Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noren skiën overdekt wegens warmere en kortere winters

Noren skiën overdekt wegens warmere en kortere winters

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - Noren maken in een van de warmste winters in de geschiedenis de overstap naar overdekt skiën. Even buiten de Noorse hoofdstad Oslo is op een heuvel sneeuwhal Snø verrezen, waar nu een afdaling van 500 meter kan worden gemaakt op kunstmatige sneeuw. Rondom ligt bovendien een langlaufpiste van 1,5 kilometer.

Het werk is nog niet helemaal af, maar ski-liefhebbers vinden hun weg naar de skihal nu rondom de weiden groen zijn en er watervogels in de niet bevroren meren zwemmen. Binnen is het echter -2 tot -4 graden.

Enkele rijke Noorse investeerders en pensioenfondsen hebben het aangedurfd om deze ski-arena te bouwen in een land waar wat noordelijker populaire skigebieden zijn, zoals rond Lillehammer en Geilo. "De winters variëren meer dan wenselijk is", zegt directeur Morten Dybdahl van Snø . "Ze zijn korter en grilliger, daarom is er een markt voor een faciliteit als deze." De investeerders zeggen dat er 350.000 skiërs per jaar terecht kunnen.

De opening van de overdekte skihal valt samen met de warmste januarimaand in de 141 jaar dat de gemiddelde temperatuur in de wereld wordt bijgehouden, stelt het Amerikaanse weerinstituut National Oceanic and Atmospheric Administration. Ook in Noorwegen was het veel warmer dan gebruikelijk in de winter.

Meer uit Buitenland

Noorse koning Harald uit het ziekenhuis ontslagen

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Noorse koning Harald wordt donderdag ontslagen uit het ziekenhuis. De 89-jarige monarch heeft "goed gereageerd" op de behandeling en is "snel hersteld", meldt het hof. Harald werd dinsdagavond op Tenerife opgenomen met een huidinfectie aan een van zijn benen.

18 minuten geleden
Orbán belooft in brief geen opheffing blokkade lening Kyiv

BRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán belooft niet dat hij de blokkade van de EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne opheft, als de EU een onderzoek gaat doen naar de vernielde Droezjba-pijpleiding. Dat blijkt uit zijn brief, in handen van het ANP, die hij donderdag aan de voorzitter van de EU-leiders António Costa heeft gestuurd.

19 minuten geleden
Oekraïne: gesprekken met VS in Genève begonnen

GENÈVE (ANP) - De gesprekken tussen de Verenigde Staten en Oekraïne in Genève zijn begonnen, zegt het hoofd van de Oekraïense delegatie. Het overleg is een voorbereiding op een volgende gespreksronde, waarbij ook Rusland aanschuift. Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is met de Amerikaanse president Donald Trump afgesproken dat ze in de loop van maart ook weer om tafel gaan met Rusland.

21 minuten geleden
Premier wijst 24 maart aan voor Deense parlementsverkiezingen

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - De Denen kiezen op 24 maart een nieuw parlement. Premier Mette Frederiksen heeft gezegd dat ze de koning heeft gevraagd die dag te kiezen voor de stembusgang.

55 minuten geleden
Oostenrijk telt deze winter 26 doden door lawines

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk zijn deze winter 26 mensen omgekomen door lawines, meldt de Oostenrijkse raad voor veiligheid in de Alpen (ÖKAS). Dat is "aanzienlijk meer" dan voorgaande jaren.

1 uur geleden
Brussel bevestigt brief Orbán aan voorzitter Costa

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad António Costa heeft een brief van de Hongaarse premier Viktor Orbán ontvangen. Dat bevestigt zijn woordvoerder. Over de inhoud ervan wil ze verder niets kwijt. Het is niet duidelijk of Costa donderdag met een reactie komt.

2 uur geleden
Onderhandelingen tussen Iran en VS in Genève hervat

GENÈVE (ANP/AFP) - De derde ronde van Amerikaans-Iraanse onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran is in Genève begonnen. De twee landen praten via bemiddelaars uit Oman met elkaar. De VS en Iran hebben al sinds 1980 geen diplomatieke betrekkingen meer.

2 uur geleden