Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noodlijdend ADO ontkent vertrek interim-directeur Reijntjes

Noodlijdend ADO ontkent vertrek interim-directeur Reijntjes

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft ontkend dat interim-directeur Edwin Reijntjes aan de kant is geschoven. Volgens een woordvoerder van de noodlijdende club is Reijntjes nog steeds in functie en wordt gekeken naar versterking van het management, bijvoorbeeld met een adviseur. Vrijdagavond kwam tijdens het duel van ADO met TOP Oss (3-3) naar buiten dat Reijntjes door de raad van commissarissen onder curatele zou zijn gesteld en het dus niet meer voor het zeggen heeft.

Hoofdtrainer Ruud Brood kreeg dat direct na afloop ook te horen. "Dit zag ik niet aankomen", zei Brood bij ESPN. "Het is schrijnend en jammer. Maar goed, de rvc heeft deze beslissing genomen, het lijkt mij een weloverwogen besluit. We zitten in een situatie waar we, met een maand te gaan, moeten zien uit te komen. De proflicentie van ADO staat onder druk. Het belangrijkste is dat de club blijft bestaan." Volgens een woordvoerder van ADO baseerde Brood zich op berichten in de media en niet op officiële communicatie vanuit de club.

Reijntjes nam in mei na de degradatie van ADO uit de Eredivisie op interim-basis de taken over van de opgestapte algemeen directeur Mohammed Hamdi. Hij kreeg de zware taak om de club uit Den Haag uit de financiële problemen te halen. Bijna vier maanden later zijn de zorgen bij ADO nog altijd groot.

Ultimatum

Een investeringsgroep rond vastgoedondernemer Jeroen Lentze en clubicoon Martin Jol wil de ADO-aandelen voor zo'n 500.000 euro overnemen van het Chinese bedrijf United Vansen. De groep Lentze/Jol heeft wel als eis gesteld dat het ook eigenaar wordt van het stadion, dat nu van de gemeente Den Haag is. De gemeente staat daar wel voor open, maar liet deze week weten eerst goed te willen onderzoeken wat de mogelijke verkoop van het stadion en de omliggende parkeerterreinen betekent.

Het ultimatum van Lentze en Jol, die naar verluidt 10 miljoen euro willen betalen voor het stadion, liep vrijdag af. Het bleef daarna stil. ADO moest vrijdag ook een garantstelling van 5 miljoen euro hebben ingediend bij de KNVB, anders dreigt weer aftrek van 3 punten. Een woordvoerder liet zaterdag weten dat er nog allerlei onderhandelingen bezig zijn. De tijd dringt voor ADO. Als de club halverwege oktober geen sluitende begroting heeft, verliest ADO de proflicentie.

Meer uit Voetbal

International Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal

RIYAD (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal in Saudi-Arabië. De 24-jarige aanvaller heeft vrijdag bij de club uit Riyad een contract voor vier jaar getekend.

8 uur geleden
IOC verwerpt klacht mensenrechtengroep tegen FIFA-voorzitter

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de klacht van mensenrechtenorganisatie FairSquare tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit verworpen. Volgens het IOC valt de zaak buiten de jurisdictie van de ethische commissie, aldus een IOC-woordvoerder.

9 uur geleden
Spaanse middenvelder Rodri ondergaat rugoperatie

MANCHESTER (ANP/AFP) - Middenvelder Rodri (30) mist waarschijnlijk de start van het seizoen bij zijn club Manchester City. De Spanjaard, die afgelopen zondag wereldkampioen werd, ondergaat maandag een rugoperatie. Dat bevestigde City-coach Enzo Maresca.

12 uur geleden
Gedegradeerd NAC versterkt zich met Seuntjens

BREDA (ANP) - Het gedegradeerde NAC Breda heeft zich voor de komende twee seizoenen versterkt met Mats Seuntjens (34). Dat meldt de club op de website. Seuntjens sluit zich maandag aan bij de selectie van trainer Carl Hoefkens.

13 uur geleden
Sporttribunaal CAS buigt zich in oktober over Afrika Cup-zaak

LAUSANNE (ANP/AFP) - Sporttribunaal CAS buigt zich op 8 oktober over het beroep van Senegal tegen de intrekking van de Afrika Cup-titel. De Senegalese voetbalbond besloot in maart naar het CAS te stappen nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup had ontnomen.

14 uur geleden
Van Bommel bondscoach België tot en met het EK van 2028

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) heeft Mark van Bommel aangesteld als nieuwe bondscoach. De 49-jarige Nederlander is de opvolger van de maandag vertrokken Fransman Rudi Garcia. Van Bommel tekent een contract tot en met het EK van 2028, meldt de KBVB in een verklaring.

15 uur geleden
Duitse voetbalbond bevestigt aanstelling Klopp als bondscoach

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond DFB heeft de aanstelling van Jürgen Klopp als bondscoach bevestigd. De oud-trainer van Liverpool tekende een contract tot en met het WK van 2030. De 59-jarige Duitser is de opvolger van Julian Nagelsmann, die drie weken geleden na een teleurstellend WK vertrok. Pepijn Lijnders, die eerder assistent was van Klopp bij Liverpool, wordt een van de assistenten bij Duitsland.

18 uur geleden