Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea kan nog volop kernwapens produceren, zegt Zuid-Korea

Noord-Korea kan nog volop kernwapens produceren, zegt Zuid-Korea

SEOUL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Noord-Korea beschikt volgens de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst over genoeg plutonium en hoogverrijkt uranium voor het produceren van zeker tien kernwapens, maar mogelijk veel meer. Dat bevestigen leden van de inlichtingencommissie van het Zuid-Koreaanse parlement, bericht persbureau Yonhap.

Volgens een parlementslid wordt er rekening mee gehouden dat een nieuwe kernproef door Noord-Korea na de Amerikaanse verkiezingen van 5 november plaatsvindt. Dat zou dan de zevende kernproef zijn van het land, dat in de vorige eeuw aan zijn kernwapenprogramma begon. In 2006 voerde het zijn eerste kernproef uit, de laatste was in 2017.

De meeste kernproeven vonden plaats na het aantreden in 2011 van de huidige leider, Kim Jong-un. Een nieuwe kernproef zou na de Amerikaanse verkiezingen het signaal afgeven dat de dictatuur vasthoudt aan haar nucleaire ambities. Het is onduidelijk over hoeveel kernwapens het regime van Kim nu beschikt. Schattingen van experts liepen de afgelopen jaren uiteen, maar het zijn er vermoedelijk tientallen. Mogelijk tachtig tot negentig. Noord-Korea werkt ook aan ballistische raketten die gebruikt kunnen worden om doelen op grote afstand te bestoken.

Meer uit Buitenland

Strafrechtelijk onderzoek naar managers van bar Zwitserse brand

CRANS-MONTANA (ANP/RTR/DPA) - Het Zwitserse Openbaar Ministerie heeft een strafrechtelijk onderzoek geopend naar de managers van de bar in Crans-Montana waar tijdens nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Ze worden verdacht van "dood door nalatigheid, lichamelijk letsel door nalatigheid en het veroorzaken van een brand door nalatigheid".

36 minuten geleden
Rusland ontkent bericht over vlucht vicepresident Venezuela

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland weerspreekt het bericht van Reuters dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez in Rusland is. Vier ingewijden hadden dat aan het persbureau gemeld.

38 minuten geleden
Trump: Maduro met schip onderweg naar New York

WASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vastgehouden op een militair schip dat op weg is naar New York. Vandaar worden hij en zijn vrouw "met helikopters" overgebracht naar de Amerikaanse stad. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een telefoongesprek met nieuwszender Fox.

41 minuten geleden
CNN: plannen om Maduro naar New York te brengen voor proces

NEW YORK (ANP) - Er worden plannen gemaakt om de Venezolaanse president Nicolás Maduro naar New York te brengen, meldden ingewijden aan nieuwszender CNN. Daar is Maduro aangeklaagd en zou hij terechtstaan.

58 minuten geleden
Venezolaanse vicepresident Rodríguez volgens bronnen in Rusland

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez is na de gevangenneming van president Nicolás Maduro uitgeweken naar Rusland. Dat melden vier ingewijden aan persbureau Reuters. Rodríguez was eerder nog te horen in een audiofragment op de Venezolaanse staatstelevisie, waarin ze de VS opriep om te bewijzen dat Maduro nog in leven is.

59 minuten geleden
Vicepresident Vance zegt dat Trump Maduro uitwegen bood

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gezegd dat president Donald Trump de Venezolaanse leider Nicolás Maduro uitwegen heeft geboden. "De president bood meerdere uitwegen aan, maar hij was gedurende het hele proces zeer duidelijk: de drugshandel moet stoppen en de gestolen olie moet terug naar de Verenigde Staten." Maduro is volgens Vance "de nieuwste persoon die aan den lijve ondervindt dat president Trump meent wat hij zegt".

1 uur geleden
Regering VS licht parlementsleiders in over operatie in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft inmiddels de leiders van het parlement en leden van belangrijke commissies ingelicht over de operatie in Venezuela, schrijft CNN. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden aanvallen uitgevoerd en werd de Venezolaanse president Nicolás Maduro gevangengenomen, maar meerdere politici zeiden dat president Donald Trump daarvoor eerst toestemming had moeten vragen aan het Amerikaanse Congres.

1 uur geleden