Noord-Holland haalt zoals aangekondigd opgave spreidingswet niet
HAARLEM (ANP) - Noord-Holland heeft niet genoeg opvangplekken voor asielzoekers gevonden om te kunnen voldoen aan de opgave in de spreidingswet. De provincie liet eerder al weten dat de opgave niet voor de deadline van donderdag gehaald zou worden.
Noord-Hollandse gemeenten kunnen op dit moment 10.672 opvangplekken garanderen, wat neerkomt op twee derde van de 16.290 plekken in de opgave. Maar de provincie meldt dat achttien gemeenten hebben toegezegd nog eens 3620 plekken te zullen realiseren. Daarmee zou de provincie op ongeveer 88 procent van de opgave komen. Maar voor die plekken moet nog wel een besluit over de definitieve locaties worden genomen.
Desondanks is commissaris van de Koning Arthur van Dijk positief over de inspanningen van zijn gemeenten. "Helemaal gezien de enorme opgave voor een dichtbevolkt gebied als Noord-Holland en alle onduidelijkheid vanuit Den Haag", zegt hij. "Noord-Holland is op de goede weg, maar we zijn er nog niet", aldus Van Dijk.
'Onduidelijkheid en verwarring'
De provincies moesten hun plannen donderdag indienen bij minister Marjolein Faber (Asiel), die de spreidingswet wil intrekken. Maar zolang dat niet gebeurt, moeten provincies voor 1 juli 2025 de opvangplekken gerealiseerd hebben.
Van Dijk doet een beroep op Faber om de spreidingswet "in volle breedte" te blijven uitvoeren, totdat er in Nederland voldoende capaciteit voor asielopvang is gerealiseerd. Hij zegt dat het voornemen van het kabinet om de spreidingswet in te trekken tot "onduidelijkheid en verwarring" heeft geleid. Het maakte het voor lokale bestuurders moeilijker om plannen voor opvangplekken uit te leggen aan omwonenden, zegt Van Dijk.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
4 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geplande hartingrepen kunnen worden uitgesteld doordat er tekort is aan een medisch hulpmiddel dat bij behandelingen wordt gebruikt. Daarvoor waarschuwen de Hartstichting en de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie (NVVC) na berichtgeving van Nieuwsuur. De spoedzorg, zoals bij een hartinfarct, die in dertig ziekenhuizen wordt geleverd, kan wel doorgaan.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
18 uur geleden