
Noord-Korea hekelt inval Koersk: 'onvergeeflijke terreurdaad'
PYONGYANG (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft de Oekraïense militaire operatie op Russisch grondgebied scherp veroordeeld. Een "onvergeeflijke daad van agressie en terreur", oordeelt het Noord-Koreaanse ministerie van Buitenlandse Zaken volgens staatsmedia.
Buurlanden Noord-Korea en Rusland hebben hun banden de afgelopen jaren flink aangehaald. Leiders Kim Jong-un en Vladimir Poetin bezochten elkaars landen en maakten afspraken over verregaande samenwerking. De Noord-Koreaanse autoriteiten leveren volgens de Verenigde Staten en andere landen wapens aan de Russische strijdkrachten, die vervolgens gebruikt kunnen worden in Oekraïne.
Noord-Korea beschuldigt Oekraïne er ondertussen van een verlengstuk te zijn van de VS en het Westen. De inval in het Russische Koersk is het gevolg van een anti-Russisch beleid in Washington dat de wereld doet afkoersen op een Derde Wereldoorlog, aldus staatspersbureau KCNA, de spreekbuis van het regime van Kim. De VS krijgen ook het verwijt op immense schaal dodelijk wapentuig te verstrekken aan Oekraïne.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - In een interview met de Amerikaanse zender Newsmax heeft de Amerikaanse president Donald Trump laten weten er nog niet over uit te zijn of hij gratie zal verlenen aan Sean 'Diddy' Combs. Volgens de president zou dat komen door onwelgevallige uitspraken van Combs aan zijn adres, toen hij zich verkiesbaar stelde.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten, Jordanië, Egypte, Spanje, Frankrijk en Duitsland hebben zaterdag negentig pallets met voedsel en medische spullen boven de Gazastrook gedropt. Het Israëlische leger heeft dat bekendgemaakt. De droppings worden uitgevoerd in afstemming met de Israëlische autoriteiten.
9 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De anticorruptie-instanties van Oekraïne hebben naar eigen zeggen een enorme corruptiezaak ontdekt waarbij de prijs van militaire aankopen systematisch werd opgedreven voor eigen gewin. De instanties NABOe en SAPO melden zaterdag arrestaties in verband met contracten voor de koop van militaire drones en signaalverstoorders.
10 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas heeft bevestigd dat er eerst een Palestijnse staat moet komen voor de beweging de wapens kan neerleggen.
13 uur geledenLISSABON (ANP) - Met ingang van zondag is Portugal in verhoogde staat van paraatheid om de verwachte hitte en het gevaar van bosbranden. De 'alarmstatus' duurt tot 8 augustus. De regering vreest de komende dagen temperaturen die kunnen oplopen tot tussen de 36 en 44 graden. In de nachten zou het minstens 20 graden zijn.
14 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Door Israëlische aanvallen zijn volgens het Palestijnse gezondheidsministerie de afgelopen 24 uur zeker 98 doden gevallen in Gaza. Er vielen ook meer dan duizend gewonden, schrijft nieuwszender Al Jazeera.
15 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir zegt dat de aanvallen onophoudelijk doorgaan als de resterende Israëlische gijzelaars niet vrijgelaten worden. Hij zei dat hij verwacht dat in de komende dagen duidelijk wordt of er een overeenkomst kan worden gesloten.
17 uur geleden