Noord-Korea installeert opnieuw luidsprekers aan de grens
SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea installeert opnieuw luidsprekers die propaganda over de grens met het Zuiden schallen. Het is een nieuwe stap weg van de inter-Koreaanse vredesakkoorden, zei een Zuid-Koreaanse militaire bron dinsdag.
De spanning tussen de twee Korea's is de afgelopen weken gestegen nadat het Noorden een gezamenlijk verbindingsbureau aan zijn kant van de grens had opgeblazen, de dialoog had beëindigd en met militaire actie dreigde.
Het leger van Noord-Korea heeft nu luidsprekers neergezet in de buurt van de gedemilitariseerde zone (DMZ). Die werden verwijderd nadat de twee Korea's in 2018 een akkoord hadden ondertekend om "alle vijandige handelingen" te beëindigen, zei de militaire functionaris.
Psychologische oorlogsvoering
"We overwegen ook om onze eigen luidsprekers opnieuw te installeren", zei hij. "Het Noorden is nog niet begonnen met uitzenden, maar we maken ons klaar om op elk moment er tegen in te gaan."
De twee landen hebben decennialang propaganda over elkaar uitgestort met hele batterijen luidsprekers als een vorm van psychologische oorlogsvoering. Zuid zond een mix van nieuws uit, Koreaanse popsongs en kritiek op het noordelijke regime, terwijl Noord-Korea op zijn beurt Zuid-Korea verdoemde en het eigen socialistische systeem prees.
Noord-Korea begon zijn recente acties om Noord-Koreaanse overlopers aan de kaak te stellen die propaganda-folders over de grens sturen, vaak per ballon of in flessen in rivieren.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
7 uur geleden