Nvidia ziet omzet met 265 procent oplopen door grote vraag naar AI
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipconcern Nvidia heeft afgelopen kwartaal opnieuw records gebroken. De onderneming, momenteel 's werelds belangrijkste speler op het gebied van chips die worden gebruikt voor kunstmatige intelligentie (AI), zag de omzet met 265 procent oplopen vergeleken met een jaar eerder.
Volgens topman Jensen Huang profiteert Nvidia volop van de grote vraag naar snellere computers en AI-toepassingen. "De vraag stijgt wereldwijd in allerlei bedrijven, sectoren en landen", stelt hij in een toelichting op de cijfers. Vooral bij de datacentertak kwam flink meer geld binnen.
In totaal bedroegen de kwartaalopbrengsten 22,1 miljard dollar. Dat is 22 procent meer dan in de voorgaande drie maanden, toen er ook al een recordomzet werd gemeld. Nvidia boekte daarnaast een kwartaalwinst van 12,3 miljard dollar, oftewel een derde meer dan een kwartaal eerder.
Verdere omzetgroei
Op de financiële markten werd al dagen uitgekeken naar het kwartaalbericht van Nvidia en de verwachtingen waren hooggespannen. Beleggers lijken in eerste instantie onder de indruk, want het aandeel Nvidia ging in de zogeheten nabeurshandel op Wall Street woensdag flink omhoog.
Nvidia voorziet voor het lopende kwartaal een verdere omzetgroei. Maar met een geschatte 24 miljard dollar aan opbrengsten, pakt de groei ten opzichte van de voorgaande drie maanden dan waarschijnlijk wel wat minder sterk uit dan nu het geval is. De prognose is wel beduidend beter dan analisten in doorsnee voor mogelijk hadden gehouden.
Grote afnemers
Nvidia, mede opgericht door Huang in 1993, begon als leverancier van grafische kaarten die geschikt waren voor met name computergames. Maar het bedrijf is de laatste tijd enorm gegroeid nadat bleek dat de chips van Nvidia uitermate geschikt zijn voor AI-toepassingen, die een grote rekenkracht vereisen.
Intussen is Nvidia ook een van 's werelds meest waardevolle beursbedrijven geworden. Grote bedrijven als Amazon, Facebook-moeder Meta, Microsoft en Google zijn de grootste klanten van het concern. Samen zijn ze goed voor bijna 40 procent van de omzet, omdat ze momenteel fors investeren in AI.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De grote Deense rederij Maersk schort twee containerdiensten via het Midden-Oosten tijdelijk op vanwege de oorlog in de regio en de onveilige situatie voor de scheepvaart. Volgens Maersk gaat het om een voorzorgsmaatregel om de veiligheid van bemanningen en schepen te garanderen.
9 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Gasunie heeft vorig jaar "fors" geïnvesteerd in de energie-infrastructuur van Nederland. Met investeringen in de gasinfrastructuur en de capaciteit voor vloeibaar gas (LNG) wil het de energiezekerheid en weerbaarheid vergroten. Terwijl investeringen in nieuwe infrastructuur voor waterstof en CO2-transport en -opslag moeten bijdragen aan de energietransitie.
31 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Eurowings, onderdeel van Lufthansa, stuurt een vliegtuig naar het Midden-Oosten om gestrande Duitse toeristen terug te vliegen. Het gaat om ongeveer 150 toeristen die worden opgehaald in de Saudische hoofdstad Riyad en dan worden overgebracht naar Keulen.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - Lufthansa heeft vorig jaar een recordomzet geboekt en een hogere operationele winst behaald. Over 2026 is het Duitse luchtvaartconcern onzekerder geworden door de oorlog in en rond Iran, die voor een sterke stijging van de olieprijzen heeft gezorgd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran met ongeveer 17 procent gestegen. Dat is de grootste prijsstijging in een week sinds 2022, toen de energiemarkten werden opgeschud door de Russische inval in Oekraïne.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/DPA) - De Emiraatse luchtvaartmaatschappij Etihad Airways pakt een deel van zijn vluchten naar Europa vanaf vrijdag weer op. Dat kondigde de maatschappij aan op haar website.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.
10 uur geleden