Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NVDE: nog miljarden aan subsidie nodig voor duurzame warmte

NVDE: nog miljarden aan subsidie nodig voor duurzame warmte

DEN HAAG (ANP) - Voor projecten voor duurzame warmte, hernieuwbaar gas en elektrificatie zijn nog miljarden euro's aan subsidie nodig als Nederland aan de klimaatdoelen voor 2030 wil voldoen. Daarvoor waarschuwt de Nederlandse Vereniging van Duurzame Energie (NVDE). De organisatie pleit alleen al voor het jaar 2022 voor een budget van 12 miljard euro om deze verduurzamingstechnieken een goede kans te geven. Nu zouden dit soort projecten bij subsidierondes vaak sneuvelen.

Dat laatste komt omdat de goedkoopste technieken voorrang krijgen bij het uitdelen van subsidie, zegt NVDE-voorzitter Olof van der Gaag. "Maar je hebt alle technieken nodig om de klimaatambities van het kabinet te halen. En dan zijn ook de duurdere technieken nodig." Zijn organisatie wijst erop dat technologieën die bijvoorbeeld een alternatief bieden voor het gebruik van aardgas, nu ook interessant zijn met het oog op de flink gestegen gasprijzen.

De NVDE vertegenwoordigt meer dan zesduizend bedrijven die actief zijn op het gebied van duurzame energie. Omdat het veel tijd kost projecten uit te voeren, is volgens de vereniging haast geboden. De aankomende ronde van de zogeheten subsidieregeling Stimulering Duurzame Energieproductie (SDE) gaat in juni open.

Deze ronde is "van groot belang om voldoende projecten te laten draaien in 2030", schrijft de NVDE in een verklaring. Voor de SDE-ronde uit 2021 was 5 miljard euro beschikbaar, maar er werden volgens de organisatie projecten ingediend die goed waren voor 12 miljard euro. De subsidie kwam vervolgens vooral terecht bij projecten voor de opslag van CO2, zonne-energie en restwarmte. Projecten op het gebied van duurzame warmte, warmtepompen en duurzaam gas haalden het de afgelopen twee jaar vaker niet in deze subsidieregelingen, aldus de NVDE.

Meer uit Financieel

Oud-voetballer Beugelsdijk krijgt alsnog inzage in gokverliezen

DEN HAAG (ANP) - Oud-voetballer Tom Beugelsdijk heeft vlak voor zijn kort geding tegen gokaanbieder Unibet alsnog inzage gekregen in zijn gokverliezen. Die gegevens probeerde de voormalig verdediger van ADO Den Haag (34) via de rechter in handen te krijgen, om zo een geschatte 100.000 euro terug te eisen.

35 minuten geleden
Minister: China vraagt ​​Nederland om versoepeling export chips

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft Nederland gevraagd de exportbeperkingen voor halfgeleiders te versoepelen. Dat zei de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, Caspar Veldkamp, ​​na een ontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Wang Yi in Beijing.

39 minuten geleden
Staatsinvesteringsfonds Invest-NL investeert minder geld

AMSTERDAM (ANP) - Invest-NL heeft vorig jaar minder geld gestoken in bedrijven, meldt het staatsinvesteringsfonds in zijn jaarverslag. In 2024 deelde het fonds 236 miljoen euro uit, een jaar eerder nog 288 miljoen euro.

1 uur geleden
Damrak blijft terughoudend door belastingplan Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien, na de verliesbeurt een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de plannen voor forse belastingverlagingen van president Donald Trump. Het Huis van Afgevaardigden keurde donderdag nipt een omvangrijk belastingvoorstel goed en het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De plannen kunnen de Amerikaanse staatsschuld de komende tien jaar met biljoenen dollars laten stijgen. De rentes op Amerikaanse staatsleningen liepen daardoor deze week flink op.

1 uur geleden
Groei Duitse economie sterker dan verwacht in eerste kwartaal

WIESBADEN (ANP/DPA) - De Duitse economie is in het eerste kwartaal sterker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het Duitse federale statistiekbureau Destatis bedroeg de groei 0,4 procent op kwartaalbasis. Bij een voorlopige schatting werd nog een plus van 0,2 procent gemeld.

1 uur geleden
Japanse premier praat met Trump over importheffingen

TOKIO (ANP/RTR/AFP) - De Japanse premier Shigeru Ishiba heeft een telefoongesprek gevoerd met de Amerikaanse president Donald Trump over de importheffingen op Japanse goederen. Dat zei Ishiba vrijdag bij een persconferentie. Hij verklaarde dat hij Trump opnieuw heeft gevraagd om de invoerheffingen in te trekken. Zo zijn er tarieven ingesteld op Japanse auto's.

3 uur geleden
Jongeren zijn groter deel inkomen kwijt aan private huurwoning

AMSTERDAM (ANP) - Jongeren zijn de afgelopen jaren steeds vaker in een private huurwoning gaan wonen en zien een groter deel van hun inkomen opgaan aan de huur. Dat komt doordat een sociale huurwoning of koopwoning vinden voor hen steeds moeilijker is geworden door het huizentekort. Ook zijn de huren op de private markt harder gestegen dan de inkomens van jongeren, meldt ING na onderzoek.

3 uur geleden