Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nuis pakt eerste Nederlandse sprinttitel en WK-ticket

Nuis pakt eerste Nederlandse sprinttitel en WK-ticket

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis is bij de NK sprint in Heerenveen de grote winnaar geworden. De 30-jarige schaatser van Team Jumbo-Visma verzekerde zich voor de eerste keer in zijn succesvolle carrière van de Nederlandse titel op de sprintvierkamp. Daarmee verdiende de tweevoudige olympisch kampioen tevens een startbewijs voor de WK sprint eind februari in Noorwegen.

Nuis profiteerde in Thialf dankbaar van een dramatische valpartij van rivaal Ronald Mulder eerder op zondag op de tweede 500 meter. De klassementsleider was op weg naar een uitstekende tijd toen hij in de laatste binnenbocht hard onderuit ging. Daarmee waren zijn grote kansen op de titel en op het derde en laatste WK-ticket verkeken.

Nuis moest op de afsluitende 1000 meter 0,26 seconden goedmaken op klassementsleider Lennart Velema. Dat lukte wel, maar niet met groot verschil: 1.08,63 tegen 1.08,99. Achter Velema pakte Gijs Esders brons in het eindklassement van de NK.

Titelhouder Hein Otterspeer schakelde zichzelf op zaterdag uit met diskwalificatie op de 1000 meter.

Meer uit Sport

Anisimova bereikt kwartfinales US Open en stuit op Swiatek

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisster Amanda Anisimova heeft de kwartfinales bereikt van de US Open. De 24-jarige nummer 8 van de plaatsingslijst op het grandslamtoernooi van New York rekende in de vierde ronde overtuigend af met de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia. Ze gunde haar tegenstander drie games: 6-0 6-3.

6 uur geleden
Sinner ten koste van Boeblik naar kwartfinales US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Jannik Sinner heeft zonder moeite de kwartfinales van de US Open bereikt. De 24-jarige Italiaan versloeg in de achtste finale Aleksandr Boeblik uit Kazachstan in drie sets: 6-1 6-1 6-1.

11 uur geleden
Tennisster Osaka verslaat Gauff en staat in kwartfinale US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisster Naomi Osaka is door naar de kwartfinale van de US Open. Osaka versloeg de Amerikaanse Coco Gauff in de achtste finales. Het werd 6-3 6-2.

17 uur geleden
Tennisster Swiatek in twee sets naar kwartfinale US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De Poolse nummer 2 van de wereld versloeg de Russische Ekaterina Alexandrova in de achtste finales. Swiatek was in twee sets te sterk voor Alexandrova: 6-3 6-1.

19 uur geleden
Tennisser De Minaur naar kwartfinales US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alex de Minaur heeft zich bij de US Open geplaatst voor de kwartfinales. De als achtste geplaatste Australiër was in drie sets te sterk voor Leandro Riedi uit Zwitserland. Het werd 6-3 6-2 6-1.

19 uur geleden
Benoot na seizoen van Visma - Lease a Bike naar Decathlon

LA MOTTE-SERVOLEX (ANP) - Tiesj Benoot vertrekt aan het einde van het jaar bij de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De 31-jarige Belg gaat de komende drie jaar rijden voor Decathlon CMA CGM, het huidige Decathlon-AG2R. Dat maakte de Franse ploeg bekend.

1 dag geleden
Sabalenka naar laatste acht US Open

NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld versloeg in twee sets Cristina Bucsa uit Spanje: 6-1 6-4.

1 dag geleden