Normale dag op Schiphol na systeemstoring in Londen
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is dinsdag weer sprake van een "gewone reguliere dag" na de systeemstoring in het Verenigd Koninkrijk. Volgens een woordvoerder van de luchthaven zijn er geen annuleringen meer naar aanleiding van de Britse storingen op maandag. Reizigers die maandag niet konden vliegen worden volgens hem dinsdag omgeboekt.
Ook een woordvoerster van KLM verklaarde dat de activiteiten van de luchtvaartmaatschappij op Schiphol weer "normaal verlopen". "We hebben geen annuleringen en vertragingen meer. De passagiers die maandag niet konden vliegen hebben we zo goed als mogelijk op de eerste de beste beschikbare vluchten kunnen omboeken."
Door de problemen bij de National Air Traffic Service (NATS) werden maandag ruim vijfhonderd vluchten geannuleerd. Zo'n 9 procent van de ruim 3000 vluchten die maandag in het Verenigd Koninkrijk zouden landen werd volgens de BBC geannuleerd, ook het vliegverkeer vanaf Schiphol naar de Londense luchthavens werd geraakt.
Hervatting normale vluchtschema
Luchtvaartmaatschappijen proberen dinsdag het normale vluchtschema in het Verenigd Koninkrijk weer te herstellen en gestrande passagiers te repatriëren. British Airways en easyJet waarschuwden reizigers die dinsdag vliegen nog wel dat ze niet naar de luchthaven moeten reizen zonder de status van hun vlucht te controleren, omdat deze mogelijk vertraagd of geannuleerd is.
Beide luchtvaartmaatschappijen boden passagiers die op maandag of dinsdag zouden vertrekken ook gratis wijzigingen aan op vluchten naar een latere datum. Volgens Flightradar24 vertoonde Londen Heathrow dinsdag 23 vertraagde vluchten en 29 annuleringen. Maandag werden nog ruim 170 vluchten geannuleerd. Gatwick, de tweede grote luchthaven in Londen, had dinsdag te maken met 23 annuleringen.
De NATS meldde maandag al dat de oorzaak van het probleem snel was gevonden. Wat er precies misging, is door de autoriteit niet met de buitenwereld gedeeld. De storing kwam op een van de drukste dagen op de Londense luchthavens. Vanwege een lang weekeinde in het Verenigd Koninkrijk waren veel mensen op pad. Ook keerden veel vakantiegangers terug naar huis.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.
7 uur geledenFORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.
8 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.
9 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.
9 uur geledenNYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.
12 uur geleden