Noodverordening in Amsterdam wordt verlengd tot donderdag
AMSTERDAM (ANP) - De noodverordening in Amsterdam wordt verlengd tot donderdagochtend 14 november 07.00 uur. De driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) heeft hiertoe besloten, meldt de gemeente Amsterdam. De maatregel zou in eerste instantie gelden tot maandag 07.00 uur.
In de hoofdstad geldt sinds vrijdag 19.00 uur een noodverordening. Die werd ingesteld na de gewelddadigheden na de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv in de nacht van donderdag op vrijdag. Daarbij werden supporters van de club uit Israël aangevallen en mishandeld.
Zondag werd een kort geding aangespannen tegen de noodverordening door een activist die wilde demonstreren op de Dam. Maar de rechter ging niet mee in dat verzoek. Toch gingen zondag vele honderden mensen voor een protest naar de Dam en werden honderden pro-Palestijnse activisten verwijderd. Onder de noodverordening valt ook een demonstratieverbod.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
5 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
8 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
8 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
15 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
20 uur geleden