Noord-Koreaanse leider grijpt in bij bouw ziekenhuis Pyongyang
SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft ingegrepen bij de bouw van een belangrijk ziekenhuis. Hij stelde volgens staatsmedia tijdens een inspectie vast dat sprake was van "ernstige problemen" en ontsloeg de projectmanagers.
Kim had de bouw van het ziekenhuis in Pyongyang eerder dit jaar een topprioriteit genoemd. Het prestigeproject moet worden afgerond voor de 75e verjaardag van zijn Arbeiderspartij in oktober. Zuid-Koreaanse media berichten dat het volgens waarnemers nog maar de vraag is of dat gaat lukken. Het zou onder meer door de pandemie en de sancties tegen het regime van Kim lastig zijn om benodigdheden uit het buitenland te halen.
De dictator toonde zich bij zijn bezoek aan de bouwplaats allerminst tevreden over de aanpak van de bouwcommissie. Het project was volgens hem bedoeld om het volk te helpen, maar juist gewone burgers zouden worden "opgezadeld" met eisen dat ze "assistentie" verlenen tijdens de bouw.
Vervangen functionarissen
Staatspersbureau KCNA trad verder niet in detail over wat Kim daar precies mee bedoelde, maar hij gaf wel opdracht alle verantwoordelijke functionarissen te vervangen. De Noord-Koreaanse leider klaagde ook dat geen fatsoenlijke begroting was opgesteld door de bouwcommissie.
Het toch al geïsoleerde Noord-Korea heeft de grens gesloten om het coronavirus buiten de deur te houden. Dat dook voor het eerst op in buurland China. De Noord-Koreaanse autoriteiten houden vol dat in hun land nog geen sprake is van besmettingen.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - In Colombia is een militair vliegtuig neergestort, kort na het opstijgen. Dat heeft het ministerie van Defensie bekendgemaakt. Een bron bij het leger zegt tegen persbureau AFP dat waarschijnlijk tachtig soldaten zijn omgekomen. Het lokale medium Blu Radio schrijft dat er 110 militairen aan boord waren en er vooralsnog twintig zijn gered.
12 minuten geledenROME (ANP/AFP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft haar verlies toegegeven bij het referendum over hervormingen van het rechtssysteem. "De Italianen hebben hun keuze gemaakt. En we respecteren deze beslissing", schreef ze online.
42 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De voorzitter van het Iraanse parlement, Mohammad Baqer Qalibaf, heeft ontkend dat er gesprekken met de Verenigde Staten zijn geweest over een einde aan de oorlog. Hij doet die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump af als nepnieuws, dat volgens hem bedoeld is "om de financiële en oliemarkten te manipuleren en te ontsnappen aan het moeras waarin de VS en Israël gevangenzitten".
54 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland ervan het regime in Iran te blijven helpen door inlichtingen te verstrekken. Zelensky claimt in een bericht op X daar "onweerlegbaar bewijs" van te hebben.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Europese leiders zijn blij met de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat er voorlopig geen aanvallen worden uitgevoerd op de Iraanse energie-infrastructuur.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Burgemeesters van plaatsen in het zuiden van Libanon zeggen bevelen van de Israëlische krijgsmacht (IDF) te hebben gekregen om de ontheemden die daar worden opgevangen weer weg te sturen. Het gaat om mensen die gevlucht zijn uit andere dorpen en steden, plaatsen die bekendstaan als bolwerken van Hezbollah.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - Het lijkt erop dat de Italiaanse premier Giorgia Meloni het referendum over een belangrijke hervorming van het rechtssysteem nipt heeft verloren, blijkt uit de exitpolls. Dit kan een klap voor de regering betekenen in aanloop naar de verkiezingen van volgend jaar.
2 uur geleden