Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea verplaatst getroffenen overstromingen naar Pyongyang

Noord-Korea verplaatst getroffenen overstromingen naar Pyongyang

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea verplaatst meer dan 15.000 getroffenen van de overstromingen in het land naar de hoofdstad Pyongyang. Zij blijven daar totdat hun verwoeste woningen zijn herbouwd, bericht staatspersbureau KCNA.

Leider Kim Jong-un maakte het besluit bekend tijdens een bezoek aan Uiju, in het noordwesten van Noord-Korea. Hij zei ook dat de hulp "gebaseerd zal zijn op zelfredzaamheid", ondanks hulpaanbiedingen uit het buitenland, waaronder van Zuid-Korea. Hij bedankte "verschillende buitenlandse landen en internationale organisaties" voor het aanbieden van humanitaire hulp.

In de noordelijke regio's aan de grens van China viel eind juli een recordhoeveelheid regen, meldde Pyongyang vorige week. Daarbij viel een onbekend aantal doden en kwamen huizen en landbouwgrond onder water te staan. Volgens Zuid-Korea ligt het aantal doden en vermisten mogelijk op 1500 personen. Kim verwierp de berichten vrijdag en omschreef ze als een "ernstige provocatie" en "een belediging voor de door overstromingen getroffen mensen die allemaal veilig en wel zijn."

Meer uit Buitenland

Rusland stuurt onderzeeër naar tanker die gevolgd wordt door VS

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.

1 uur geleden
Syrisch leger bombardeert Koerdische wijken in Aleppo

ALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.

2 uur geleden
President Iran: geen actie tegen vreedzame betogers

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.

2 uur geleden
Tsjechië gaat toch door met verzamelen munitie voor Oekraïne

PRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.

2 uur geleden
Ook in buitenland overlast door winters weer

PARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.

3 uur geleden
Stroomvoorziening in Berlijn na dagen uitval hersteld

BERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.

3 uur geleden
VN-mensenrechtenchef beschuldigt Israël van apartheid Westoever

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.

4 uur geleden