Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea heft organisaties voor 'eenwording' met Zuid-Korea op

Noord-Korea heft organisaties voor 'eenwording' met Zuid-Korea op

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft verschillende overheidsinstanties die belast waren met het bevorderen van de samenwerking en hereniging met Zuid-Korea opgeheven. Noord-Koreaanse staatsmedia meldden dinsdag dat het besluit werd aangekondigd door de Opperste Volksvergadering van Noord-Korea.

De inter-Koreaanse betrekkingen zijn afgelopen jaar sterk verslechterd. Zo zette de lancering van een spionagesatelliet door Pyongyang Seoel ertoe aan een militair akkoord uit 2018, gericht op het bezweren van de spanningen, gedeeltelijk op te schorten. De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un noemde zijn buurland enkele weken geleden nog "de belangrijkste vijand" en het blijven zoeken naar verzoening "een fout die het noorden niet langer mag maken".

De Democratische Volksrepubliek Korea en de Republiek Korea, respectievelijk de officiële namen van Noord- en Zuid-Korea, werden 75 jaar geleden opgericht. Beiden beschouwen elkaar officieel echter nog steeds als een illegale entiteit. In hun grondwet claimen zowel Noord- als Zuid-Korea de soevereiniteit over het hele schiereiland.

Diplomatieke betrekkingen werden voorheen afgehandeld door het zogeheten ministerie van Eenwording van Seoel en het Comité voor de Vreedzame Hereniging van Pyongyang. Laatstgenoemde is een van de instanties die Noord-Korea nu heeft afgeschaft. Volgens het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA staat in het besluit van de volksvergadering dat "de hereniging van Korea met de Republiek Korea nooit kan worden bereikt".

Meer uit Buitenland

Twee agenten geschorst om vluchten tijdens schietpartij in Kyiv

KYIV (ANP/AFP) - Twee Oekraïense politieagenten zijn geschorst nadat er online een video was verschenen waarop te zien is hoe zij vluchten van de plek van een schietpartij in Kyiv, meldt minister Igor Klymenko van Binnenlandse Zaken. Bij de schietpartij kwamen zes mensen om.

20 minuten geleden
Pro-Russische Radev aan kop bij Bulgaarse verkiezingen

SOFIA (ANP/AFP/RTR) - De Bulgaarse oud-president Rumen Radev gaat aan de leiding bij de Bulgaarse verkiezingen, blijkt uit exitpolls. Het lijkt erop dat hij ongeveer 38 procent van de stemmen heeft behaald. De pro-Russische Radev was favoriet onder de stemmers, mede dankzij zijn belofte om corruptie in het land aan te pakken.

53 minuten geleden
Acht kinderen gedood door schietpartij in Louisiana

SHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. De slachtoffers zijn tussen de 1 en 14 jaar oud. Twee vrouwen raakten bij de schietpartij gewond, een jongen raakte gewond toen hij van een dak afsprong.

1 uur geleden
Nog geen besluit Iran over volgende gespreksronde met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.

2 uur geleden
Spanje wil dat EU associatieverdrag met Israël beëindigt

MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.

4 uur geleden
Iran pakt buitenlanders op voor importeren Starlink-apparatuur

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.

5 uur geleden
Trump: Amerikaanse onderhandelaars maandag in Pakistan

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dit later.

5 uur geleden