Nu al meer zon in 2023 dan normaal in een heel jaar
NOORD-BRABANT/ZEELAND - In 2023 hebben we tot nu toe meer zonneschijn gehad dan gewoonlijk in een heel jaar. Het totale aantal zonuren staat momenteel op 1778 uur. Normaal gesproken schijnt de zon gedurende een heel jaar gemiddeld 1774 uur, zoals gemeten in de periode 1991-2020.
Als de zon de rest van het jaar een gebruikelijk aantal uren schijnt, zouden we in 2023 uitkomen op ongeveer 1970 zonuren. Dit zou 2023 op de vijfde plaats zetten in de lijst van de zonnigste jaren sinds het begin van de vorige eeuw.
Het recordjaar is nog steeds 2022, waarin de zon over het hele land maar liefst 2233 uur scheen. In 2003 hadden we 2100 zonuren, en in de jaren 2018 en 2020 hadden we ook meer dan 2000 zonuren per jaar gemiddeld. In 2019 hadden we 1965 zonuren, wat dat jaar voorlopig op de vijfde plaats zet.
Februari, mei, juni en september zonovergotenAls we kijken naar de maanden, dan waren februari, mei, juni en september bijzonder zonnig. Juni was zelfs een recordmaand wat betreft zonneschijn, met 328 zonuren in plaats van de gebruikelijke 214. In september hadden we 211 zonuren in plaats van 159 normaal, mei had 255 zonuren in plaats van 223 normaal, en februari telde 20 zonuren meer dan gebruikelijk.
Zelfs de sombere maanden waren eigenlijk niet zo heel somber. Alleen maart week echt af met 28 zonuren minder dan gebruikelijk. In januari scheen de zon 5 uur minder dan normaal, in juli 6 uur minder en in april 7 uur minder. Deze afwijkingen waren relatief klein.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Burgemeester Sijbers heeft besloten om twee ruimtes in de loods aan het Klaverveld waar begin april een werkend drugslab werd aangetroffen, voor anderhalf jaar te sluiten. De politie stuitte toen tijdens een inval op een amfetaminelab. De sluiting gaat in op 18 mei 2026.
17 uur geledenSINT-ANNALAND - Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland krijgt van de Provincie Zeeland een subsidie voor verbeteringen aan de toegankelijkheid van het gebouw. Met het geld wil het streekmuseum de bouw van een buitenlift naar de bovenverdieping realiseren.
18 uur geledenSINT-ANNALAND - Voetbalvereniging Wij Houden Stand (WHS) in Sint-Annaland viert haar 95-jarig bestaan met een feestelijk jubileumweekend op 14, 15 en 16 mei. Op het programma staan onder meer een internationaal jeugdtoernooi, walking football en een feestavond.
23 uur geledenTHOLEN - De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap Tholen organiseert op woensdag 13 mei om 10.00 uur een gespreksochtend rond het werk van de Joodse schrijfster Etty Hillesum. De bijeenkomst maakt deel uit van een serie gesprekken over spiritualiteit, levensvragen en inspirerende teksten.
1 dag geledenSTAVENISSE - Wie kent hem niet als de drijvende kracht achter Omroep Tholen. Maar Laban Hage (70) uit Stavenisse is veel meer dan alleen radiomaker. Hij heeft ook een groot voetbalhart en zette zich jarenlang op verschillende manieren in voor het verenigingsleven. Voor al zijn verdiensten werd hij tijdens de jaarlijkse lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.
1 dag geledenTHOLEN - Afgelopen zaterdag trok de jaarlijkse Truckersrit opnieuw veel bekijks op Tholen. Onder een stralende zon reed een stoet van ongeveer negentig trucks over het eiland, terwijl langs de route enthousiast werd gezwaaid door jong en oud. Zowel in de cabines als langs de kant van de weg waren vooral veel blije gezichten te zien.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Nadat enkele jaren geleden zowel de jaarlijkse rommelmarkt als de braderie wegvielen, dachten de creatievelingen van Hervormde Kerk Oud-Vossemeer maar één ding: dit kan zo niet langer. Het dorp herleefde zaterdagmiddag onder een stralende zon dan ook oude tijden tijdens de eerste editie van de Roosevelt Fair.
2 dagen geleden