Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia ziet omzet met 265 procent oplopen door grote vraag naar AI

Nvidia ziet omzet met 265 procent oplopen door grote vraag naar AI

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipconcern Nvidia heeft afgelopen kwartaal opnieuw records gebroken. De onderneming, momenteel 's werelds belangrijkste speler op het gebied van chips die worden gebruikt voor kunstmatige intelligentie (AI), zag de omzet met 265 procent oplopen vergeleken met een jaar eerder.

Volgens topman Jensen Huang profiteert Nvidia volop van de grote vraag naar snellere computers en AI-toepassingen. "De vraag stijgt wereldwijd in allerlei bedrijven, sectoren en landen", stelt hij in een toelichting op de cijfers. Vooral bij de datacentertak kwam flink meer geld binnen.

In totaal bedroegen de kwartaalopbrengsten 22,1 miljard dollar. Dat is 22 procent meer dan in de voorgaande drie maanden, toen er ook al een recordomzet werd gemeld. Nvidia boekte daarnaast een kwartaalwinst van 12,3 miljard dollar, oftewel een derde meer dan een kwartaal eerder.

Verdere omzetgroei

Op de financiƫle markten werd al dagen uitgekeken naar het kwartaalbericht van Nvidia en de verwachtingen waren hooggespannen. Beleggers lijken in eerste instantie onder de indruk, want het aandeel Nvidia ging in de zogeheten nabeurshandel op Wall Street woensdag flink omhoog.

Nvidia voorziet voor het lopende kwartaal een verdere omzetgroei. Maar met een geschatte 24 miljard dollar aan opbrengsten, pakt de groei ten opzichte van de voorgaande drie maanden dan waarschijnlijk wel wat minder sterk uit dan nu het geval is. De prognose is wel beduidend beter dan analisten in doorsnee voor mogelijk hadden gehouden.

Grote afnemers

Nvidia, mede opgericht door Huang in 1993, begon als leverancier van grafische kaarten die geschikt waren voor met name computergames. Maar het bedrijf is de laatste tijd enorm gegroeid nadat bleek dat de chips van Nvidia uitermate geschikt zijn voor AI-toepassingen, die een grote rekenkracht vereisen.

Intussen is Nvidia ook een van 's werelds meest waardevolle beursbedrijven geworden. Grote bedrijven als Amazon, Facebook-moeder Meta, Microsoft en Google zijn de grootste klanten van het concern. Samen zijn ze goed voor bijna 40 procent van de omzet, omdat ze momenteel fors investeren in AI.

Meer uit Financieel

Bedrijf uit Waalwijk beboet na dodelijke val van schip

WAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.

34 minuten geleden
Consumentenbond krijgt tientallen meldingen over hack Odido

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft tientallen meldingen gekregen over de cyberaanval bij telecomprovider Odido. De teller staat dinsdagmiddag op 43, zegt een woordvoerster. Mensen vragen zich af wat ze moeten doen. Ook gaven enkele melders aan dat ze te horen hebben gekregen dat hun gegevens mogelijk zijn gelekt, terwijl ze al langer dan vijf jaar geen abonnement meer hebben bij het telecombedrijf.

41 minuten geleden
Nederlander Elderson herbenoemd in topfunctie bankentoezicht ECB

FRANKFURT (ANP) - De Nederlander Frank Elderson is dinsdag herbenoemd als vicevoorzitter van de raad van toezicht van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat is een topfunctie voor het ECB-bankentoezicht. Het is de eerste keer dat iemand in deze positie is herbenoemd.

1 uur geleden
Meldpunt voor identiteitsfraude krijgt 245 meldingen na Odido-lek

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude heeft tot dusver 245 meldingen gekregen over Odido. Die telecomprovider meldde vorige week donderdag een groot datalek door een cyberaanval, waarbij gegevens van 6,2 miljoen accounts mogelijk zijn gelekt. Sinds dat nieuws hebben ook 105 mensen het meldpunt gebeld voor vragen.

1 uur geleden
Kansspelautoriteit dreigt met boete voor gokplatform Polymarket

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) roept het Amerikaanse platform Polymarket op direct de "illegale activiteiten" te staken. Als dit niet gebeurt, krijgt het bedrijf achter de website een dwangsom van 420.000 euro per week opgelegd. Op Polymarket kunnen gebruikers wedden op onder meer wie naar huis gaat met de Oscar voor beste film, het aantal X-posts van Elon Musk in een week, wie de gemeenteraadsverkiezingen van Amsterdam wint en of Jezus Christus terugkeert voor 2027.

2 uur geleden
Europese Commissie start officieel onderzoek naar webwinkel Shein

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is dinsdag een formeel onderzoek gestart naar de Chinese webwinkel Shein. Dat kan een opmaat zijn voor een forse boete. Aanleiding voor het onderzoek zijn de verkoop van illegale producten zoals sekspoppen die op kinderen lijken en het verslavende ontwerp van de website.

3 uur geleden
Adani Group investeert 100 miljard dollar in AI-datacenters

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Adani Group is van plan tegen 2035 zo'n 100 miljard dollar te investeren in de ontwikkeling van energiezuinige datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Het grote Indiase concern, actief in onder meer havens en energiecentrales, wil daarmee profiteren van India's opkomst als centrum voor AI en cloudcomputing.

4 uur geleden