Noord-Korea wil miljoenen folders uitstorten boven Zuid-Korea
PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft miljoenen folders opgesteld om uit te storten boven Zuid-Korea als reactie op de verzending van vijandige folders naar haar eigen grondgebied. Dat is maandag via staatspersbureau KCNA bekendgemaakt.
De folders worden met drieduizend ballonnen naar Zuid-Korea gestuurd, aldus KCNA. Pyongyang kondigde zaterdag al een grootscheepse campagne aan als vergelding tegen het versturen van pamfletten vanuit Seoul.
Noord-Koreaanse overlopers die naar het zuiden zijn gevlucht versturen regelmatig folders. Daarin vallen ze de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un aan en stellen ze de mensenrechtenschendingen en de nucleaire programma's van Pyongyang aan de kaak. Deze berichten worden meestal aan ballonnen gehangen of in flessen verpakt.
Noord-Korea zal massaal reageren, zei KCNA maandag. "De voorbereidingen voor de grootste verspreiding van folders ooit tegen de vijand zijn bijna voltooid", meldde het persbureau. "Uitgeverijen en drukkerijen op alle niveaus in de hoofdstad hebben 12 miljoen folders van allerlei aard geproduceerd die de woede en haat van de mensen weerspiegelen."
De inter-Koreaanse betrekkingen staan al maanden in de ijskast, na de mislukte top in Hanoi tussen de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un en de Amerikaanse president Donald Trump. De bijeenkomst liep vast op wat Noord-Korea zou willen opgeven aan nucleaire militaire aspiraties in ruil voor een versoepeling van de sancties tegen het land.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
9 uur geleden