeling eerder in maart. Het slachtoffer werd gedwongen om te vechten en door meerdere mensen mishandeld. Dit werd gefilmd en de beelden hiervan werden op sociale media geplaatst.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Veehouders overtreden regelmatig het verbod op het vervoeren van hoogdrachtige melkkoeien naar slachthuizen. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft tussen 1 januari 2025 en nu in totaal 227 keer geconstateerd dat dit gebeurde. De autoriteit onderzoekt "waarom veehouders dat toch doen", terwijl het te voorkomen valt door bij te houden sinds wanneer een koe drachtig is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nagenoeg alle stembureaus zijn sinds 07.30 uur open. In totaal zijn er 9964 locaties. Op verschillende plekken in het land kan al sinds middernacht gestemd worden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemiddeld zijn er bijna negen partijen verkiesbaar per gemeente, nagenoeg net zoveel als bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen. Dit jaar doen er gemiddeld 8,61 partijen mee per gemeente, bij de vorige verkiezingen waren dat er 8,66. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data van de Kiesraad.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Slechts enkele partijen hebben op de stembiljetten voor de gemeenteraadsverkiezingen uitsluitend vrouwelijke kandidaten. Dat blijkt uit een analyse van ANP op basis van gegevens van Stem op een Vrouw. Zonder partijen met minder dan vijf kandidaten mee te tellen, zijn er vier partijen die volledig uit vrouwen bestaan. Daartegenover staan 95 partijen met alleen mannelijke kandidaten.
6 uur geledenORANJESTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander is woensdag in alle vroegte aangekomen op Aruba. Hij bezoekt het eiland omdat het veertig jaar een zelfstandig land binnen het Koninkrijk der Nederlanden (1986-2026) is en vijftig jaar een eigen vlag en volkslied (1976-2026) heeft. Ook brengt de koning een bezoek aan Curaçao. Daar gaat hij in gesprek met vertegenwoordigers van de lokale gemeenschap over de geopolitieke spanningen in de regio.
8 uur geledenDEN HAAG/ARNHEM/CASTRICUM (ANP) - Het nachtelijk stemmen had in Den Haag om 01.00 uur al meer stemmers getrokken dan in de hele nacht in 2018. Dat zei een woordvoerster van de gemeente.
9 uur geleden