Nu al meer zon in 2023 dan normaal in een heel jaar
NOORD-BRABANT/ZEELAND - In 2023 hebben we tot nu toe meer zonneschijn gehad dan gewoonlijk in een heel jaar. Het totale aantal zonuren staat momenteel op 1778 uur. Normaal gesproken schijnt de zon gedurende een heel jaar gemiddeld 1774 uur, zoals gemeten in de periode 1991-2020.
Als de zon de rest van het jaar een gebruikelijk aantal uren schijnt, zouden we in 2023 uitkomen op ongeveer 1970 zonuren. Dit zou 2023 op de vijfde plaats zetten in de lijst van de zonnigste jaren sinds het begin van de vorige eeuw.
Het recordjaar is nog steeds 2022, waarin de zon over het hele land maar liefst 2233 uur scheen. In 2003 hadden we 2100 zonuren, en in de jaren 2018 en 2020 hadden we ook meer dan 2000 zonuren per jaar gemiddeld. In 2019 hadden we 1965 zonuren, wat dat jaar voorlopig op de vijfde plaats zet.
Februari, mei, juni en september zonovergotenAls we kijken naar de maanden, dan waren februari, mei, juni en september bijzonder zonnig. Juni was zelfs een recordmaand wat betreft zonneschijn, met 328 zonuren in plaats van de gebruikelijke 214. In september hadden we 211 zonuren in plaats van 159 normaal, mei had 255 zonuren in plaats van 223 normaal, en februari telde 20 zonuren meer dan gebruikelijk.
Zelfs de sombere maanden waren eigenlijk niet zo heel somber. Alleen maart week echt af met 28 zonuren minder dan gebruikelijk. In januari scheen de zon 5 uur minder dan normaal, in juli 6 uur minder en in april 7 uur minder. Deze afwijkingen waren relatief klein.
Meer uit Tholen
THOLEN - De spreiding van de HUB-borden binnen de gemeente Tholen roept vragen op bij de VVD. De fractie vindt dat de borden niet altijd op logische plekken zijn geplaatst. Volgens hen is dat een gemiste kans. "Zeker in deze tijd van hoge brandstofprijzen, waardoor alternatieve vervoersmogelijkheden relevanter zijn dan ooit."
3 uur geledenSINT-ANNALAND - De broers Wout en Aart van Oostrum zitten met de handen in het haar. 38.000 kilo witte zoete aardappelen en geen afnemers in zicht. De Bonita's waren geteeld voor de chipsindustrie, maar die wil ze niet. Zonder nieuwe bestemming dreigen de aardappelen te worden vernietigd. Daarom doen Wout en Aart mee aan de Nationale Aardappelweek, een landelijke actie van voedselcollectief No Waste Army om samen met een groeiend aantal partners 500 miljoen kilo aardappelen te redden van verspilling.
8 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Naasten kunnen in het Bravis ziekenhuis tijdens een opname actief meedoen in de zorg, als patiënten én naasten dat willen. Op verschillende verpleegafdelingen loopt sinds deze maand de proef Samen zorgen, waarin partners, familieleden of andere naasten ondersteunen bij dagelijkse handelingen zoals eten en drinken, bewegen of aanwezig zijn bij gesprekken met zorgverleners.
1 dag geledenTHOLEN - De Partij van de Arbeid (PvdA) Tholen gaat verder als PRO. Het lokale fractiebestuur nam dit besluit naar aanleiding van de landelijke fusie met GroenLinks.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geledenTHOLEN - Het NK Tegelwippen is voor de zevende en laatste keer van start gegaan. Tot 31 oktober gaat heel Nederland opnieuw aan de slag met het verwijderen van tegels uit de tuin en het vervangen ervan door planten, gras of bloemen. Tijdens deze sloteditie maken deelnemers kans om een uniek stukje gras te winnen.
2 dagen geledenWEST-BRABANT/THOLEN - In 29 Europese landen, waaronder Nederland en België, vindt op woensdag 15 april opnieuw de jaarlijkse flitsmarathon plaats. Tijdens deze grootschalige actie, officieel Operation Speed, wordt 24 uur lang extra gecontroleerd op snelheid om de verkeersveiligheid te vergroten en automobilisten bewuster te maken van hun rijgedrag.
3 dagen geleden