Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NVDE: nog miljarden aan subsidie nodig voor duurzame warmte

NVDE: nog miljarden aan subsidie nodig voor duurzame warmte

DEN HAAG (ANP) - Voor projecten voor duurzame warmte, hernieuwbaar gas en elektrificatie zijn nog miljarden euro's aan subsidie nodig als Nederland aan de klimaatdoelen voor 2030 wil voldoen. Daarvoor waarschuwt de Nederlandse Vereniging van Duurzame Energie (NVDE). De organisatie pleit alleen al voor het jaar 2022 voor een budget van 12 miljard euro om deze verduurzamingstechnieken een goede kans te geven. Nu zouden dit soort projecten bij subsidierondes vaak sneuvelen.

Dat laatste komt omdat de goedkoopste technieken voorrang krijgen bij het uitdelen van subsidie, zegt NVDE-voorzitter Olof van der Gaag. "Maar je hebt alle technieken nodig om de klimaatambities van het kabinet te halen. En dan zijn ook de duurdere technieken nodig." Zijn organisatie wijst erop dat technologieën die bijvoorbeeld een alternatief bieden voor het gebruik van aardgas, nu ook interessant zijn met het oog op de flink gestegen gasprijzen.

De NVDE vertegenwoordigt meer dan zesduizend bedrijven die actief zijn op het gebied van duurzame energie. Omdat het veel tijd kost projecten uit te voeren, is volgens de vereniging haast geboden. De aankomende ronde van de zogeheten subsidieregeling Stimulering Duurzame Energieproductie (SDE) gaat in juni open.

Deze ronde is "van groot belang om voldoende projecten te laten draaien in 2030", schrijft de NVDE in een verklaring. Voor de SDE-ronde uit 2021 was 5 miljard euro beschikbaar, maar er werden volgens de organisatie projecten ingediend die goed waren voor 12 miljard euro. De subsidie kwam vervolgens vooral terecht bij projecten voor de opslag van CO2, zonne-energie en restwarmte. Projecten op het gebied van duurzame warmte, warmtepompen en duurzaam gas haalden het de afgelopen twee jaar vaker niet in deze subsidieregelingen, aldus de NVDE.

Meer uit Financieel

AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

1 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

2 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

3 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

4 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

4 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

7 uur geleden
Eternit betoogt dat asbeststrafzaak al jaren is verjaard

ALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.

7 uur geleden