Noord-Korea wil miljoenen folders uitstorten boven Zuid-Korea
PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft miljoenen folders opgesteld om uit te storten boven Zuid-Korea als reactie op de verzending van vijandige folders naar haar eigen grondgebied. Dat is maandag via staatspersbureau KCNA bekendgemaakt.
De folders worden met drieduizend ballonnen naar Zuid-Korea gestuurd, aldus KCNA. Pyongyang kondigde zaterdag al een grootscheepse campagne aan als vergelding tegen het versturen van pamfletten vanuit Seoul.
Noord-Koreaanse overlopers die naar het zuiden zijn gevlucht versturen regelmatig folders. Daarin vallen ze de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un aan en stellen ze de mensenrechtenschendingen en de nucleaire programma's van Pyongyang aan de kaak. Deze berichten worden meestal aan ballonnen gehangen of in flessen verpakt.
Noord-Korea zal massaal reageren, zei KCNA maandag. "De voorbereidingen voor de grootste verspreiding van folders ooit tegen de vijand zijn bijna voltooid", meldde het persbureau. "Uitgeverijen en drukkerijen op alle niveaus in de hoofdstad hebben 12 miljoen folders van allerlei aard geproduceerd die de woede en haat van de mensen weerspiegelen."
De inter-Koreaanse betrekkingen staan al maanden in de ijskast, na de mislukte top in Hanoi tussen de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un en de Amerikaanse president Donald Trump. De bijeenkomst liep vast op wat Noord-Korea zou willen opgeven aan nucleaire militaire aspiraties in ruil voor een versoepeling van de sancties tegen het land.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aanpak van (illegale) immigranten in de VS kan mogelijk een wat "zachtere hand" gebruiken. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met NBC News. "Ik heb ingezien dat we misschien wat minder hardhandig kunnen zijn. Maar je moet nog steeds streng zijn", aldus Trump.
3 uur geleden