Noord-Korea: voorlopig geen top tussen Kim en Trump
PYONGYANG (ANP/RTR) - Kim Yo-jong, de zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, heeft gezegd dat het Aziatische land voorlopig geen topontmoeting wil tussen haar broer en de Amerikaanse president Donald Trump.
"De Verenigde Staten zijn gebaat bij zo'n ontmoeting, maar wij niet. We willen de VS niet bedreigen. Ik denk niet dat er dit jaar een top komt, maar je weet het nooit," aldus Kim Yo-jong, die beschouwd wordt als een van de machtigste mensen van Noord-Korea na haar broer.
De uitspraak van Kim tegen tegen persbureau KNCA kwam kort nadat de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo gezegd had dat hij "hoopvol" was over nieuwe gesprekken.
Kim zei dat haar broer haar had geïnstrueerd om de groeten aan Trump door te geven en hem succes te wensen. "Maar zelfs als de relatie tussen de leiders goed is, zal Washington weer vijandig doen", zei ze.
Kim Jong-un en Trump hebben elkaar drie keer ontmoet, maar zijn er niet in geslaagd om een compromis te vinden over het kernwapenprogramma van Noord-Korea of de internationale sancties tegen het land.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.
40 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.
43 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept de Verenigde Staten op het geschonden vertrouwen tussen Europa en de VS te herstellen. Hij richtte zich vanaf de belangrijke veiligheidsconferentie in München rechtstreeks, in het Engels, tot de oude bondgenoot. "Laten we het trans-Atlantische vertrouwen repareren en nieuw leven inblazen."
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - In Groot-Brittannië zijn twee mannen veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor het beramen van een aanslag op een synagoge in de omgeving van Manchester. De veroordeelden zouden geïnspireerd zijn door terreurgroep Islamitische Staat.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De Democratische Republiek Congo "accepteert het principe van een staakt-het-vuren" in het oosten, aldus het kantoor van de president. Bemiddelaar Angola had bij de regering en rebellengroep M23 een bestand vanaf 18 februari voorgesteld, waarbij de posities in het conflict worden bevroren.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Duitsland en Frankrijk zijn in overleg over de bescherming van Europa met kernwapens, zegt bondskanselier Friedrich Merz. Frankrijk, de enige kernmacht in de Europese Unie, heeft de afgelopen tijd meermaals gezegd dat het wel wil praten over het uitbreiden van zijn 'nucleaire paraplu' buiten Frankrijk zelf.
3 uur geleden