Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Norris troeft Verstappen nipt af in tweede training Zandvoort

Norris troeft Verstappen nipt af in tweede training Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen was in de tweede vrije training van de Formule 1 in Zandvoort net wat langzamer dan McLaren-coureur Lando Norris. De Nederlander kwam zelf tot de tweede tijd. De Britse nummer 8 van de WK-stand reed met 1.11,330 zo'n 2 honderdsten van een seconde sneller.

Dj La Fuente had vlak voor de start van de training de taak om een aantal tribunes met Oranjefans op te zwepen. Dat lukte aardig. In koor zongen ze "Max Verstappen" en op het moment dat de tweevoudig wereldkampioen langsracete, klonk er geklap en gejuich.

Al snel ging het mis in de tweede training, net als tijdens de eerste sessie op vrijdag. De Australiërs Oscar Piastri en Daniel Ricciardo crashten nu allebei in de derde bocht, vlak na elkaar. De coureurs van McLaren en AlphaTauri konden zelf hun voertuig uitkomen, maar hun training zat er wel op. In de eerste training was Nico Hülkenberg van Haas al gecrasht.

Derde jaar op rij

De race lag voor ongeveer 10 minuten stil. Daarna verbeterde Norris al snel het beste rondje van Verstappen. Zijn tijd was ook sneller dan de winnende 1.11,852 van Verstappen in de eerste training.

Verstappen bleef in het tweede deel van de training aanvankelijk veel binnen. Zijn fans zagen hem tegen het einde van de sessie weer meer op de baan, maar sneller dan Norris reed de Limburger niet meer. Alexander Albon van Williams werd derde. Verstappens teamgenoot Sergio Pérez, de nummer 2 van de WK-stand, kwam niet verder dan de zevende tijd.

Zaterdag is de kwalificatie voor de race van zondag. Dan wil Verstappen voor het derde jaar op rij winnen op eigen bodem.

Meer uit Sport

Hamilton onthult 'pijnlijke' nekblessure in begintijd bij Ferrari

SPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

1 uur geleden
Mercedes dreigt met teamorders voor Antonelli en Russell

SPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

2 uur geleden
Autosportbond FIA heft limiet voor duur voorzitterschap op

MACAU (ANP) - Autosportbond FIA heeft ingestemd met het beëindigen van de limiet op termijnen voor het voorzitterschap. De huidige voorzitter Mohamed Ben Sulayem uit de Verenigde Arabische Emiraten wilde een einde aan de limiet van drie termijnen van vier jaar. Ben Sulayem is recent herkozen in zijn tweede termijn.

2 uur geleden
Formule 1 kondigt hitteprotocol af voor GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - De overkoepelende autosportorganisatie FIA heeft voor de Grote Prijs van Oostenrijk komend weekeinde het hitteprotocol uitgevaardigd. Het is de eerste keer dit seizoen dat dit gebeurt. Het betekent dat de Formule 1-auto's worden voorzien van een koelsysteem voor de coureurs, bijvoorbeeld een koelvest.

3 uur geleden
Tennisbond ITF doopt zichzelf om tot World Tennis

LONDEN (ANP) - De Internationale Tennisfederatie (ITF) heeft zichzelf per direct omgedoopt tot World Tennis. De federatie hoopt het aantal tennissers de komende jaren verder te laten groeien van 106 miljoen in 2024 naar 140 miljoen in 2035. Een ambitieus, maar haalbaar doel, aldus World Tennis.

6 uur geleden
Hockeyers gelijk tegen België in Pro League, verliezen shoot-outs

WAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.

18 uur geleden
Lamens strandt als laatste Nederlandse in kwalificaties Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.

1 dag geleden