Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nu al meer zon in 2023 dan normaal in een heel jaar

Nu al meer zon in 2023 dan normaal in een heel jaar

NOORD-BRABANT/ZEELAND - In 2023 hebben we tot nu toe meer zonneschijn gehad dan gewoonlijk in een heel jaar. Het totale aantal zonuren staat momenteel op 1778 uur. Normaal gesproken schijnt de zon gedurende een heel jaar gemiddeld 1774 uur, zoals gemeten in de periode 1991-2020.

Als de zon de rest van het jaar een gebruikelijk aantal uren schijnt, zouden we in 2023 uitkomen op ongeveer 1970 zonuren. Dit zou 2023 op de vijfde plaats zetten in de lijst van de zonnigste jaren sinds het begin van de vorige eeuw.

Het recordjaar is nog steeds 2022, waarin de zon over het hele land maar liefst 2233 uur scheen. In 2003 hadden we 2100 zonuren, en in de jaren 2018 en 2020 hadden we ook meer dan 2000 zonuren per jaar gemiddeld. In 2019 hadden we 1965 zonuren, wat dat jaar voorlopig op de vijfde plaats zet.

Februari, mei, juni en september zonovergoten

Als we kijken naar de maanden, dan waren februari, mei, juni en september bijzonder zonnig. Juni was zelfs een recordmaand wat betreft zonneschijn, met 328 zonuren in plaats van de gebruikelijke 214. In september hadden we 211 zonuren in plaats van 159 normaal, mei had 255 zonuren in plaats van 223 normaal, en februari telde 20 zonuren meer dan gebruikelijk.

Zelfs de sombere maanden waren eigenlijk niet zo heel somber. Alleen maart week echt af met 28 zonuren minder dan gebruikelijk. In januari scheen de zon 5 uur minder dan normaal, in juli 6 uur minder en in april 7 uur minder. Deze afwijkingen waren relatief klein.

Meer uit Tholen

Brandweer blust felle rietbrand langs Rijksweg: Mogelijk aangestoken

SINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zondagmiddag een buitenbrand geblust die mogelijk is aangestoken door vandalen. De brand woedde in een rietkraag aan de Rijksweg in Sint Philipsland.

8 uur geleden
Aan de keukentafel met Tony en Jannie van Chastelet: ‘Sportscholen als deze worden steeds zeldzamer’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

SINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Tony en Jannie van Chastelet,Fitnesscentrum Bodyzone.

13 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Sint-Pancratiuskerk torent boven Poortvliet uit’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen. 

16 uur geleden
Koningsdag Tholen 2026: Ringrijden en vuurwerkshow zijn weer de smaakmakers

THOLEN - Op maandag 27 april viert heel het land Koningsdag met vrijmarkten, muziek en oranjefeesten. In Tholen-stad pakken de organisatoren het net als vorig jaar aan: het ringrijden keert terug op de Markt en de dag wordt afgesloten met een vuurwerkshow bij de Oesterputten.

1 dag geleden
Bewust omgaan met kleding en afval: Zero Waste Week komt naar Tholen

THOLEN - De Zero Waste Week komt van 18 tot en met 24 april voor het eerst naar Tholen. Tijdens deze week leren inwoners hoe ze afval kunnen verminderen. Er zijn workshops, een wandeltocht en een handwerkcafé.

1 dag geleden
Opening zwembad De Spetter later door schade aan het tegelwerk

THOLEN - Tijdens voorbereidende schoonmaakwerkzaamheden bij buitenzwembad De Spetter in Tholen is schade aan het tegelwerk geconstateerd. Plaatselijk laten het tegelwerk en de glazuurlaag los, wat zeer scherpe randen veroorzaakt. Dit zorgt voor een veiligheidsrisico en dat de geplande openingsdatum in mei niet haalbaar zal zijn.

2 dagen geleden
OM eist 5,5 jaar cel voor Thoolse man (61) vanwege betrokkenheid bij coketransporten

THOLEN / RIJSBERGEN / BREDA - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft donderdag een gevangenisstraf van 5,5 jaar geëist tegen een 61-jarige man uit Tholen. De man is eigenaar van een Nederlandse zeeschip, waarmee twee cocaïnetransporten vanuit Zuid-Amerika en Afrika waren gepland. Tegen een 48-jarige man uit Rijsbergen eiste het OM een gevangenisstraf van 3,5 jaar voor zijn aandeel in de zaak. Een vrouw van 49 uit Breda wordt verdacht van schuldwitwassen van crimineel geld. Tegen haar werd een taakstraf geëist.

2 dagen geleden