Noord-Korea: bewijs van Zuid-Koreaanse drones in ons luchtruim
SEOUL (ANP/RTR) - Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un, heeft gezegd dat er "duidelijk bewijs" is dat de Zuid-Koreaanse militairen drones het Noord-Koreaanse luchtruim in sturen. Zondag nog zei het Noord-Koreaanse regime dat het elke Zuid-Koreaanse drone die binnendringt als "een oorlogsverklaring" zou beschouwen.
Het Zuid-Koreaanse leger ontkent drones naar het noorden te sturen. Aangenomen wordt dat activisten drones en ballonnen naar Noord-Korea sturen. Noord-Korea spreekt van vluchten die "opruiende geruchten en onzin" brengen, verwijzend naar de propagandaflyers die de drones in Noord-Korea zouden hebben verspreid.
De spanningen tussen de twee Korea's lopen opnieuw op. Zuid-Korea heeft gemeld dat de Noord-Koreanen wegen en spoorlijnen naar het zuiden onklaar maken. Er zijn slechts een paar grensovergangen tussen de twee landen die formeel nog steeds met elkaar in oorlog zijn.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
5 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
7 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
7 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.
9 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.
10 uur geleden