Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea hervat in december internationaal toerisme

Noord-Korea hervat in december internationaal toerisme

PYONGYANG (ANP/RTR) - Noord-Korea is van plan om vanaf december het internationale toerisme naar de noordoostelijke stad Samjiyon, en waarschijnlijk ook naar de rest van het land, officieel te hervatten. Dit zeggen verschillende reisorganisaties die reizen naar het geïsoleerde Aziatische land aanbieden.

"We hebben van onze lokale partner de bevestiging gekregen dat het toerisme naar Samjiyon en waarschijnlijk de rest van het land officieel zal worden hervat in december 2024", laat Koryo Tours, een onafhankelijke westerse reisorganisatie gevestigd in Beijing, weten op haar website. Koryo Tours zegt "enthousiast" te zijn over "de heropening van het Noord-Koreaanse toerisme". Een andere touroperator, KTG Tours, vermeldt ook dat reizigers vanaf aankomende winter weer naar Samjiyon kunnen reizen.

In februari vloog wel al een groep van bijna honderd Russische toeristen naar het land voor een vierdaagse reis vanuit Vladivostok naar de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang en naar het skiresort Masikryong, 125 kilometer ten oosten van de hoofdstad. Dit was voor het eerst dat er weer toeristen in het land waren, sinds Noord-Korea begin 2020 coronamaatregelen afkondigde.

Meer uit Buitenland

Trzaskowski op koers voor nipte winst Poolse presidentsverkiezing

WARSCHAU (ANP/RTR) - De liberale burgemeester van Warschau, Rafal Trzaskowski, lijkt zondag nipt de Poolse presidentsverkiezingen te gaan winnen. Dat blijkt uit een exitpoll. Daarin krijgt Trzaskowski 50,3 procent van de stemmen, terwijl de nationalistische Karol Nawrocki op 49,7 procent blijft steken.

1 uur geleden
Zes politieke partijen Suriname sluiten regeerakkoord

PARAMARIBO (ANP) - Zes politieke partijen in Suriname ondertekenen zondagavond (lokale tijd) het regeerakkoord dat de basis moet vormen voor de nieuwe regering van Jennifer Geerlings-Simons. Zij volgde vorig jaar Desi Bouterse op als voorzitter van de Nationale Democratische Partij (NDP).

2 uur geleden
Israëlische legerleider beveelt uitbreiding offensief in Gaza

TEL AVIV (ANP/DPA) - De stafchef van het Israëlische leger, Eyal Zamir, heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van het grondoffensief naar andere delen van de Gazastrook. Dat meldt het leger na een bezoek van Zamir in het zuiden van het belegerde kustgebied. Het offensief gaat door tot "de terugkeer van al onze gijzelaars en de uitschakeling van de regeringscapaciteiten en militaire tak van Hamas", aldus de verklaring.

2 uur geleden
Ook VK steunt Marokkaans plan voor West-Sahara

RABAT (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk steunt het plan van Marokko voor de Westelijke Sahara, een gebied dat al bijna vijftig jaar onderwerp van conflict is. Eerder lieten ook Kenia, Frankrijk en de Verenigde Staten weten het Marokkaanse plan te steunen.

3 uur geleden
Geweld in Parijs rondom festiviteiten Champions League-winst PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Naar schatting 100.000 mensen zijn zondag afgekomen op festiviteiten op de Champs-Élysées in Parijs ter ere van de overwinning van Paris Saint-Germain in de Champions League-finale. Dat leidde tot gewelddadige confrontaties tussen fans en politie, die meermaals hard ingreep en pepperspray gebruikte.

3 uur geleden
Leger Israël ontkent schieten op burgers bij hulpcentra Gaza

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger verklaart dat het "niet op burgers heeft geschoten" in of rond een door de VS gesteund hulpcentrum in Zuid-Gaza. Eerder zondag meldden Palestijnse hulpdiensten dat het leger het vuur had geopend op een menigte Palestijnen bij een hulpdistributiepunt van de Gaza Humanitarian Foundation (GHF) in de stad Rafah in Gaza. Daarbij zouden 31 doden en meer dan honderd gewonden zijn gevallen.

4 uur geleden
Oekraïne valt militair vliegveld in Russisch Siberië aan

IRKOETSK (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Oekraïne heeft meerdere militaire vliegvelden in Rusland aangevallen, melden bronnen bij de Oekraïense veiligheidsdiensten en pro-Russische bloggers. Een van de doelwitten zou een basis diep in Siberië zijn geweest, duizenden kilometers van de grens met Oekraïne.

7 uur geleden