Noord-Korea: bewijs van Zuid-Koreaanse drones in ons luchtruim
SEOUL (ANP/RTR) - Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un, heeft gezegd dat er "duidelijk bewijs" is dat de Zuid-Koreaanse militairen drones het Noord-Koreaanse luchtruim in sturen. Zondag nog zei het Noord-Koreaanse regime dat het elke Zuid-Koreaanse drone die binnendringt als "een oorlogsverklaring" zou beschouwen.
Het Zuid-Koreaanse leger ontkent drones naar het noorden te sturen. Aangenomen wordt dat activisten drones en ballonnen naar Noord-Korea sturen. Noord-Korea spreekt van vluchten die "opruiende geruchten en onzin" brengen, verwijzend naar de propagandaflyers die de drones in Noord-Korea zouden hebben verspreid.
De spanningen tussen de twee Korea's lopen opnieuw op. Zuid-Korea heeft gemeld dat de Noord-Koreanen wegen en spoorlijnen naar het zuiden onklaar maken. Er zijn slechts een paar grensovergangen tussen de twee landen die formeel nog steeds met elkaar in oorlog zijn.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël heeft de evacuatie bevolen van de inwoners van tien plaatsen in het zuiden van Libanon, in de regio's Nabatieh en Jezzine. "In het licht van de schendingen van de afspraken van het bestand door de terreurorganisatie Hezbollah, ziet de Israëlische krijgsmacht zich gedwongen met geweld op te treden. Het doel is niet jullie te schaden", aldus legerzegsman Avichay Adraee tegen de inwoners van het gebied.
9 minuten geledenMEKKA (ANP/AFP) - In het Saudische Mekka is de hadj begonnen, de jaarlijkse pelgrimstocht die moslims geacht worden minimaal eens in hun leven te maken. In het nabijgelegen Mina zijn daartoe miljoenen tenten opgebouwd, om de vele pelgrims op te vangen. Meer dan anderhalf miljoen gelovigen zouden al zijn gearriveerd.
26 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, bestaat er nog steeds een kans dat er maandag een deal wordt gesloten tussen de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenBELGOROD (ANP/RTR) - Bij een grote raketaanval op de Russische regio Belgorod werd energie-infrastructuur beschadigd. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op basis van de lokale autoriteiten. Onder meer de stad Belgorod, vlak bij de grens met Oekraïne, werd getroffen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
5 uur geledenBARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
7 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
7 uur geleden