Noord-Korea kan nog volop kernwapens produceren, zegt Zuid-Korea
SEOUL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Noord-Korea beschikt volgens de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst over genoeg plutonium en hoogverrijkt uranium voor het produceren van zeker tien kernwapens, maar mogelijk veel meer. Dat bevestigen leden van de inlichtingencommissie van het Zuid-Koreaanse parlement, bericht persbureau Yonhap.
Volgens een parlementslid wordt er rekening mee gehouden dat een nieuwe kernproef door Noord-Korea na de Amerikaanse verkiezingen van 5 november plaatsvindt. Dat zou dan de zevende kernproef zijn van het land, dat in de vorige eeuw aan zijn kernwapenprogramma begon. In 2006 voerde het zijn eerste kernproef uit, de laatste was in 2017.
De meeste kernproeven vonden plaats na het aantreden in 2011 van de huidige leider, Kim Jong-un. Een nieuwe kernproef zou na de Amerikaanse verkiezingen het signaal afgeven dat de dictatuur vasthoudt aan haar nucleaire ambities. Het is onduidelijk over hoeveel kernwapens het regime van Kim nu beschikt. Schattingen van experts liepen de afgelopen jaren uiteen, maar het zijn er vermoedelijk tientallen. Mogelijk tachtig tot negentig. Noord-Korea werkt ook aan ballistische raketten die gebruikt kunnen worden om doelen op grote afstand te bestoken.
Meer uit Buitenland
GENEVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zich uitgesproken tegen de veroordeling van Jimmy Lai (78) in Hongkong. Hij roept op tot de vrijlating van de mediamagnaat, die maandag twintig jaar celstraf kreeg onder een omstreden veiligheidswet.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Kosovotribunaal hebben een gevangenisstraf van 45 jaar geëist voor de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Hij wordt in Den Haag vervolgd voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië, eind jaren negentig.
1 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het instorten van woongebouwen in het Libanese Tripoli is gestegen naar veertien. Acht mensen konden worden gered, melden de autoriteiten in Libanese media.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier Sanae Takaichi ziet in haar monsterzege bij de parlementsverkiezingen een signaal dat er draagvlak is voor grote veranderingen. "Wij geloven dat het publiek begrip en sympathie heeft getoond voor onze oproepen over de dringende noodzaak van een grote beleidsverandering", zei ze op een persconferentie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse prins William en zijn vrouw Catherine zijn "diep verontrust" door de onthullingen in het schandaal rond de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, waarbij ook de voormalige Britse prins Andrew betrokken is. Het is de eerste keer dat ze publiekelijk reageren op de kwestie.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in Australië een krans gelegd bij Bondi Beach. Het bezoek van het staatshoofd ging volgens de Australische omroep ABC gepaard met protesten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie betreurt de "zware gevangenisstraf van twintig jaar" die het Hooggerechtshof van Hongkong maandag heeft opgelegd aan de Britse burger en mediaondernemer Jimmy Lai (78). Hij moet "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" worden vrijgelaten, mede gezien zijn hoge leeftijd en gezondheidstoestand, herhaalt de EU in een schriftelijke verklaring.
3 uur geleden