
Noord-Beveland tast diep in de buidel voor Zeeuwse Lagune
WISSENKERKE - De Zeeuwse Lagune krijgt 372.500 euro van de gemeente Noord-Beveland en hoeft openstaande rekeningen niet meer te betalen.
Dat is de uitkomst van lange onderhandelingen tussen de gemeente en de partij, die jarenlang werkte aan een plan voor een recreatie-eiland in het Veerse Meer.
Ondernemer Marco Doeleman van de Zeeuwse Lagune en andere partijen wilden er vele miljoenen in investeren. Lange tijd leken betrokken partijen enthousiast over het idee en steunden hem bij de plannenmakerij voor een toeristische hotspot.
Hotel
Het laatste idee van Doeleman voor een schiereiland met een hotel, penthouses, appartementen en vrijstaande woningen werd eind 2016 weggestemd door de gemeenteraad. Twee weken daarvoor staakten de stemmen nog met zes voor en zes tegen. In 2018 volgde een definitief ‘nee’ tegen de aanleg van een eiland.
Rechter
De Zeeuwse Lagune stapte vervolgens naar de rechter. Aan het conflict is met de schikking een einde gekomen. De gemeente denkt met de schikking een lange procedure met hoge kosten en een onzekere uitkomst te voorkomen. Beide partijen hebben afgesproken geen procedures meer te voeren over het project.
Wethouder Adrie van der Maas is opgelucht. “Het geschil is door middel van het sluiten van de vaststellingsovereenkomst finaal beëindigd. Ik ben ervan overtuigd dat dit in het belang is van de inwoners van Noord-Beveland.” Het bedrag van 372.500 euro is exclusief btw.
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Kinderburgemeester Valentijn de la Chambre presenteert op woensdag 18 juni zijn project 'Sportbox'. Dit feestelijke moment vormt het startsein van de sportdag voor alle basisschoolleerlingen van groepen 5 tot en met 8 op Noord-Beveland.
5 uur geleden's-GRAVENPOLDER - Na enkele maanden succesvol open te zijn, viert De Inloop in 's-Gravenpolder op vrijdag 13 juni haar officiële opening. Tussen 16.00 en 19.00 uur is iedereen van harte welkom aan de Poelvoordestraat 1 om kennis te maken met de activiteiten die De Inloop biedt.
7 uur geledenHEINKENSZAND - Waterschap Scheldestromen heeft op woensdag 11 juni de Notitie Reikwijdte en Detailniveau (NRD) aangeboden aan de provincie Zeeland. Daarmee start de procedure voor het opstellen van een Milieu Effect Rapport (MER) voor de versterking van de dijk tussen Hansweert en de kerncentrale in Borssele.
19 uur geledenGOES - Leerlingen van groep 8 van basisschool Auris De Kring uit Goes hebben voor het tweede jaar op rij de hoogste score behaald tijdens het praktisch verkeersexamen 2025. Donderdag 12 juni ontving de school de wisselbeker.
21 uur geledenGOES - De gemeente Goes kijkt terug op een uitzonderlijk financieel jaar. De jaarrekening over 2024 laat een overschot zien van maar liefst 30 miljoen euro.
1 dag geledenGOES - Het Calvijn College in Goes ging er donderdag 12 juni met de hoofdprijs van de Zeeuwse posterwedstrijd georganiseerd door het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid (ROVZ) vandoor. Leerling Lynn van het Calvijn College behaalde niet alleen de eerste prijs op schoolniveau, maar zij werd ook uitgeroepen tot overall winnaar van alle deelnemende scholen.
1 dag geledenOVEZANDE - Priester Brooijmans heeft de waarderingsspeld van de gemeente Borsele ontvangen voor zijn jarenlange inzet. Wethouder Marga van de Plasse reikte de speld zondag 8 juni uit aan Brooijmans tijdens een feestelijke Eucharistieviering in de R.K. kerk van Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart te Ovezande. Brooijmans werd 60 jaar geleden, op donderdag 12 juni, tot priester gewijd en mag zich nu Heer van Borsele noemen.
1 dag geleden