Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Novak: olie kan 300 dollar per vat gaan kosten bij sancties

Novak: olie kan 300 dollar per vat gaan kosten bij sancties

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Als het Westen een verbod op de invoer van Russische olie oplegt kan dat "catastrofale gevolgen hebben voor de wereldmarkt". Daarvoor waarschuwt de Russische vicepremier Aleksandr Novak volgens Russische persbureaus. Volgens hem wordt de prijsstijging die op zo'n sanctie volgt "onvoorspelbaar". Olie kan dan "meer dan 300 dollar per vat gaan kosten en misschien zelfs nog meer".

Het Westen denkt over een ban op Russische olie, al zijn verschillende Europese landen nog niet overtuigd. De Verenigde Staten zouden eventueel ook zelfstandig de Russische olie in de ban kunnen doen. Als gevolg van de geruchten steeg de olieprijs maandag al hard, tot de hoogste prijzen sinds 2008. Sindsdien werd weer wat terrein prijsgegeven, maar een vat olie kost nog altijd rond de 120 dollar.

Zo'n sanctie zou weinig uithalen, stelt Novak verder. Volgens hem weet Rusland waar het zijn olie heen moet sturen als Europa en de VS de brandstof niet meer willen hebben. Op het ogenblik is het echter lastig voor Rusland om olie te verkopen, mede omdat eigenaren van olietankers huiverig zijn om hun schepen op dit moment naar Rusland te sturen.

Verder dreigde Novak dat Rusland de leveringen van gas aan Europa kan opschorten door pijplijn Nord Stream 1 buiten gebruik te stellen. Volgens hem "duwt Europa Rusland in die richting", al is zijn land nog niet klaar om die beslissing te nemen.

Meer uit Financieel

Defensiebedrijf CSG boekt meer omzet na roerig kwartaal

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".

20 minuten geleden
Inflatiezorgen drukken de stemming op aandelenbeurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.

56 minuten geleden
Huurders klagen vaker over lekkages, vochtproblemen en schimmel

DEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar gemiddeld meer dan honderd bouwkundige onderzoeken per week uitgevoerd, 17 procent meer dan in 2024. Daarbij klaagden huurders steeds vaker over onder meer schimmel, lekkages en tocht, staat in het jaarverslag van de instantie die huurgeschillen beslecht.

1 uur geleden
IEA: verkoop elektrische auto's wereldwijd richting recordhoogte

PARIJS (ANP) - De verkoop van elektrische auto's wereldwijd ligt op koers om opnieuw een recordhoogte te bereiken. Dat zegt het Internationale Energieagentschap (IEA) in een onderzoek. Naar verwachting zullen er 23 miljoen elektrische auto's worden verkocht in 2026.

1 uur geleden
Staking op komst bij Samsung, vrees voor economische gevolgen

SEJONG (ANP/RTR) - Tienduizenden werknemers van Samsung dreigen te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. De vakbond van het bedrijf in Zuid-Korea heeft plannen waarbij 48.000 personeelsleden het werk achttien dagen neerleggen. Vanwege het grote belang van Samsung wordt gevreesd voor schade aan de economie.

1 uur geleden
Mercedes toont elektrische sportauto met geluid van brullende V8

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz heeft een elektrische sportwagen onthuld die klinkt als een brullende V8-benzinemotor, maar wordt aangedreven door drie krachtige elektromotoren. Daarmee richt de autofabrikant zich op kopers die de elektrische modellen van het merk tot nu toe links lieten liggen.

1 uur geleden
EU bereikt voorlopig akkoord over afronding handelsakkoord met VS

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Europese Unie heeft een voorlopig akkoord bereikt over wetgeving om invoerrechten op Amerikaanse goederen af ​​te schaffen. Dit is een belangrijk onderdeel van het handelsakkoord dat afgelopen juli met Washington werd gesloten.

1 uur geleden