Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS sluit tijdelijk 28 geldautomaten op stations

NS sluit tijdelijk 28 geldautomaten op stations

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen sluiten tijdelijk 28 van de 67 geldautomaten op de stations. Aanleiding hiervoor is de recente plofkraak bij Apeldoorn die een enorme ravage aan het monumentale stationsgebouw heeft aangericht. "Hiermee willen we voorkomen dat ook andere stations doelwit worden van een plofkraak. Het besluit is in gezamenlijkheid met GWK Travelex genomen, de eigenaar van de automaten", meldt NS.

"We zijn enorm geschrokken van wat er in Apeldoorn is gebeurd", stelt Anneke de Vries, binnen de raad van bestuur van NS verantwoordelijk voor stations. "Met extra maatregelen, waaronder deze tijdelijke sluiting, doen we er alles aan om een volgende plofkraak bij een station te voorkomen."

De meeste geldautomaten die sluiten zitten aan de buitenkant van de stationsgebouwen. Een enkele zit op een andere plek waar het moeilijker is toezicht te houden. Op veel stations blijft het voor reizigers mogelijk een automaat binnen het stationsgebouw te gebruiken. NS en GWK Travelex bekijkt voor elke automaat wanneer en of het weer mogelijk is die te openen.

Een plofkraak bij een pinautomaat bij het stationsgebouw in Apeldoorn veroorzaakte in de nacht van zondag op maandag een ravage. Er ontstond een groot gat in het gebouw. In de wijde omtrek lagen brokstukken.

Meer uit Binnenland

Drukte bij autowasbedrijven om Saharastof

DEN HAAG (ANP) - Autowasbedrijven hebben het zaterdagochtend drukker dan normaal, blijkt uit een rondgang van het ANP. Reden is het Saharastof dat in de nacht van vrijdag op zaterdag Nederland bereikte.

2 uur geleden
Tweede dode gevonden in bestelbus A2

NIEUWEGEIN (ANP) - De politie heeft een tweede dode gevonden in de bestelbus die in de nacht van vrijdag op zaterdag betrokken was bij een ongeluk op de A2 bij Nieuwegein, meldt een woordvoerder. Over de identiteit van de slachtoffers is nog niets bekend.

2 uur geleden
Vier gewonden door vechtpartij in centrum Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Vier mensen zijn gewond geraakt door een vechtpartij op vrijdagavond in het centrum van Amsterdam, meldt de politie. Een 15-jarig meisje uit de stad moest naar het ziekenhuis, drie anderen werden ter plekke behandeld. Twee vrouwen zijn opgepakt.

3 uur geleden
A2 bij Nieuwegein tot begin avond dicht na dodelijk ongeval

NIEUWEGEIN (ANP) - De A2 tussen knooppunt Oudenrijn en Nieuwegein blijft in zuidelijke richting nog tot 19.00 uur dicht, verwacht Rijkswaterstaat.

3 uur geleden
MFK van premier 'Pik' Pisas grote winnaar verkiezingen Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - De politieke partij MFK is de grote winnaar van de Curaçaose parlementsverkiezingen. Op vrijdag ging de bevolking naar de stembus. De sociaaldemocratische MFK wist dertien van de 21 zetels te behalen, nooit eerder in de Curaçaose geschiedenis behaalde een partij zo'n grote meerderheid.

4 uur geleden
Dode gevonden in bestelbus ongeluk A2, weg tot middaguur dicht

NIEUWEGEIN (ANP) - In de bestelbus die in de nacht van vrijdag op zaterdag betrokken raakte bij een ongeluk met een vrachtwagen op de A2 bij Nieuwegein, is een dode gevonden. Dit meldt de politie zaterdagochtend. De vrachtwagenchauffeur is lichtgewond geraakt.

4 uur geleden
Tienduizenden mensen ruimen zwerfafval op tijdens Opschoondag

DEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag zwerfafval op tijdens de 23e editie van de Landelijke Opschoondag. Door het land zijn zeker 2321 schoonmaakacties aangemeld, waar meestal tientallen mensen aan deelnemen. Onder meer scholen, sportclubs en bedrijven als McDonald's en Albert Heijn doen mee aan de actiedag.

6 uur geleden