Noorse voetbalbond twijfelt over afreizen naar Roemenië
OSLO (ANP) - De Noorse voetbalbond NFF heeft ernstige twijfels of de nationale ploeg moet afreizen naar Roemenië voor het duel van zondag in de Nations League. Het team verblijft na een besmetting bij een speler in quarantaine in een hotel in Oslo en heeft de reis naar Boekarest uitgesteld.
"De NFF voelt een sterke drang om het voortouw te nemen en bij te dragen aan het werk van de autoriteiten om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Geen enkel sportief of financieel belang is groter dan de gezondheid. We willen de regels van de autoriteiten niet overtreden en vrezen de gevolgen van het niet deelnemen aan wedstrijden niet", aldus de bond in een verklaring.
De Noor Omar Elabdellaoui testte eerder in de week positief op het coronavirus. Daarop besloot de selectie, op advies van de Noorse gezondheidsinstanties, in quarantaine te gaan.
Het duel met de Roemenen staat voor zondag 20.45 uur op het programma. Woensdag treedt Noorwegen in de Nations League aan tegen Oostenrijk. Ook dat is een uitwedstrijd. De Noren maken nog kans op groepswinst; ze hebben na vier duels negen punten.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
11 minuten geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
12 minuten geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
9 uur geleden