Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Noord-Korea schort militaire actieplannen tegen het Zuiden op'

'Noord-Korea schort militaire actieplannen tegen het Zuiden op'

PYONGYANG (ANP) - De Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un heeft besloten militaire plannen voor actie tegen Zuid-Korea op te schorten. Dat meldde staatspersbureau KCNA dinsdag. Het besluit zou genomen zijn tijdens een bijeenkomst van de militaire commissie van de heersende Noord-Koreaanse partij.

De afgelopen tijd zijn de spanningen tussen beide Korea's flink opgelopen nadat het Noorden vorige week een gezamenlijk verbindingsbureau aan zijn kant van de grens opblies, de dialoog had beëindigd en met militaire actie dreigde.

Het regime in Pyongyang is woest over groepen Noord-Koreaanse overlopers die naar het Zuiden zijn gevlucht en pamfletten met propagandaboodschappen over de grens vanuit Zuid-Korea blijven sturen. Het gaat vaak om pamfletten met kritiek op Kim, die worden vastgemaakt aan ballonnen of in flessen te water worden gelaten.

Eerder op dinsdag meldde een Zuid-Koreaanse militaire bron dat het Noorden opnieuw luidsprekers aan het installeren is die propaganda over de grens met het Zuiden schallen. Dergelijke geluidsinstallaties werden verwijderd nadat de twee Korea's in 2018 een akkoord hadden ondertekend om "alle vijandige handelingen" te beëindigen, zei de militaire functionaris.

Meer uit Buitenland

Frankrijk wil NAVO-oefening in Groenland

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is voorstander van een NAVO-oefening in en rond Groenland, zegt president Emmanuel Macron. Zijn land zou klaarstaan om daaraan deel te nemen.

25 minuten geleden
Israëlische premier accepteert uitnodiging voor vredesraad Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een uitnodiging geaccepteerd om deel te nemen aan de Raad van Vrede. Deze raad moet toezicht houden op het toekomstige Palestijnse overgangsbestuur in de Gazastrook.

1 uur geleden
Oud-premier Zuid-Korea krijgt 23 jaar cel om noodtoestand

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Han Duck-soo heeft 23 jaar gevangenisstraf gekregen in een zaak rond de militaire noodtoestand van 2024. Een rechtbank acht de 76-jarige politicus schuldig aan onder meer het deelnemen aan een cruciale handeling van opstand.

1 uur geleden
Levenslang voor moord op Japanse oud-premier Abe

TOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.

2 uur geleden
Brazilië stelt xAI ultimatum rond naaktbeelden Grok

SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.

7 uur geleden
Dode bij treinongeluk Spaanse Gelida

GELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.

7 uur geleden
Trump zegt dat hij NAVO sterker heeft gemaakt

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.

10 uur geleden