
Noord-Korea hervat in december internationaal toerisme
PYONGYANG (ANP/RTR) - Noord-Korea is van plan om vanaf december het internationale toerisme naar de noordoostelijke stad Samjiyon, en waarschijnlijk ook naar de rest van het land, officieel te hervatten. Dit zeggen verschillende reisorganisaties die reizen naar het geïsoleerde Aziatische land aanbieden.
"We hebben van onze lokale partner de bevestiging gekregen dat het toerisme naar Samjiyon en waarschijnlijk de rest van het land officieel zal worden hervat in december 2024", laat Koryo Tours, een onafhankelijke westerse reisorganisatie gevestigd in Beijing, weten op haar website. Koryo Tours zegt "enthousiast" te zijn over "de heropening van het Noord-Koreaanse toerisme". Een andere touroperator, KTG Tours, vermeldt ook dat reizigers vanaf aankomende winter weer naar Samjiyon kunnen reizen.
In februari vloog wel al een groep van bijna honderd Russische toeristen naar het land voor een vierdaagse reis vanuit Vladivostok naar de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang en naar het skiresort Masikryong, 125 kilometer ten oosten van de hoofdstad. Dit was voor het eerst dat er weer toeristen in het land waren, sinds Noord-Korea begin 2020 coronamaatregelen afkondigde.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat Hamas "grenzeloze onmenselijkheid" heeft getoond door beelden te publiceren van twee uitgemergelde Israëlische gijzelaars die door de Palestijnse militante groepering in Gaza worden vastgehouden. "Verschrikkelijke wreedheid, grenzeloze onmenselijkheid: dat is waar Hamas voor staat", zei het Franse staatshoofd op X over de "ondraaglijke beelden".
3 uur geledenSUWAYDA (ANP/AFP) - Door oplaaiend geweld in de Syrische provincie Suwayda zijn zondag zeker vier doden gevallen, meldt het Syrische Observatorium voor Mensenrechten. Eerder had de in het Verenigd Koninkrijk gevestigde organisatie twee doden gemeld. Het is het eerste dodelijke incident sinds het staakt-het-vuren van vorige maand.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Een militair vrachtvliegtuig van het Belgische leger heeft zondag een luchtdropping uitgevoerd boven de Gazastrook. Er is in totaal 15 ton aan humanitaire goederen gedropt in het Palestijnse gebied, heeft het Belgische ministerie van Defensie meegedeeld.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - De extremistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir heeft opnieuw een bezoek gebracht aan de Tempelberg in Jeruzalem. Hij riep daar op tot de volledige bezetting van Gaza.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse buitenlandminister Johann Wadephul stelt dat de Gazanen gebukt gaan onder een hongersnood. Hij bevestigt daarnaast dat meer voedselhulp wordt toegelaten tot de Gazastrook, maar benadrukt dat dit niet genoeg is.
7 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Een vrouw is in Nieuw-Zeeland opgepakt nadat ze met een bus had gereisd met een tweejarig meisje verstopt in haar bagage. De koffer was opgeborgen in de aparte bagageruimte van het voertuig.
8 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo heeft zondagochtend een dienst voor meer dan een miljoen jongeren geleid. De slotmis van de Wereldjongerendagen was het hoogtepunt van het evenement, dat jongeren uit de hele wereld had aangetrokken.
8 uur geleden