Noodweer in Japan: veel regen en grootschalige evacuaties
TOKIO (ANP/RTR) - Japan heeft te maken met zware regenval. Volgens omroep NHK hebben inwoners van de prefecturen Kochi, Wakayama en Nara het advies gekregen om een veilige plek te zoeken vanwege het risico op aardverschuivingen en overstromingen. Bijna 1,3 miljoen mensen hebben het advies gekregen om het gebied te verlaten en vlieg-, veer- en treindiensten zijn uitgevallen. Vooralsnog is er geen nieuws over slachtoffers of grote schade.
Boven Japan pakken zich zware onweerswolken samen, melden Japanse media. De weerdiensten raden mensen aan om de lucht goed in de gaten te houden en zichzelf zo mogelijk in veiligheid te brengen. Het slechte weer wordt vooral veroorzaakt door de voormalige tyfoon Mawar, inmiddels afgezwakt tot een tropische storm, die Japan nadert. Het is ongewoon vroeg in het jaar voor een tyfoon.
In de kleine stad Tosashimizu in Kochi viel volgens NHK in twaalf uur tijd 350,5 millimeter regen, en in het oostelijker gelegen Yuasa 74 millimeter in een week tijd. Naast de zware regenval kan het ook hard gaan waaien, mogelijk met hoge golven of aardverschuivingen tot gevolg.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.
1 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.
2 uur geledenURDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.
6 uur geledenOLESJKY (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren dat de afgelopen dagen om humanitaire redenen van kracht was rond de Oekraïense stad Olesjky, is zoals gepland beëindigd. Dat verklaarde de Oekraïense ombudsman voor de mensenrechten Dmytro Loebinets zondagavond. Rusland meldde eerder al de humanitaire operatie te hebben afgerond.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Amnesty International zegt dat komende winter een nieuwe humanitaire ramp dreigt in Oekraïne. Russische autoriteiten, waaronder president Vladimir Poetin, kondigden eerder aan de energie-infrastructuur in Oekraïne opzettelijk te zullen aanvallen. De mensenrechtenorganisatie verwacht dat dit grote problemen zal veroorzaken voor burgers in het land.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Een officiële app die door Oekraïners wordt gebruikt om op de hoogte te blijven van dreigende Russische luchtaanvallen, is gehackt. Dat bevestigt een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht zondagavond.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bereid de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten voor rechtstreekse gesprekken in Turkije. Dat zei hij zondag in een interview met de zender CNN Türk. "We zijn er klaar voor", antwoordde Zelensky op de vraag of hij bereid zou zijn Poetin in Turkije te ontmoeten.
10 uur geleden