Normale dag op Schiphol na systeemstoring in Londen
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is dinsdag weer sprake van een "gewone reguliere dag" na de systeemstoring in het Verenigd Koninkrijk. Volgens een woordvoerder van de luchthaven zijn er geen annuleringen meer naar aanleiding van de Britse storingen op maandag. Reizigers die maandag niet konden vliegen worden volgens hem dinsdag omgeboekt.
Ook een woordvoerster van KLM verklaarde dat de activiteiten van de luchtvaartmaatschappij op Schiphol weer "normaal verlopen". "We hebben geen annuleringen en vertragingen meer. De passagiers die maandag niet konden vliegen hebben we zo goed als mogelijk op de eerste de beste beschikbare vluchten kunnen omboeken."
Door de problemen bij de National Air Traffic Service (NATS) werden maandag ruim vijfhonderd vluchten geannuleerd. Zo'n 9 procent van de ruim 3000 vluchten die maandag in het Verenigd Koninkrijk zouden landen werd volgens de BBC geannuleerd, ook het vliegverkeer vanaf Schiphol naar de Londense luchthavens werd geraakt.
Hervatting normale vluchtschema
Luchtvaartmaatschappijen proberen dinsdag het normale vluchtschema in het Verenigd Koninkrijk weer te herstellen en gestrande passagiers te repatriëren. British Airways en easyJet waarschuwden reizigers die dinsdag vliegen nog wel dat ze niet naar de luchthaven moeten reizen zonder de status van hun vlucht te controleren, omdat deze mogelijk vertraagd of geannuleerd is.
Beide luchtvaartmaatschappijen boden passagiers die op maandag of dinsdag zouden vertrekken ook gratis wijzigingen aan op vluchten naar een latere datum. Volgens Flightradar24 vertoonde Londen Heathrow dinsdag 23 vertraagde vluchten en 29 annuleringen. Maandag werden nog ruim 170 vluchten geannuleerd. Gatwick, de tweede grote luchthaven in Londen, had dinsdag te maken met 23 annuleringen.
De NATS meldde maandag al dat de oorzaak van het probleem snel was gevonden. Wat er precies misging, is door de autoriteit niet met de buitenwereld gedeeld. De storing kwam op een van de drukste dagen op de Londense luchthavens. Vanwege een lang weekeinde in het Verenigd Koninkrijk waren veel mensen op pad. Ook keerden veel vakantiegangers terug naar huis.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - FNV wil dat Schiphol beveiligers op de luchthaven zelf in dienst neemt. De luchthaven moet dat niet langer regelmatig uitbesteden aan andere organisaties. Deze oproep doet de grootste vakbond van Nederland om de zorgen onder medewerkers op de luchthaven aan te pakken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.
2 uur geledenWUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
6 uur geleden