Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea verplaatst getroffenen overstromingen naar Pyongyang

Noord-Korea verplaatst getroffenen overstromingen naar Pyongyang

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea verplaatst meer dan 15.000 getroffenen van de overstromingen in het land naar de hoofdstad Pyongyang. Zij blijven daar totdat hun verwoeste woningen zijn herbouwd, bericht staatspersbureau KCNA.

Leider Kim Jong-un maakte het besluit bekend tijdens een bezoek aan Uiju, in het noordwesten van Noord-Korea. Hij zei ook dat de hulp "gebaseerd zal zijn op zelfredzaamheid", ondanks hulpaanbiedingen uit het buitenland, waaronder van Zuid-Korea. Hij bedankte "verschillende buitenlandse landen en internationale organisaties" voor het aanbieden van humanitaire hulp.

In de noordelijke regio's aan de grens van China viel eind juli een recordhoeveelheid regen, meldde Pyongyang vorige week. Daarbij viel een onbekend aantal doden en kwamen huizen en landbouwgrond onder water te staan. Volgens Zuid-Korea ligt het aantal doden en vermisten mogelijk op 1500 personen. Kim verwierp de berichten vrijdag en omschreef ze als een "ernstige provocatie" en "een belediging voor de door overstromingen getroffen mensen die allemaal veilig en wel zijn."

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

1 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

2 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

2 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

3 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

3 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

4 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

5 uur geleden