
Noodweer trekt over Middelburg: onweersbuien en code geel
MIDDELBURG - Er zijn flinke onweersbuien in aantocht. In de ochtend kunnen er flinke regen- en onweersbuien over Zeeland trekken. Het KNMI heeft code geel afgegeven.
Vanochtend zullen enkele flinke onweersbuien over de provincie trekken. Plaatselijk zal het zelfs hagelen en er worden windstoten verwacht van rond 60 km/uur. Eind van de ochtend klaart het dan even op, maar niet voor lang. Al vanaf 13.00 worden de eerste onweersbuien weer verwacht. Het KNMI heeft voor heel het land Code Geel afgegeven.
Ondanks de buien, wordt het wel erg warm vandaag. Lokaal kan het in Nederland vandaag zelfs 30 graden worden.
Verwachting vandaag en morgen: Warm,in de ochtend in het zuidwesten al lokaal #onweer. In de middag en avond ook elders enkele stevige #onweersbuien met lokaal #hagel en #windstoten. https://t.co/5HNtg7xTxB pic.twitter.com/mreW2o3fyz
— KNMI (@KNMI) 19 juni 2019Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Vanaf dinsdag 1 juli 2025 worden alle Zeeuwse Bibliotheken boetevrij. Dat betekent dat leden geen boetes meer hoeven te betalen wanneer ze geleende materialen te laat inleveren. Met deze stap willen de bibliotheken de drempel verlagen om gebruik te maken van hun diensten.
9 uur geledenVROUWENPOLDER - Op het strand geniet je nog meer als je er de natuur, zoals zeeraket, kunt beleven. Dat is een gedachte achter het project Groene Strand Wimpels. De stranden bij natuurgebied Oranjezon (Vrouwenpolder), Neeltje Jans en de Verklikkerplaat (Renesse) hebben deze wimpels deze week weer toegekend gekregen. Op deze stranden geven partijen de natuur gezamenlijk meer ruimte. "We zien bijvoorbeeld het aantal broedende vogels, zoals de bontbekplevier en strandplevier, op het strand toenemen", vertelt Paul Verhoeff van Stichting Het Zeeuwse Landschap.
16 uur geledenMIDDELBURG - In Middelburg heeft de politie maandagochtend twee mannen aangehouden. Na de arrestaties werden ook doorzoekingen gedaan.
18 uur geledenVEERE - Op 10 mei stapte Martijn de Ridder in zijn woonplaats Veere op zijn trekkingfiets. Niet voor een rondje Walcheren maar voor een rit van 2400 kilometer naar Tarifa, Spanje. Martijn ging twintig dagen lang, 120 kilometer per dag fietsen om geld op te halen voor onderzoek naar de zenuwziekte MS. Hoe kijkt hij terug op zijn bijzondere reis?
21 uur geledenMIDDELBURG - Op 1 juli wordt vanaf 10.30 uur door de dames van Keti Koti de laatste hand gelegd aan herdenkingsmonument Witness, in de bibliotheek in Middelburg. Witness is vervaardigd uit een voormalig paalhoofd, die gedurende het slavernijverleden opgroeide als boom in Suriname. Het betreft de derde Witness uit een serie van drie, als verwijzing naar de trans-Atlantische driehoekshandel in slaven.
23 uur geledenMIDDELBURG- Bij een ongeval aan de Vuursteenvlinder is zondagmiddag een buggy op zijn kant terechtgekomen. Hierbij raakte één van de inzittenden gewond. Het slachtoffer, een jongen, is met vermoedelijk een gebroken arm overgebracht naar het ziekenhuis. De oorzaak van het ongeval is niet bekend.
1 dag geledenMIDDELBURG - Orgelstad Middelburg organiseert ook in 2025 weer een serie avondconcerten op dinsdagen in juli en augustus. Negen organisten laten vier orgels op drie locaties horen.
1 dag geleden