Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NS gaat lengte en richting van trein op perron tonen

NS gaat lengte en richting van trein op perron tonen

UTRECHT (ANP) - De NS laat vanaf woensdag op borden op het perron zien in welke richting een arriverende trein weer vertrekt. Ook de lengte en samenstelling van de trein worden getoond. Het gaat om een proef, waarvoor de doorgaande tienminutentreinen zijn uitgekozen die op woensdag tussen Rotterdam en Arnhem rijden. Op het perronbord is tevens een afteller te zien, zodat reizigers kunnen zien hoeveel tijd ze nog hebben om in te stappen.

Volgens de NS is een dagelijkse vraag van reizigers waar een trein precies gaat stoppen en waar ze kunnen instappen. Als de proef slaagt is dat in het vervolg op het perron te zien.

De NS gaat ook herkenbare bestemmingen tonen op de perronborden. De tienminutentrein van Rotterdam naar Arnhem rijdt bijvoorbeeld via Schiphol Airport, maar voor veel reizigers is dat verwarrend. Zij verwachten niet dat een trein naar Arnhem via Schiphol rijdt, aldus de NS. Daarom komt Schiphol Airport in het vervolg prominent op het bord te staan. Ook op andere lijnen die via een andere stad lopen kan dat een oplossing zijn, denkt de NS, omdat reizigers dan beter kunnen zien welke trein ze moeten hebben.

De proef op de lijn Arnhem - Rotterdam duurt tot en met 8 december.

Meer uit Binnenland

Rechtbank: Bonaire te weinig beschermd tegen klimaatverandering

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid moet meer doen om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen klimaatverandering. Ook moet de Staat binnen anderhalf jaar "heldere, bindende doelen" opstellen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen, in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs. De rechtbank in Den Haag heeft een deel van de eisen van Greenpeace daarover toegewezen.

6 minuten geleden
Buschauffeurs blijven buiten beeld bij bewakingscamera's

DEN HAAG (ANP) - Bewakingscamera's in bussen zijn bedoeld om de chauffeurs te beveiligen, niet om ze te volgen en te beoordelen. Daarom moeten de bestuurders zoveel mogelijk buiten beeld blijven. Vervoerder Arriva heeft daarover afspraken gemaakt met de Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy.

31 minuten geleden
Rechters in mondkapjeszaak Sywert van Lienden kunnen aanblijven

ROTTERDAM (ANP) - De rechters in de mondkapjeszaak kunnen aanblijven. Dat heeft de wrakingskamer van de rechtbank in Rotterdam bepaald.

47 minuten geleden
OM eist celstraf tegen anesthesioloog voor ontucht met patiënten

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Den Bosch een celstraf van vier weken geëist, waarvan drie weken voorwaardelijk, tegen een 39-jarige anesthesioloog uit Nijmegen voor het plegen van ontuchtige handelingen met twee vrouwelijke patiënten. De man zou in november 2022 in een operatiekamer van het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven de borsten van beide patiënten hebben aangeraakt, nadat hij hen onder narcose had gebracht voor een borstverkleinende operatie.

1 uur geleden
Kinderen zonder papieren ontwikkelen zich slechter, ziet raad

DEN HAAG (ANP) - Kinderen zonder geldige verblijfspapieren kunnen zich minder goed ontwikkelen. Daarvoor waarschuwde Theo Lodder van de Raad voor de Kinderbescherming in een gesprek met Tweede Kamerleden. Het gebrek aan toekomstperspectief van zulke kinderen is "in zekere zin een hopeloze situatie".

1 uur geleden
Rekenkamer: vluchtelingen te weinig aan het werk, keuzes nodig

DEN HAAG (ANP) - Erkende vluchtelingen komen nog nauwelijks aan het werk in sectoren met personeelstekorten, ziet de Algemene Rekenkamer. Lange asielprocedures en verplichte taallessen zorgen ervoor dat mensen lastiger een baan vinden of de juiste diploma's kunnen halen. De Rekenkamer vindt dat het ministerie van Sociale Zaken moet aangeven wat het doel van inburgering is en daar ook beleid op moet maken.

2 uur geleden
Opnieuw aanhouding na ongeregeldheden jaarwisseling in Tuinzigt

BREDA (ANP) - De politie heeft dinsdag een 39-jarige man uit Breda aangehouden voor betrokkenheid bij ongeregeldheden in de Bredase wijk Tuinzigt tijdens de jaarwisseling. Dat meldt een woordvoerder van de politie woensdag.

3 uur geleden