Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS ziet meer mensen claim indienen na grote storing maandag

NS ziet meer mensen claim indienen na grote storing maandag

UTRECHT (ANP) - Door de grote storing op het spoor maandag dienen meer mensen dan normaal een claim in bij de NS. Een woordvoerder van de spoorvervoerder kan geen cijfers delen van het aantal mensen dat geld terugvraagt, maar zegt dat gedupeerden de regeling in ieder geval goed weten te vinden.

Door een korte stroomstoring aan het einde van de middag bij Abcoude lag het treinverkeer rond Utrecht Centraal enkele uren plat. Dat kwam volgens spoorbeheerder ProRail doordat het systeem dat de seinen en wissels aanstuurt in storing raakte.

Reizigersorganisatie Maatschappij Voor Beter OV zegt dat mede door "de veel te ingewikkelde personeelsroosters van machinisten en conducteurs" het treinverkeer op meerdere trajecten vastliep. Een woordvoerder van de NS zegt zich niet in dat beeld te herkennen en geeft aan dat veel treinen door Utrecht Centraal rijden. Als het daar vastloopt, raakt dat volgens hem "het hart van onze operatie".

Reizigers die de dupe zijn geworden van de vertragingen kunnen hun geld terugkrijgen. Als reizigers meer dan een half uur vertraging hebben, krijgen ze de helft van het treinkaartje terug. Bij meer dan een uur vertraging, wordt de volledige ritprijs terugbetaald.

Meer uit Binnenland

Organisatie: Pride was aaneenschakeling van hoogtepunten

AMSTERDAM (ANP) - De organisatie van Pride Amsterdam kijkt tevreden terug op de editie van dit jaar, die zondagavond eindigt met een drukbezocht slotfeest op de Dam. "Het was een aaneenschakeling van hoogtepunten", zegt een woordvoerder van de organisatie.

1 uur geleden
Ruim 84 ton afval ingezameld na Canal Parade in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Afvalinzamelaars hebben na de Canal Parade ruim 84 ton afval opgehaald in het centrum van Amsterdam. Medewerkers van de gemeente zijn zaterdagavond begonnen met het opruimen van de stad en hebben volgens een woordvoerder van de gemeente de hele nacht doorgewerkt. De opruimactie verliep volgens hem goed. Vorig jaar werd meer afval opgehaald, toen ging het om zo'n 101 ton.

2 uur geleden
Zeker duizend mensen bij mars tegen femicide in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Zeker duizend mensen liepen zondagmiddag een mars tegen femicide door de straten van Rotterdam. De stoet vertrok na een programma met sprekers rond 13.25 uur van het Schouwburgplein. Omstreeks 14.50 uur kwam de menigte daar weer aan.

4 uur geleden
Honderden lopen mars tegen femicide in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Honderden mensen lopen zondagmiddag in een mars tegen femicide door Rotterdam, ziet een verslaggever van het ANP. De tocht is rond 13.25 uur gestart op het Schouwburgplein. Deelnemers hebben borden bij zich met daarop teksten als 'Niet alle mannen, maar altijd een man' en 'I got 99 problems and the patriarchy is all of them'.

6 uur geleden
Man aangehouden die podiumprogramma femicidemars verstoorde

ROTTERDAM (ANP) - De politie in Rotterdam heeft een man aangehouden die het podium op rende bij het sprekersprogramma rond de mars tegen femicide. De man trok de microfoon uit de handen van een nabestaande die op dat moment aan het spreken was en begon dingen te roepen, zag een verslaggever van het ANP.

6 uur geleden
Opnieuw druk op Europese wegen naar vakantiebestemmingen

DEN HAAG (ANP) - Op de dag na zwarte zaterdag is het opnieuw druk op de Europese wegen richting vakantiebestemmingen. Zo is de vertraging op de Franse Route du Soleil van Lyon naar Orange zo'n anderhalf uur. Ook op de A9 richting Spanje is het aanschuiven, meldt de ANWB. Bij Bordeaux hebben vakantiegangers die via de A63 naar het zuiden willen te maken met ruim een uur vertraging.

7 uur geleden
Bekeuring voor actievoerders op spoor bij station Den Haag CS

DEN HAAG (ANP) - De dertien personen die zaterdag zijn aangehouden bij een pro-Palestijnse actie op het spoor bij station Den Haag Centraal, zijn later die dag weer vrijgelaten. Zij hebben een bekeuring gekregen, laat een woordvoerder van de politie zondag weten.

9 uur geleden