Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea installeert opnieuw luidsprekers aan de grens

Noord-Korea installeert opnieuw luidsprekers aan de grens

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea installeert opnieuw luidsprekers die propaganda over de grens met het Zuiden schallen. Het is een nieuwe stap weg van de inter-Koreaanse vredesakkoorden, zei een Zuid-Koreaanse militaire bron dinsdag.

De spanning tussen de twee Korea's is de afgelopen weken gestegen nadat het Noorden een gezamenlijk verbindingsbureau aan zijn kant van de grens had opgeblazen, de dialoog had beëindigd en met militaire actie dreigde.

Het leger van Noord-Korea heeft nu luidsprekers neergezet in de buurt van de gedemilitariseerde zone (DMZ). Die werden verwijderd nadat de twee Korea's in 2018 een akkoord hadden ondertekend om "alle vijandige handelingen" te beëindigen, zei de militaire functionaris.

Psychologische oorlogsvoering

"We overwegen ook om onze eigen luidsprekers opnieuw te installeren", zei hij. "Het Noorden is nog niet begonnen met uitzenden, maar we maken ons klaar om op elk moment er tegen in te gaan."

De twee landen hebben decennialang propaganda over elkaar uitgestort met hele batterijen luidsprekers als een vorm van psychologische oorlogsvoering. Zuid zond een mix van nieuws uit, Koreaanse popsongs en kritiek op het noordelijke regime, terwijl Noord-Korea op zijn beurt Zuid-Korea verdoemde en het eigen socialistische systeem prees.

Noord-Korea begon zijn recente acties om Noord-Koreaanse overlopers aan de kaak te stellen die propaganda-folders over de grens sturen, vaak per ballon of in flessen in rivieren.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran akkoord om nucleair materiaal over te dragen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.

50 minuten geleden
Netanyahu stemt in met staakt-het-vuren in Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.

1 uur geleden
Iraanse bronnen: Iran en VS werken aan tijdelijke overeenkomst

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.

3 uur geleden
Trump kondigt bestand aan tussen Libanon en Israël

WASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.

3 uur geleden
Hegseth waarschuwt Iran: we zijn klaar voor hervatting strijd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.

6 uur geleden
Paus hekelt 'tirannen die miljarden aan wapens verspillen'

BAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".

7 uur geleden
Medewerkers Hongaars persbureau in verzet na nederlaag Orbán

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.

7 uur geleden