Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea verplaatst getroffenen overstromingen naar Pyongyang

Noord-Korea verplaatst getroffenen overstromingen naar Pyongyang

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea verplaatst meer dan 15.000 getroffenen van de overstromingen in het land naar de hoofdstad Pyongyang. Zij blijven daar totdat hun verwoeste woningen zijn herbouwd, bericht staatspersbureau KCNA.

Leider Kim Jong-un maakte het besluit bekend tijdens een bezoek aan Uiju, in het noordwesten van Noord-Korea. Hij zei ook dat de hulp "gebaseerd zal zijn op zelfredzaamheid", ondanks hulpaanbiedingen uit het buitenland, waaronder van Zuid-Korea. Hij bedankte "verschillende buitenlandse landen en internationale organisaties" voor het aanbieden van humanitaire hulp.

In de noordelijke regio's aan de grens van China viel eind juli een recordhoeveelheid regen, meldde Pyongyang vorige week. Daarbij viel een onbekend aantal doden en kwamen huizen en landbouwgrond onder water te staan. Volgens Zuid-Korea ligt het aantal doden en vermisten mogelijk op 1500 personen. Kim verwierp de berichten vrijdag en omschreef ze als een "ernstige provocatie" en "een belediging voor de door overstromingen getroffen mensen die allemaal veilig en wel zijn."

Meer uit Buitenland

Oekraïne ontvangt in juni eerste deel EU-lening voor drones

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.

25 minuten geleden
Voor het eerst leider Wales benoemd die voor onafhankelijkheid is

CARDIFF (ANP) - In Wales is voor het eerst een leider benoemd die zijn land zou willen afscheiden van het Verenigd Koninkrijk. Het parlement, de Senedd, heeft de nationalistische Rhun ap Iorwerth gekozen als eerste minister, nadat zijn partij Plaid Cymru vorige week de grootste werd bij de verkiezingen.

1 uur geleden
Ruim honderd partijgenoten spreken steun uit voor Starmer

LONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.

2 uur geleden
Duitsland ziet meer cyberaanvallen en wil gaan terugslaan

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.

5 uur geleden
Kritieke grens bereikt: 81 partijgenoten willen Starmer weg

LONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.

6 uur geleden
Libanon: 380 doden bij aanvallen sinds ingaan bestand met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.

6 uur geleden
Rusland bevestigt einde bestand met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.

6 uur geleden