Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea verplaatst getroffenen overstromingen naar Pyongyang

Noord-Korea verplaatst getroffenen overstromingen naar Pyongyang

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea verplaatst meer dan 15.000 getroffenen van de overstromingen in het land naar de hoofdstad Pyongyang. Zij blijven daar totdat hun verwoeste woningen zijn herbouwd, bericht staatspersbureau KCNA.

Leider Kim Jong-un maakte het besluit bekend tijdens een bezoek aan Uiju, in het noordwesten van Noord-Korea. Hij zei ook dat de hulp "gebaseerd zal zijn op zelfredzaamheid", ondanks hulpaanbiedingen uit het buitenland, waaronder van Zuid-Korea. Hij bedankte "verschillende buitenlandse landen en internationale organisaties" voor het aanbieden van humanitaire hulp.

In de noordelijke regio's aan de grens van China viel eind juli een recordhoeveelheid regen, meldde Pyongyang vorige week. Daarbij viel een onbekend aantal doden en kwamen huizen en landbouwgrond onder water te staan. Volgens Zuid-Korea ligt het aantal doden en vermisten mogelijk op 1500 personen. Kim verwierp de berichten vrijdag en omschreef ze als een "ernstige provocatie" en "een belediging voor de door overstromingen getroffen mensen die allemaal veilig en wel zijn."

Meer uit Buitenland

Australisch verbod op sociale media onder 16 jaar lijkt effectief

CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.

43 minuten geleden
Trump: internationale vredesraad voor Gazastrook is gevormd

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.

3 uur geleden
Machado: heb Trump mijn Nobelprijs aangeboden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.

6 uur geleden
Venezuela: niet bang voor diplomatieke confrontatie met VS

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.

6 uur geleden
Nobelprijswinnaar Machado vol lof over ontmoeting met Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.

7 uur geleden
VS blijven azen op Groenland ondanks Europese militairen

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.

8 uur geleden
Witte Huis: Iran schort 800 executies op onder druk van Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.

8 uur geleden