Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS sluit tijdelijk 28 geldautomaten op stations

NS sluit tijdelijk 28 geldautomaten op stations

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen sluiten tijdelijk 28 van de 67 geldautomaten op de stations. Aanleiding hiervoor is de recente plofkraak bij Apeldoorn die een enorme ravage aan het monumentale stationsgebouw heeft aangericht. "Hiermee willen we voorkomen dat ook andere stations doelwit worden van een plofkraak. Het besluit is in gezamenlijkheid met GWK Travelex genomen, de eigenaar van de automaten", meldt NS.

"We zijn enorm geschrokken van wat er in Apeldoorn is gebeurd", stelt Anneke de Vries, binnen de raad van bestuur van NS verantwoordelijk voor stations. "Met extra maatregelen, waaronder deze tijdelijke sluiting, doen we er alles aan om een volgende plofkraak bij een station te voorkomen."

De meeste geldautomaten die sluiten zitten aan de buitenkant van de stationsgebouwen. Een enkele zit op een andere plek waar het moeilijker is toezicht te houden. Op veel stations blijft het voor reizigers mogelijk een automaat binnen het stationsgebouw te gebruiken. NS en GWK Travelex bekijkt voor elke automaat wanneer en of het weer mogelijk is die te openen.

Een plofkraak bij een pinautomaat bij het stationsgebouw in Apeldoorn veroorzaakte in de nacht van zondag op maandag een ravage. Er ontstond een groot gat in het gebouw. In de wijde omtrek lagen brokstukken.

Meer uit Binnenland

Man aangehouden na dood van vrouw in woning in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.

1 uur geleden
Problemen met treinverkeer in noorden duren tot in de avond

GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.

9 uur geleden
ProRail: datum terugkeer naar normale dienstregeling nog onzeker

UTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".

10 uur geleden
Spoorproblemen noorden houden tot in de middag aan

GRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.

13 uur geleden
Havenbedrijf: onduidelijk of Ferro Dome gered kan worden

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.

15 uur geleden
Meeste sportcomplexen in Tilburg weer open na sluiting om sneeuw

TILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.

15 uur geleden
Wisselstoringen en kapotte treinen in het noorden van het land

GRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.

16 uur geleden