Noord-Korea heft organisaties voor 'eenwording' met Zuid-Korea op
PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft verschillende overheidsinstanties die belast waren met het bevorderen van de samenwerking en hereniging met Zuid-Korea opgeheven. Noord-Koreaanse staatsmedia meldden dinsdag dat het besluit werd aangekondigd door de Opperste Volksvergadering van Noord-Korea.
De inter-Koreaanse betrekkingen zijn afgelopen jaar sterk verslechterd. Zo zette de lancering van een spionagesatelliet door Pyongyang Seoel ertoe aan een militair akkoord uit 2018, gericht op het bezweren van de spanningen, gedeeltelijk op te schorten. De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un noemde zijn buurland enkele weken geleden nog "de belangrijkste vijand" en het blijven zoeken naar verzoening "een fout die het noorden niet langer mag maken".
De Democratische Volksrepubliek Korea en de Republiek Korea, respectievelijk de officiële namen van Noord- en Zuid-Korea, werden 75 jaar geleden opgericht. Beiden beschouwen elkaar officieel echter nog steeds als een illegale entiteit. In hun grondwet claimen zowel Noord- als Zuid-Korea de soevereiniteit over het hele schiereiland.
Diplomatieke betrekkingen werden voorheen afgehandeld door het zogeheten ministerie van Eenwording van Seoel en het Comité voor de Vreedzame Hereniging van Pyongyang. Laatstgenoemde is een van de instanties die Noord-Korea nu heeft afgeschaft. Volgens het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA staat in het besluit van de volksvergadering dat "de hereniging van Korea met de Republiek Korea nooit kan worden bereikt".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
1 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.
5 uur geleden