Noord-Korea: bewijs van Zuid-Koreaanse drones in ons luchtruim
SEOUL (ANP/RTR) - Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un, heeft gezegd dat er "duidelijk bewijs" is dat de Zuid-Koreaanse militairen drones het Noord-Koreaanse luchtruim in sturen. Zondag nog zei het Noord-Koreaanse regime dat het elke Zuid-Koreaanse drone die binnendringt als "een oorlogsverklaring" zou beschouwen.
Het Zuid-Koreaanse leger ontkent drones naar het noorden te sturen. Aangenomen wordt dat activisten drones en ballonnen naar Noord-Korea sturen. Noord-Korea spreekt van vluchten die "opruiende geruchten en onzin" brengen, verwijzend naar de propagandaflyers die de drones in Noord-Korea zouden hebben verspreid.
De spanningen tussen de twee Korea's lopen opnieuw op. Zuid-Korea heeft gemeld dat de Noord-Koreanen wegen en spoorlijnen naar het zuiden onklaar maken. Er zijn slechts een paar grensovergangen tussen de twee landen die formeel nog steeds met elkaar in oorlog zijn.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV heeft honderdduizenden mensen gegroet in Parijs terwijl hij in zijn pausmobiel door de stad naar de Notre-Dame werd gereden voor het avondgebed. Het is de eerste dag van het bezoek van de paus aan Frankrijk.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Premier Nawaf Salam van Libanon heeft in zijn speech tegenover de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties opgeroepen niet zonder meer de VN-vredesmacht UNIFIL terug te trekken. Tijdens zijn bijdrage aan het plenaire debat vrijdag waarschuwde Salam voor het "vacuüm" dat daardoor kan ontstaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De VN-Veiligheidsraad heeft zich uitgesproken tegen het oplaaiende geweld van de Jemenitische Houthi's tegen het buurland Saudi-Arabië.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bereidt zich voor op mogelijk nieuwe Amerikaanse sancties tegen het hof. Daarom gebruikt het bijvoorbeeld niet langer de software van het Amerikaanse Microsoft maar die van openDesk uit Duitsland, aldus de Financial Times (FT).
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben er vrijdag mee ingestemd om 6,6 miljard euro vrij te maken voor militaire ondersteuning aan Oekraïne, meldt EU-buitenlandschef Kaja Kallas op X. Het geld komt vrij uit de Europese Vredesfaciliteit (EPF).
4 uur geledenMEKELLE (ANP/RTR/AFP) - Internet- en telefoonnetwerken in de Ethiopische regio Tigray zijn sinds donderdagavond verstoord. Deze week zijn er gevechten uitgebroken tussen de federale krijgsmacht en het Volksbevrijdingsfront van Tigray (TPLF). Het gaat om de ernstigste escalatie van geweld sinds een vredesakkoord in 2022.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Canadees-Haïtiaanse schrijver Thélyson Orélien maakt geen kans meer op de belangrijkste Franse literaire prijs na claims dat zijn genomineerde boek tot stand is gekomen met behulp van AI. De roman C'était ça ou mourir stond op de longlist voor de prijs.
5 uur geleden