Normale dag op Schiphol na systeemstoring in Londen
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is dinsdag weer sprake van een "gewone reguliere dag" na de systeemstoring in het Verenigd Koninkrijk. Volgens een woordvoerder van de luchthaven zijn er geen annuleringen meer naar aanleiding van de Britse storingen op maandag. Reizigers die maandag niet konden vliegen worden volgens hem dinsdag omgeboekt.
Ook een woordvoerster van KLM verklaarde dat de activiteiten van de luchtvaartmaatschappij op Schiphol weer "normaal verlopen". "We hebben geen annuleringen en vertragingen meer. De passagiers die maandag niet konden vliegen hebben we zo goed als mogelijk op de eerste de beste beschikbare vluchten kunnen omboeken."
Door de problemen bij de National Air Traffic Service (NATS) werden maandag ruim vijfhonderd vluchten geannuleerd. Zo'n 9 procent van de ruim 3000 vluchten die maandag in het Verenigd Koninkrijk zouden landen werd volgens de BBC geannuleerd, ook het vliegverkeer vanaf Schiphol naar de Londense luchthavens werd geraakt.
Hervatting normale vluchtschema
Luchtvaartmaatschappijen proberen dinsdag het normale vluchtschema in het Verenigd Koninkrijk weer te herstellen en gestrande passagiers te repatriëren. British Airways en easyJet waarschuwden reizigers die dinsdag vliegen nog wel dat ze niet naar de luchthaven moeten reizen zonder de status van hun vlucht te controleren, omdat deze mogelijk vertraagd of geannuleerd is.
Beide luchtvaartmaatschappijen boden passagiers die op maandag of dinsdag zouden vertrekken ook gratis wijzigingen aan op vluchten naar een latere datum. Volgens Flightradar24 vertoonde Londen Heathrow dinsdag 23 vertraagde vluchten en 29 annuleringen. Maandag werden nog ruim 170 vluchten geannuleerd. Gatwick, de tweede grote luchthaven in Londen, had dinsdag te maken met 23 annuleringen.
De NATS meldde maandag al dat de oorzaak van het probleem snel was gevonden. Wat er precies misging, is door de autoriteit niet met de buitenwereld gedeeld. De storing kwam op een van de drukste dagen op de Londense luchthavens. Vanwege een lang weekeinde in het Verenigd Koninkrijk waren veel mensen op pad. Ook keerden veel vakantiegangers terug naar huis.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam gaat een nieuwe terminal op de Maasvlakte ontwikkelen voor activiteiten voor offshore-wind. De komende jaren worden veel windparken op de Noordzee gebouwd, maar de haven heeft hier momenteel niet genoeg capaciteit met de juiste specificaties voor, aldus het Havenbedrijf.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In alle HEMA-winkels liggen momenteel geen taarten en tompoucen door een technische storing bij een leverancier. Dit bevestigt een woordvoerster van de winkelketen na berichtgeving in verschillende media.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Negen op de tien werknemers van Leen Bakker in België dreigen hun baan te verliezen als de noodlijdende meubelwinkelketen in dat land failliet gaat. De Nederlandse keten zette in augustus zijn 44 Belgische winkels te koop. Vakbond ACV meldde woensdag dat ongeveer dertig van de driehonderd werknemers wellicht voor andere ketens kunnen werken die winkels overnemen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tractorfabrikant Deere was woensdag een van de verliezers op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel zo'n 5 procent lager nadat de onderneming bij haar kwartaalresultaten met een tegenvallende winstverwachting was gekomen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Katjes Group, een Duits snoepbedrijf, is in vergevorderde onderhandelingen voor de overname van het Britse snackmerk Graze. Dat meldt de Britse zender Sky News op basis van ingewijden. Daarmee lijkt Unilever opnieuw een merk te gaan afstoten.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse regering verhoogt haar begrotingsbuffer naar 22 miljard pond (25 miljard euro), zo werd bekend uit een te vroeg gepubliceerde raming van een rekenkamer van de overheid. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van de speelruimte die het Office for Budget Responsibility (OBR) in maart zag.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Commissie heeft de Aziatische webwinkel Shein om informatie gevraagd over de op kinderen lijkende sekspoppen die onlangs op het platform werden aangeboden. De kwestie leidde in Frankrijk al tot veel ophef. Brussel vreest dat er risico's zijn voor consumenten in heel Europa.
4 uur geleden