Noord-Korea: bewijs van Zuid-Koreaanse drones in ons luchtruim
SEOUL (ANP/RTR) - Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un, heeft gezegd dat er "duidelijk bewijs" is dat de Zuid-Koreaanse militairen drones het Noord-Koreaanse luchtruim in sturen. Zondag nog zei het Noord-Koreaanse regime dat het elke Zuid-Koreaanse drone die binnendringt als "een oorlogsverklaring" zou beschouwen.
Het Zuid-Koreaanse leger ontkent drones naar het noorden te sturen. Aangenomen wordt dat activisten drones en ballonnen naar Noord-Korea sturen. Noord-Korea spreekt van vluchten die "opruiende geruchten en onzin" brengen, verwijzend naar de propagandaflyers die de drones in Noord-Korea zouden hebben verspreid.
De spanningen tussen de twee Korea's lopen opnieuw op. Zuid-Korea heeft gemeld dat de Noord-Koreanen wegen en spoorlijnen naar het zuiden onklaar maken. Er zijn slechts een paar grensovergangen tussen de twee landen die formeel nog steeds met elkaar in oorlog zijn.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.
35 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
15 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
20 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
20 uur geleden