Noord-Korea verplaatst getroffenen overstromingen naar Pyongyang
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea verplaatst meer dan 15.000 getroffenen van de overstromingen in het land naar de hoofdstad Pyongyang. Zij blijven daar totdat hun verwoeste woningen zijn herbouwd, bericht staatspersbureau KCNA.
Leider Kim Jong-un maakte het besluit bekend tijdens een bezoek aan Uiju, in het noordwesten van Noord-Korea. Hij zei ook dat de hulp "gebaseerd zal zijn op zelfredzaamheid", ondanks hulpaanbiedingen uit het buitenland, waaronder van Zuid-Korea. Hij bedankte "verschillende buitenlandse landen en internationale organisaties" voor het aanbieden van humanitaire hulp.
In de noordelijke regio's aan de grens van China viel eind juli een recordhoeveelheid regen, meldde Pyongyang vorige week. Daarbij viel een onbekend aantal doden en kwamen huizen en landbouwgrond onder water te staan. Volgens Zuid-Korea ligt het aantal doden en vermisten mogelijk op 1500 personen. Kim verwierp de berichten vrijdag en omschreef ze als een "ernstige provocatie" en "een belediging voor de door overstromingen getroffen mensen die allemaal veilig en wel zijn."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
35 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
36 minuten geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikanen organiseren op 16 december in Doha, de hoofdstad van Qatar, een conferentie met partnerlanden over de geplande internationale stabilisatiemacht (ISF) voor de Palestijnse Gazastrook. Dat hebben twee Amerikaanse functionarissen gemeld. Mogelijk kan een dergelijke vredesmacht volgende maand al worden ingezet.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.
6 uur geleden