
Noord-Beveland tweede in verkiezing Fietsgemeente 2022
WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland heeft de tweede plaats bereikt in de verkiezing ‘Fietsgemeente 2022’.
Dit heeft de Fietsersbond bekend gemaakt.
In het najaar hebben 48.000 fietsliefhebbers, verdeeld over alle gemeenten in Nederland, een enquête ingevuld, schrijft de gemeente Noord-Beveland vrijdag in een persbericht. ‘Dit is het hoogste aantal ingevulde enquêtes tot nu toe. De eerste prijs is voor de gemeente Schiermonnikoog en de derde plek is voor de gemeente Rijssen-Holten.’
Workshop
Samen met de twee andere gemeenten krijgt Noord-Beveland een workshop aangeboden over fietsbeleving. Wethouder Adrie van der Maas, van openbare inrichting en verkeer en vervoer, en wethouder Stephan van Belzen van toerisme en recreatie zijn blij met deze prijs: ‘We zijn trots op deze prestatie, maar hem “prolongeren”, zoals je dat in wielertermen zegt, is een net zo mooie uitdaging. Daarop gaan we de komende jaren als gemeente inzetten. Kansen en uitdagingen zijn er genoeg en we zien ook zeker mogelijkheden om de komende jaren een stapje te maken op het podium.’
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Tijdens de cursusavond van de EHBO vereniging Noord-Beveland in Colijnsplaat zette burgemeester Meeuwisse zeven jubilarissen in het zonnetje.
8 uur geledenGOES - Wethouder Joan Veldhuizen opende onlangs speeltuin De Fanfaria in de wijk Aria. Voorzitter André Lindenbergh van wijkvereniging Overturia benadrukte de lange voorbereiding van dit groene project, mogelijk gemaakt door gemeente, aannemer, sponsors en buurtbewoners.
10 uur geledenGOES - Bij Sleutelen Aan Vermogen (SAV) in Goes is op 15 september een nieuwe bulkmachine voor statiegeldverpakkingen geopend. De machine maakt het mogelijk om meer dan honderd flesjes en blikjes tegelijk in te leveren. Dat scheelt consumenten en organisaties met volle zakken of dozen veel tijd en moeite.
1 dag geledenGOES - Om de zorg in Zeeland te behouden gaan de Zeeuwse ziekenhuizen Adrz en Zorg Saam meer samenwerken. 'Met concentratie van bepaalde operaties en de aanschaf van een chirurgie-robot kan belangrijke zorg in Zeeland behouden blijven', staat in een gezamenlijk persbericht van de beide ziekenhuizen. 'Dit is een belangrijke stap voor de Zeeuwse ziekenhuiszorg en dat vindt ook CZ, de grootste zorgverzekeraar in Zeeland.'
1 dag geledenGOES - Bij het station in Goes heeft maandagmiddag vermoedelijk een vechtpartij plaatsgevonden waarbij een groep jongeren betrokken was.
1 dag geledenKLOETINGE - Met een feestelijke aftrap hebben VV Kloetinge en de gemeente Goes zaterdag 13 september de vernieuwde sportvelden op sportpark Wesselopark officieel in gebruik genomen. Daarmee werd een traject afgesloten dat al in 2021 begon met de voorbereidingen.
2 dagen geledenWISSENKERKE - Het kleine dijkhuisje aan de Oosterschelde bij Wissenkerke bestaat dit jaar precies 100 jaar. Ooit was het een onmisbare werkplek voor de dijkbaas, die vanaf hier de veiligheid van de dijken bewaakte. "Het was vaak penibel, maar ook een mooie tijd," vertelt voormalig dijkbaas Bas van Liere. In 1970 begon Van Liere bij het waterschap Noord-Beveland. Het werk als dijkbaas betekende lange nachten en barre omstandigheden. "We hadden niet die goede jassen van tegenwoordig. Je stond daar maar in de kou en nattigheid. Als het stormde, vloog het water soms over de kruin en werd het gras zwart van het zout."
2 dagen geleden